به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
نرم افزار حسابرسی تطبیق

نرم افزار حسابرسی تطبیق

آشنایی با نرم افزار حسابرسی تطبیق

نرم افزار حسابرسی تطبیق جزو اولین و برترین نرم افزارهای حسابرسی است که توسط تیم مجرب و کارآزموده شرکت حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن، تولید و عرضه شده است. شرکت حسابداری و حسابرسی شرکت اقتصاد قرن از اولین گروه های مالی و بازرگانی ایران می باشد، در زمینه امور حسابرسی و مالی انواع شرکت ها فعالیت می کنند و روند رو به رشدی را تاکنون پیموده اند و تیم مجربی را بکار گرفته است، در حال حاضر در بیشتر شهرهای بزرگ کشور دارای شعبه می باشد. در این مقاله قصد داریم درباره اولین نرم افزار حسابرسی در ایران بنام نرم افزار حسابرسی تطبیق تولید شرکت اقتصاد قرن صحبت کنیم. از ویژگی های یک نرم افزار خوب حسابرسی بگوییم و با کاربرد و مزایای نرم افزار حسابرسی تطبیق نیز آشنا شویم.

نرم افزار حسابرسی و حسابداری چیست؟ 

نرم افزارهای مالی چون نرم افزار حسابداری و حسابرسی به عنوان قلب فرآیندهای شرکت می باشند، باید طوری طراحی شوند که برای هر نوع شرکتی چون سهامی عام و خاص و تعاونی با هر اندازه ای حتی شرکت های کوچک قابل استفاده باشند. شرکت ها با نداشتن یک سیستم حسابداری درست دچار سردرگمی و پیچیده شدن فعالیت ها می شوند، حال آنکه داشتن یک نرم افزار حسابداری و یا حسابرسی خوب به کارایی بیشتر شرکت و سامان دادن به فعالیت ها و منظم شدن حساب های مالی شرکت منجر می گردد، دغدغه مدیران برای حساب و کتاب را از بین می برد و فرصت بیشتری برای آنها فراهم می کند تا روی فعالیت های اصلی شرکت و پیشبرد آن تمرکز کنند. در ادامه از ویژگی های نرم افزار حسابرسی خوب می گوییم و با نرم افزار حسابرسی تطبیق نیز آشنا خواهیم شد.

ویژگی های یک نرم افزار حسابرسی خوب 

حسابرسی شرکت ها یعنی بررسی صورت های مالی و گزارش گیری از آنها جهت ارائه به موسسات مالی و بانک ها، موسسات مالیاتی و شرکت های بازرسی دولتی شامل انواعی چون حسابرسی داخلی، عملیاتی و حسابرسی مالیاتی می باشد که مسئولیت بررسی و اجرای رسیدگی به حساب ها و یا صورت های مالی، مستند سازی تصمیمات، برآوردهای مالی انجام شده را برعهده دارد.

از اینرو یک سیستم حسابرسی خوب باید در درجه اول قابلیت محاسبه تمامی صورت های مالی را داشته باشد و بتواند به ابزارهای دیگری چون اکسل و ورد متصل شود، قابلیت نصب بر روی انواع سیستم ها را داشته باشد، انعطاف پذیر باشد، دارای پوشش دهی دقیق و سریع باشد، قابلیت گزارش گیری استاندارد و قانونی و تصمیم گیری سریع و دقیق بر اساس گزارش ها و قابلیت تطبیق پذیری آسان را داشته باشد، علاوه بر همه این موارد یک نرم افزار حسابرسی خوب باید طوری طراحی شده باشد که استفاده از آن راحت و آموزش پذیر باشد. حال به معرفی نرم افزار حسابرسی تطبیق به عنوان اولین نرم افزار حسابرسی در ایران، تولید شرکت مدیران محاسب اقتصاد قرن می پردازیم و با ویژگی های جالب و مزایای نرم افزار حسابرسی تطبیق نیز آشنا خواهیم شد.

نرم افزار حسابرسی تطبیق

آشنایی با نرم افزار حسابرسی تطبیق 

از آنجایی که عملیات حسابرسی نیاز به نیروی انسانی دارد و کاری زمانبر و هزینه بر برای شرکت ها است، شرکت مدیران محاسب اقتصاد قرن به فکر طراحی نرم افزاری جهت انجام این امور افتاده است و نرم افزاری پرکاربرد به نام نرم افزار حسابرسی تطبیق را طراحی، تولید و عرضه کرده است. که قابل استفاده برای همه انواع شرکت ها با کارکردهای گوناگون می باشد. نرم افزار حسابرسی تطبیق همه عملیات حسابرسی از بررسی و تطبیق صورت های مالی، تجزیه و تحلیل ها، گزارشگیری دقیق، مستندسازی عملیات و برآوردهای لازم را انجام می دهد.

کاربرد و مزایای نرم افزار حسابرسی تطبیق 

کاربرد و مزایای نرم افزار حسابرسی تطبیق به عنوان بهترین نرم افزار حسابرسی شامل مواردی چون تحلیل و بررسی دقیق، گرافیک و ظاهر خوب، دارای سیستمی به روز و حرفه ای، به روز رسانی خودکار، سفارشی سازی، قابلیت تطبیق پذیری آسان، سازگار با انواع دیگر نرم افزارها برای تحلیل، مقیاس پذیری عالی، قابلیت کارکرد راحت را دارد. از همه مهمتر نرم افزار حسابرسی تطبیق دارای امنیت بالا می باشد.  همچنین هدف نهایی نرم افزار حسابرسی تطبیق افزایش کارایی و شرکت و استفاده بهینه از امکانات و سرمایه های آن است.

 نکات قابل توجه از حسابرسی و نرم افزار حسابرسی تطبیق 

حسابرسی بیشتر در ۲ بخش حسابرسی صورت های مالی و حسابرسی داخلی (کنترل داخلی) برای شرکت ها صورت می گیرد. مستند سازی کلیه تصمیم های اخذ شده ، برآوردهای لازمه و شواهد و صورت های مالی جمع آوری شده و کاهش ریسک مالیاتی و افزایش کارایی فعالیت های شرکت از وظایف و کارکردهای یک سیستم حسابداری است که نرم افزار حسابرسی تطبیق همه این مزایا را دارا می باشد.

توجه کنید که در حسابرسی کاربرگ های حسابرسی از ابزار اصلی مستند سازی از زمان برنامه ریزی تا گزارش گیری هستند که بسته به نوع حساب متغیر می باشد. نکته ای که هنگام تهیه کاربرگ ها باید توجه شود این است که اطلاعات وارد شده در کاربرگ ها واضح باشد به طوری که برای سایرین به طور دقیق قابل استفاده باشد. مراقبت و نگهداری و محرمانه بودن کاربرگ های حسابرسی نیز از وظایف یک حسابرس است.

همچنین حسابرسی دارای ۲ نوع پرونده می باشد، یکی پرونده دائم شامل مدارک، قراردادها، توافقنامه ها، اظهارنامه ها و کاربرگ های تهیه شده جهت استفاده در حسابرسی های بعدی می باشد. دیگر پرونده حسابرسی، پرونده جاری برای مستندات، کاربرگ های در حال استفاده و تصویر مدارک حسابرسی سال جاری است که البته همه این موارد با داشتن نرم افزار حسابرسی تطبیق به طور دقیق و هماهنگ طراحی شده و قابلیت اجرا و پیاده سازی دارد.

14 دیدگاه دربارهٔ «نرم افزار حسابرسی تطبیق»

  1. اقتصاد قرن

   درود نسخه دمو نرم افزار حسابرسی تطبیق در حال آماده سازی می باشد و بزودی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد

 1. اسماعیل عبدالهی

  باسلام ضمن قبولی طاعات و عبادات شما همکاران محترم، لطفا در صورت امکان دموی نرم افزار حسابرسی تطبیق رو برام ارسال کنید.

  1. درود بر شما. بزودی لینک دانلود دموی نرم افزار حسابرسی تطبیق در همین صفحه قرار داده خواهد شد. موفق باشید

 2. هوشمند محمدی پور

  با سلام و درود به شما و همکاران ضمن عرض خسته نباشید ممنون میشم نحوی دسترسی به دموی نرم افزارتون میفرمایید

  1. اقتصاد قرن

   درود بر شما نرم افزار آماده شده ولی جهت ارائه به بازار تصمیم گرفته نشده . تا استراتژی فروش بسته شه و تیم فروش و تیم پشتیبان آموزش های لازم رو ببینند.

 3. سمیرا ارفعی

  سلام ، لطفا در صورت امکان دموی نرم افزار در اختیار بنده قرار داده شود.
  با تشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *