به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
بهترین مشاور کسب و کار و برندینگ

بهترین مشاور کسب و کار و برندینگ

مشاور کسب و کار یا مشاور برندینگ شخصی است که با تحلیل ها و تکیه بر اسناد و آمارها انواع راه حل های بازاریابی را به شرکت ها و کسب و کارها ارائه می دهد. هدف یک مشاور کسب و کار، افزایش میزان سود و فروش محصولات است. برای اینکه یک مشاور برندینگ فعالیت خود را به درستی انجام دهد، نیاز دارد تا برند فعلی را به دقت بررسی و تحلیل کند، همچنین رقبا را آنالیز نماید.

در دنیای امروزی با استفاده از مشاور کسب و کار، شرکت های کوچک به راحتی می توانند شناخته شوند و فعالیت های خود را ارتقا دهند. اگر به کسب و کار خود اهمیت می دهید، حتما تا انتهای این مقاله از شرکت اقتصاد قرن بعنوان یکی از بهترین گروه های ارائه دهنده خدمات مشاوره کسب و کار و برندینگ همراه باشید.

چرا باید از یک مشاور کسب و کار استفاده نماییم؟

اگر در آغاز کار قرار دارید یا هنوز نتوانسته اید در حوزه فعالیت خود شناخته شوید، این احتمال وجود دارد که بازار هدف را به درستی انتخاب نکرده باشید. از همین رو نیاز به یک مشاور برندینگ می باشد تا ابتدا هدف و مخاطبان شما را شناسایی نموده و سپس افراد حاضر در صحنه رقابت را لیست نماید.با این کار وی می تواند به راحتی کلمات کلیدی پر تکرار، شبکه های اجتماعی پر مخاطب و … را بشناسد. مجموعه فعالیت های فوق باعث آگاه سازی مخاطبان و بهینه نمودن فعالیت شما در فضای وب می شود.

مشاور تبلیغات و بازاریابی برند

یک مشاور تبلیغات و بازاریابی به دقت مصرف کنندگان، عادات و ویژگی های آنان را بررسی می نماید با این کار می توان نیازهای آنها را لیست کند . او همچنین وب سایت احتمالی شما را آنالیز کرده و نقاط مثبت و منفی آن را بیان می دارد. به عبارت دیگر می توان بیان داشت که این مشاور به تمام مسائل با نگاهی عمیق تر توجه می کند. نتیجه این اقدامات آن است که سازمان و فعالیت شما در رسیدن به اهداف سریع تر حرکت می نماید.

چگونه می توان یک مشاور تبلیغات و بازاریاب خوب پیدا کرد؟

انتخاب یک مشاور کسب و کار حرفه ای و خوب بسیار دشوار است. این مورد برای سازمان ها و افرادی که در ابتدای راه هستند بسیار چالش برانگیز است. توصیه می شود در این زمان ها حتما با چند شرکت معتبر به صورت جداگانه مصاحبه ای داشته باشید و فعالیت آنها را از نزدیک ارزیابی نمایید که بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

مشاور خوب مشاوری است که هم یک استراتژی عالی برای برندینگ داشته باشد  هم بتواند طرح آن را به ذکر جزئیات بیان نماید. تجربه نشان داده است مشاورینی که روال های معمول را به چالش می کشند، راحت تر می توانند یک طرح کارآمد ارائه دهند. این افراد اغلب دارای خلاقیتی هستند که می تواند آینده سازمانی شما را بهبود دهد.

آشنایی با وظایف یک مشاور مالی کسب و کار

آشنایی با وظایف یک مشاور مالی کسب و کار

برای اینکه مشاور برندینگ شما بتواند موفق ظاهر شود باید یک سری وظایف مشخصی را انجام دهد. برای اشنایی با این وظایف بهتر است تا ادامه مطلب را مطالعه کنید:

 • در مورد رقیبان شما تحقیق نماید

قطعا در حوزه فعالیت شما افرادی حضور دارند که به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر فعالیت شما تاثیر می گذارند و رقیب شما محسوب می شوند. مشاور کسب و کار و برندینگ لازم است تا این افراد و سازمان ها را شناسایی نماید. وقتی بتوان با ابزارهای تبلیغاتی، ورش ها، بازار هدف و ارزش های رقیبان خود آشنا شوید، راحت تر خواهید توانست در محیط سالم با آنها رقابت کنید.

 • یک برنامه مدون داشته باشد

یک مشاور خوب باید بتواند ماهیت کسب و کار شما را درک نموده و بر اساس اهدافی که مشخص نموده اید برای شما برنامه ریزی انجام دهد. برنامه ریزی موجب می گردد تا از یک استراتژی خوب پیروی نمایید. از همین رو یکی از وظایف اصلی مشاور کسب و کار تدوین استراتژی مناسب است. نتیجه این استراتژی می بایست بازاریابی بهتر و افزایش فروش محصولات فعلی باشد.

 • باید مصرف کننده را شناخته و بتواند احساس و نیاز آنها را درک کند

قطعا پیشرفت شما و فعالیت کسب و کارتان به مصرف کننده و تجربه او از خدمات و محصولات شما وابسته است. از همین رو مشاوران زمان زیادی را به تحقیق و مطالعه سپری می نمایند. یک مشاور خوب برای اینکه به نتایج بهتری دست یابد، سوالات متفاوتی مطرح می نماید که برخی از مهمترین آنها در زیر لیست شده اند:

 • چرا باید مصرف کننده از برند شما خرید کند؟
 • محصول شما کدام مشکل را حل می نماید؟
 • محصول شما در قیاس با محصول سایر رقبا چه مزیت هایی دارد؟
 • در حال حاضر مصرف کنندگان از سایر محصولات چه شکایتی دارند؟
 • چگونه می توان با ارائه خدمات یک وفاداری طولانی مدت ایجاد نمود؟
 • بررسی چالش ها و مشکلات فعلی

یک مشاور کاربلد باید بتواند تا مشکلات موجود در سازمان را به درستی شناسایی نماید و عملکرد سیستم را افزایش دهد. از همین رو نیاز است تا ماهیت و ویژگی های تمام محصولات را به دقت بررسی نماید. همچنین او باید مشکلات فعلی را شناسایی کرده و برای رفع آنها یک راه حل کاربردی ارائه دهد. این پروسه باعث می شود تا ارزش برند افزایش یافته و انگیزه و روحیه کارمندان نیز افزایش پیدا کند.

 • لازم است تا هدف و ماهیت سازمان را درک کند

این وظیفه را می توان به عنوان مهمترین وظیفه یک مشاور دانست. مشاور به محض حضور در سازمان باید بتواند تا ماهیت و هدف یک کسب و کار را مشخص کند. در همین راستا وی جلسات بحث و گفتگوی متفاوتی را با بخش های مختلف اعم از مدیریت، فروش، پشتیبانی، مالی و … ترتیب می دهد. با توجه به اطلاعات به دست آمده ارزش برند، سابقه، بازار هدف و توانایی بالقوه برند شناسایی می گردد.

در گام اول یک مشاور خوب باید بتواند سیستم ارتباط با مشتری را اجرا نماید تا بازخورد استراتژی خود را دریافت نموده و با توجه به آن نوع فعالیت خود را بهبود دهد. البته این مورد به افزایش وفاداری نیز کمک می نماید.

آشنایی با اصول برندینگ

با اصول برندینگ بیشتر آشنا شوید

اصل برندینگ را می توان بر آگاه سازی مشتری بنا نمود. با توجه به اینکه فعالیت های امروزی دیگر مرز و حدی ندارند لذا نمی توان این مورد تنها به یک محدوده خاص، کشور یا استان نسبت داد. برای اینکه یک مشاور کسب و کار خوبی باشید لازم است تا دید خود را وسعت دهکده جهانی افزایش دهید. در همین راستا توصیه می شود تا حتما اصول زیر را برای یک مشاوره کارآمد در نظر داشته باشید:

 • تحقیق و مطالعه در برندینگ با مشاور

یک مشاور برندینگ خوب باید بتواند با سایر مشاورها به خوبی ارتباط برقرار نماید، تحقیقات میدانی انجام داده و اطلاعات آماری خود را افزایش بدهد. عموما مشاورها برای رسیدن به اهداف خود از فرم های نظرسنجی، مصاحبه و گفتگو استفاده می نمایند.

 • مشخص نمودن هدف کار در برندینگ با مشاور

مشاور کسب و کار باید دارای فکر منطقی باشد. به این معنا که مسیر حرکت سازمان را به خوبی مشخص نماید. همچنین در همین راستا می بایست از ایده های خلاقانه بهره ببرد. هر اندازه او در طی فعالیت خود از تجربیات افراد بیشتری استفاده کند، در مسیر خود موفق تر ظاهر می شود. توصیه می شود تا در این مرحله حتما پیام های اصلی که از طریق برندسازی مایلید تا به گوش سایرین برسانید را مشخص کنید.  در این صورت استراتژی شما در مدت زمان کمتری می تواند به نتیجه ایده آل دست یابد.

 • مشخص نمودن دارایی ها در برندینگ با مشاور

از دیگر اهداف مهم در مبحث برندینگ مشخص نمودن دارایی های سازمان می باشد. این مبحث می تواند شامل زیر بخش های متفاوتی همانند مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی و … باشد. با توجه به اینکه هر کدام از موارد فوق می توانند بر روی استراتژی برندینگ تاثیر بگذارند لذا یک مشاور موظف می باشد تا همه روال را تحت نظر بگیرد. کنترل جامع بر روی تمام کار باعث می شود تا بتوانید به راحتی برند خود را جهانی نمایید.

تصمیم گیری بر اساس استراتژی های مشاور کسب و کار

نمی توان منکر این مهم شد که حضور یک مشاور کسب و کار می تواند باعث موفقیت بیشتر فعالیت شما شود. البته استفاده از مشاوران غیرحرفه ای گاها باعث ضرر های زیاد و هنگفت نیز شده است. مشاورانی که در این حوزه فعالیت نموده اند و دارای مدارک آکادمیک می باشند با اصول و مبانی موجود بهتر و بیشتر آشنا هستند و از همین رو راهگشای بهتری نیز هستند. با بکارگیری این اهداف می توان در زمان و هزینه صرفه جوی نمود.

اگر شما به عنوان مشاور بتوانید تحرکات و ادراکات کاربران را بشناسید، راحت تر خواهید توانست در بازار رقابت به عنوان برنده ظاهر شوید.  توجه نمایید که وظایف مشاور برندینگ بسیار گسترده است از تدوین استراتژی گرفته تا بسته بندی کالا و قیمت گذاری، همگی باید تحت نظارت یک شخص مجرب صورت گیرد. این افراد باید میدان فعالیت داشته باشند تا به راحتی شما را به اهدافتان برسانند.

مشاور خوب و ایده آل کیست ؟

یک مشاور خوب دقیقا بر اساس علم و وضعیت روز فعالیت می نمایند. او تعامل سازنده ای با بازارهای داخلی و خارجی دارد. از همین رو می تواند به صورت دقیق تر چشم انداز ها را مشخص نماید. مشاور برای موفقیت در کار خود از مجموعه ای اهداف بلند مدت و کوتاه مدت بهره می برد تا راه رسیدن به هدف را آسان نماید. در صورت نیاز به مشاور کسب و کار و برندینگ می توانید با شرکت اقتصاد قرن بعنوان یکی از بهترین گروه های ارائه دهنده خدمات مشاوره کسب و کار و برندینگ، از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

۴.۳/۵ - (۶ امتیاز)

34 دیدگاه دربارهٔ «بهترین مشاور کسب و کار و برندینگ»

 1. در این حوزه شرکت اقتصاد قرن مشاوره کسب و کارهای مختلف رو ارائه میده؟ و اینکه چه طور میشه از این مشاوره استفاده کرد؟

 2. سلام وقت بخیر ممنون بابت مطالب
  سوال داشتم خدمتتون
  واقعا یک مشاور خوب تاثیر دارد برای کسب و کار؟

  1. سلام وقت شما بخیر در اسرع وقت با شما گفتگو خواهم داشت و در صورت تسریع کار با تلفنهاى زیر در ارتباط باشید

   دفتر تهران مرکزى

   ٠٢١٨٨٩٨٢٣۵٠

   ٠٢١۴۴٠١٧٧٢١

   دفتر کرج مرکزى

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٢

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٣

   واحد کارآموزى و کارورزى

   ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٧١ ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٢٩

   سایر خطوط مشاوره

   ٠٩١٢۴۶٧٧٧۶٢ ٠٩٣۶٢٢٣٣۶٠۶

   وب سایت

   https://www.ithce.ir

   ساعات مصاحبه حضورى ساعات ١٢ الى ١٨

 3. مینا سلطانی

  با سلام و عرض ادب
  من تازه کسب و کارم را شروع کردم و احتیاج دارم که این کسب و کارم خیلی سریع دیده بشه لطف میکنید راهنماییم کنید از چه طریقی مشاوره بگیرم؟

  1. سلام وقت شما بخیر در اسرع وقت با شما گفتگو خواهم داشت و در صورت تسریع کار با تلفنهاى زیر در ارتباط باشید

   دفتر تهران مرکزى

   ٠٢١٨٨٩٨٢٣۵٠

   ٠٢١۴۴٠١٧٧٢١

   دفتر کرج مرکزى

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٢

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٣

   واحد کارآموزى و کارورزى

   ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٧١ ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٢٩

   سایر خطوط مشاوره

   ٠٩١٢۴۶٧٧٧۶٢ ٠٩٣۶٢٢٣٣۶٠۶

   وب سایت

   https://www.ithce.ir

   ساعات مصاحبه حضورى ساعات ١٢ الى ١٨

 4. سلام.
  اگر در مورد مبحث برندینگ و مشاوره کسب و کار کتاب خوبی میشناسید معرفی کنید.
  ممنون

  1. سلام وقت شما بخیر در اسرع وقت با شما گفتگو خواهم داشت و در صورت تسریع کار با تلفنهاى زیر در ارتباط باشید

   دفتر تهران مرکزى

   ٠٢١٨٨٩٨٢٣۵٠

   ٠٢١۴۴٠١٧٧٢١

   دفتر کرج مرکزى

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٢

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٣

   واحد کارآموزى و کارورزى

   ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٧١ ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٢٩

   سایر خطوط مشاوره

   ٠٩١٢۴۶٧٧٧۶٢ ٠٩٣۶٢٢٣٣۶٠۶

   وب سایت

   https://www.ithce.ir

   ساعات مصاحبه حضورى ساعات ١٢ الى ١٨

  2. سلام وقت شما بخیر در اسرع وقت با شما گفتگو خواهم داشت و در صورت تسریع کار با تلفنهاى زیر در ارتباط باشید

   دفتر تهران مرکزى

   ٠٢١٨٨٩٨٢٣۵٠

   ٠٢١۴۴٠١٧٧٢١

   دفتر کرج مرکزى

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٢

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٣

   واحد کارآموزى و کارورزى

   ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٧١ ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٢٩

   سایر خطوط مشاوره

   ٠٩١٢۴۶٧٧٧۶٢ ٠٩٣۶٢٢٣٣۶٠۶

   وب سایت

   https://www.ithce.ir

   ساعات مصاحبه حضورى ساعات ١٢ الى ١٨

 5. سلام من یه کارگاه تولیدی دارم ولی هنوز نتونستم برند شرکت رو بین مردم جا بندازم مشاوره در این جهت هم دارین؟

 6. در کنار مشاوره برای راه اندازی یک کسب و کار، دوره آموزشی حفظ و نگه داری کسب و کار راه اندازی شده رو هم برگزار میکنید؟

  1. سلام وقت شما بخیر در اسرع وقت با شما گفتگو خواهم داشت و در صورت تسریع کار با تلفنهاى زیر در ارتباط باشید

   دفتر تهران مرکزى

   ٠٢١٨٨٩٨٢٣۵٠

   ٠٢١۴۴٠١٧٧٢١

   دفتر کرج مرکزى

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٢

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٣

   واحد کارآموزى و کارورزى

   ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٧١ ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٢٩

   سایر خطوط مشاوره

   ٠٩١٢۴۶٧٧٧۶٢ ٠٩٣۶٢٢٣٣۶٠۶

   وب سایت

   https://www.ithce.ir

   ساعات مصاحبه حضورى ساعات ١٢ الى ١٨

 7. سلام وقت بخیر
  برای مشاوره مالیاتی در رابطه با یک گلخانه جهت انجام امور دقیق کارهای حسابداری با چه شماره ای میتونم تماس بگیرم

  1. سلام وقت شما بخیر در اسرع وقت با شما گفتگو خواهم داشت و در صورت تسریع کار با تلفنهاى زیر در ارتباط باشید

   دفتر تهران مرکزى

   ٠٢١٨٨٩٨٢٣۵٠

   ٠٢١۴۴٠١٧٧٢١

   دفتر کرج مرکزى

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٢

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٣

   واحد کارآموزى و کارورزى

   ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٧١ ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٢٩

   سایر خطوط مشاوره

   ٠٩١٢۴۶٧٧٧۶٢ ٠٩٣۶٢٢٣٣۶٠۶

   وب سایت

   https://www.ithce.ir

   ساعات مصاحبه حضورى ساعات ١٢ الى ١٨

  1. سلام وقت شما بخیر در اسرع وقت با شما گفتگو خواهم داشت و در صورت تسریع کار با تلفنهاى زیر در ارتباط باشید

   دفتر تهران مرکزى

   ٠٢١٨٨٩٨٢٣۵٠

   ٠٢١۴۴٠١٧٧٢١

   دفتر کرج مرکزى

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٢

   ٠٢۶٣٢٢۶۵٠٣٣

   واحد کارآموزى و کارورزى

   ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٧١ ٠٢۶٣٢٢۴۶۶٢٩

   سایر خطوط مشاوره

   ٠٩١٢۴۶٧٧٧۶٢ ٠٩٣۶٢٢٣٣۶٠۶

   وب سایت

   https://www.ithce.ir

   ساعات مصاحبه حضورى ساعات ١٢ الى ١٨

 8. بابت مشاور تبلیغات و بازاریابی برند با شرکت شما در کرج با چه شماره ای میتونیم در ارتباط باشیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *