به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
شرکت حسابداری و موسسه حسابرسی

شرکت حسابداری در شهریار

شرکت حسابداری و حسابرسی مدیران محاسب

عضو هلدینگ مالی اقتصاد قرن حوزه فعالیت در مناطق شهریار، اندیشه فاز ۱،۲،۳،۴، شهرک اداری شهریار و شهرک صنعتی سعید آباد و صفا دشت
شرکت حسابداری و حسابرسی مدیران محاسب با اهداف ارائه خدمات و مشاوره در زمینه حسابداری و مالیاتی و حسابرسی کسب و کارها، شرکت ها، کارخانه جات و اصناف در شهریار تاسیس گردیده و با به کار گیری کارشناسان خبره و کادر مجرب کارگشای مشکلات حسابداری مشاغل شما می باشد و در عرصه رقابت های اقتصادی ملی با استفاده از اطلاعات مالی و حسابداری مربوط، مفید ترین و قابل اتکاء ترین گزارشات مالی و حسابداری را در جهت توسعه هر چه بیشتر کسب و کار در اختیار شما عزیزان قرار میدهد.

موضوع فعالیت این شرکت طبق اساسنامه مشاوره و انجام کلیه عملیات حسابداری، مالیاتی و ثبت شرکت اعم از استقرار و کدینگ حسابها، ثبت اسناد حسابداری، اعزام نیرو، تحریر دفاتر قانونی و به روز رسانی دفاتر مالی، محاسبات حقوق و دستمزد و تسلیم لیست بیمه و مالیات، محاسبات بهای تمام شده، تهیه صورت های مالی، تهیه و تسلیم اظهارنامه عملکرد و ارزش افزوده و حسابرسی داخلی و سایر خدمات مربوط می باشد.

خدمات و فعالیت های مالی و حسابرسی شرکت مدیران محاسب عبارتند از

انجام کلیه امور حسابداری و مالی شرکت ها و کارخانه جات و اصناف، تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و دفاتر قانونی طبق آئین نامه تحریر دفاتر قانونی، تهیه و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده و صورت معاملات فصلی ماده ۱۶۹، استقرار و راه اندازی نرم افزارهای مالی بر اساس نیاز هر یک از مشاغل، طراحی و اصلاح کدینگ اصولی طبق استانداردهای حسابداری، اعزام نیروهای حسابداری با سوابق مربوط ( به صورت تمام وقت یا پاره وقت ) و نظارت و پشتیبانی مستمر نیروهای اعزامی به شرکت ها و موسسات، طراحی و اجراء سیستم و نرم افزار های مناسب انبار و همچنین انجام امور انبار گردانی با استفاده از نیروهای مجرب طبق اصول و استانداردهای حسابداری به همراه دستورالعمل های اصولی انبارگردانی، راه اندازی سیستم حقوق و دستمزد و دستگاه های حضور و غیاب شرکت ها، تنظیم صورت وضعیت پروژه های عمرانی، کنترل خط تولید و بهای تمام شده، انجام کلیه امور مربوط به بیمه قرارداد های پیمانی، آموزش حسابداری و حسابرسی کاربردی به پرسنل مالی شرکت ها و موسسات، انجام کلیه خدمات مالیاتی اعم از تشکیل پرونده های مالیاتی و همچنین لایحه نویسی و دفاعیات و انجام خدمات حسابرسی شامل حسابرسی صورت های مالی و اجرای روشهای توافقی رسیدگی به صورت های مالی و انجام حسابرسی داخلی، ارائه گزارشات حسابرسی مورد نیاز بانک ها جهت اعطای تسهیلات، تنظیم تراز و مدارک وام بانکی، انجام حسابداری مربوط به امور ورشکستگی و مدیریت تسویه.

خدمات مالی

خدمات حسابداری عبارتند از انجام امور مالی و حسابداری اصلاح ساختار حسابداری شرکتها می باشد. هر شرکتی با توجه به حجم و نوع فعالیتش نحوه انجام امور حسابداری متفاوتی دارد. برای نمونه شرکت های سهامی عام ساختار حسابداری و مالی پیچیده تری نسبت به شرکتهای با مسئولیت محدود دارند همچنین شرکتهای تولیدی با توجه به سیستم بهای تمام شده نسبت به شرکتهای خدماتی ساختار پیچیده تری دارند.انتخاب فرآیند خدمات حسابداری و نحوه انجام آن قبل از شروع فعالیت تجاری اهمیت زیادی دارد و اجرا فرآیند مالی از خرید نرم افزار شروع میشود و تا استخراج گزارشات و تجزیه و تحلیل آنها ادامه دارد و میتوان گفت که حسابداری جزء جدانشدنی شرکتها و موسسات می باشد.

استقرار سیستم مالی

اولین مرحله فرآیند استقرار مالی، مشاوره های مالی و مالیاتی وخرید نرم افزار حسابداری مناسب با حجم و موضوع فعالیت شرکت ها و موسسات می باشد.
پس از راه اندازی سیستم مالی باید چیدمان صحیح کدینگ حسابها و ساختار دقیق مالی صورت پذیرد. پس از آن ثبت اسناد حسابداری و بایگانی صحیح اسناد مثبته انجام میشود تا بتوان گزارشات ماهیانه و مورد نیاز مدیریت را تهیه کرد. همچنین صورت های مالی میان دوره و سالیانه تهیه و در اختیاراستفاده کنندگان صورت های مالی قرار داده شود تا در جهت پیشبرد فعالیت های اصلی شرکت نقش بسزایی را ایفا نماید. انجام امور مالی و حسابداری به صورت دقیق و به موقع باعث شده است خدمات حسابداری متفاونی به کارفرمایان ارائه شود.

ثبت و بایگانی اسناد حسابداری

پس از استقرار سیستم حسابداری و چیدن ساختار مالی و آموزش های مربوطه به حسابداران، رویداد های مالی طبق چارت مربوطه شروع به ثبت و سند حسابداری میشوند و پس از ثبت اسناد حسابداری، بایگانی این اسناد انجام میشود. بایگانی اسناد حسابداری از اهمیت ویژه ای برخورد است و نحوه بایگانی بسیار حائزه اهمیت است، تادسترسی آسان تری به این اسناد داشته باشیم.در ثبت و بایگانی اسناد حسابداری باید دقت و دانش کافی بکار رود چون بر اساس این اطلاعات ثبت شده، گزارشات تهیه میشود.
نظارت بر سیستم مالی
پس استقرار سیستم مالی و ثبت اسناد حسابداری باید نظارت براجرای صحیح کار انجام شود چون استقرار سیستم مالی فقط به معنای خرید یک نرم افزار حسابداری نیست!
بلکه روند صحیح کار و دریافت گزارشات مورد نیاز مدیریت و دیگر سازمان ها می باشد. البته به این نکته باید توجه کرد که استقرار و اجرای کار حسابداری زمانبر می باشد و باید حین کار نیز نظارتبر اجرای کار صورت پذیرد و همچین انحرافات در کار مشخص شود و راهکاری برای حل مشکل پیدا شود و ممکن است هر لحظه ساختار مالی را اصلاح شود تا به نتیجه دلخواه دست یابیم . این امر محقق نمی شود مگر اینکه نظارت بر ساختار مالی وجود داشته باشد و همچنین حسابرسی داخلی همزمان انجام شود.

تهیه گزارشات حسابداری

یکی از اهداف اصلی حسابداری تهیه گزارشات است که نتیجه زحمات امور مالی هر شرکت است. پس از ثبت و نظارت ها نتیجه این امور از طریق تهیه گزارشات مشخص میگردد که به همین علت گزارشات را به دو دسته گزارشات درون سازمان و برون سازمانی تقسیم بندی میکنم .

لیست خدمات حسابداری

 • استقرار سیستم مالی در انواع شرکتها
 • ثبت اسناد مالی به صورت تمام وقت یا پاره وقت
 • بایگانی اسناد حسابداری به صورت منظم و صحیح
 • اعزام حسابدار در کلیه سطوح مالی
 • تهیه گزارشات مالی به صورت ماهیانه یا دوره ای
 • رسیدگی و کنترل اسناد حسابداری
 • بستن حسابها و انبارگردانی پایان سال
 • تهیه صورت های مالی به صورت میان دوره یا سالیانه
 • ساماندهی و بروز رسانی حسابهای معوق
 • حسابرسی و کنترل حسابها و اسناد حسابداری
 • مشاوره حسابداری و مالی به حسابداران و مدیران
 • آموزش حسابداری در سطح حسابداران و مدیران
 • شرکت در جلسات هئیت مدیره و اختلاف شرکاء
 • تهیه گزارشات قیمت تمام شده تولید و پیمانکاری
 • انجام خدمات حسابداری مدیریت
 • راهکارهای بهبود عملکرد و سنجش سازمان
 • مشاوره سازمانی به پرسنل و مدیران
 • چیدمان چارچوب حسابداری و اداری

شرکت حسابداری و حسابرسی مدیران محاسب خدمات حسابداری خود را به صورت قرارداد هفتگی ، ماهیانه و پشتیبانی حسابداری بستگی به حجم و نوع فعالیت شرکت انجام می دهد . در قراردادهای پشتیبانی کلیه امور فوق به صورت کامل انجام میشود.

 

حسابداری صنعتی

خدمات حسابرسی شرکتها و موسسات

خدمات حسابرسی شامل بررسی اسناد حسابداری،فرآیند خدمات حسابداری و حتی بررسی رعایت قوانین در ساختار مالی شرکت ها می باشد.
خدمات حسابرسی در شاخه های مختلفی ارائه می شود و هر کدام از این خدمات برای پیشبرد و اصلاح رویه و چارچوب حسابرسی صورت میگیرد.
خدمات حسابرسی رو می توانیم به چند بخش تقسیم کنیم

 • حسابرسی داخلی – کنترل داخلی
 • حسابرسی رعایت
 • حسابرسی عملیاتی
 • حسابرسی صورت های مالی
 • حسابرسی صورت های مالی

صورت های مالی شامل ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت سود و زیان جامع، صورت جریان وجوه نقد و یادداشت های توضیحی می باشدکه در ادامه هریک توضیح داده می شود.

ترازنامه

ترازنامه وضعیت شرکت و توان شرکت را در آن تاریخ نشان می دهد که اگر یک شرکت را همانند یک اتاق در نظر بگیریم، ترازنامه همانند یک عکس از آن اتاق می باشد که وضعیت شرکت را درآن لحظه نشان می دهد.
هنگام حسابرسی کلیه حسابها و اعداد در این ترازنامه بررسی میگردد تا این اعداد قابل اتکا باشند و حسابرسی اعتباردهی به این حسابها و اعداد می باشد.
برای مثال با ارسال تاییدیه بانک و دریافت آن نشان می دهیم مانده موجودی نقد و بانک در تاریخ ترازنامه کاملاً صحیح و قابل اتکا هست.

صورت سود و زیان

یک از اهداف اصلی شرکت ها کسب سود می باشد. صورت سود و زیان میزان و نحوه کسب سود و زیان هر شرکت را نشان میدهد.
فروش، قیمت تمام شده کالای فروش رفته و هزینه ها برخی از حسابهای صورت سود و زیان می باشد.
در حسابرسی سرفصل های مربوط به این حسابها را بررسی کرده و صحت و سقم هر یک از این حسابها اعلام میشود.

صورت سود و زیان جامع

در سود و زیان جامع تمام درآمدها و هزینه های یک دوره مالی تحقق یافته و تحقق نیافته ارائه میشود.
در صورت سود و زیان جامع درآمد و هزینه های تحقق نیاقته حاصل از تغییر ارزش دارایی و بدهی ها ارائه می شود و همچنین سود و زیان تسعیر ارز در این قسمت ارائه می شود.
درحسابرسی نحوه ارائه صورت سود و زیان جامع و همچنین مبالغ و حسابهایی که در این قسمت ارائه شده است بررسی میگردد.

صورت گردش وجوه نقد

تغییرات در وجوه نقد هر شرکت در طی یک دوره مالی نمایش داده میشود. همچنین ساختار و گردش نقدی یک شرکت را نمایش می دهد که بیانگر این است دریافتی های نقدی و پرداختی ها از چه محلی انجام شده و در چه محلی خرج شده است.

روند گردش نقدینگی یک شرکت را نمایش می دهد که از اهمیت بالایی برخوردار است چون وجه نقد و نقدینگی در شرکتها قدرت مانور و نیرو استراژیک شرکت می باشد.

یادداشت های توضیحی

یادداشت های توضیحی جزء لاینفک یا جدا نشدنی صورتهای مالی هست. این جمله به این معناست که صورت های مالی بدون یادداشت های توضیحی اصلا قابل اتکا نخواد بود.
در یادداشت های توضیحی هر کدام از سرفصل ها با جزئیات کامل نمایش داده میشود و نشانگر نوع و تفکیک حسابها می باشد.

در حسابرسی صورت های مالی هر یک از بخش های صورت های مالی بررسی می شود و به اعداد و حسابهای آن اعتبار داده می شود تا استفاده کنندگان صورت های مالی بتوانند تصمیمات درستی اتخاذ نمایند.

حسابرسی داخلی

حسابرسی داخلی کنترل و بررسی اسناد در حین کار می باشد و جهت کنترل انحرافات و الزامات و قوانین می باشد و حسابرس داخلی به کلیه اسناد و مداوم مالی و غیر مالی دسترسی دارد.
حسابرس داخلی جهت جلوگیری از اشتباهات و مشکلات مالی و زیان های ناشی از انحرافات اقدام به حسابرسی می نماید.

حسابرسی رعایت

حسابرسی رعایت بیانگر این است که آیا اقدامات انجام شده در شرکت مطابق قوانین و استانداردها می باشد یا نه ؟
حسابرسی رعایت سازمانها را ملزم به رعایت قوانین می کند این قوانین میتوان داخلی یا خارجی باشد.

حسابرسی عملیاتی

در حسابرسی عملیاتی اثر بخشی و کارایی فعالیت شرکت را بررسی میشود و نتایج و پیشنهادات لازم را به اشخاص ذیصلاح ارائه می دهد. حسابرسی عملیاتی را میتوان کنترل کیفی فعالیت شرکت نامید.
شرکت حسابداری و حسابرسی مدیران محاسب خدمات حسابرسی خود را به تفکیک ارائه شده به شرکت ها و موسسات ارائه می دهد.

خدمات اداری و پرسنلی

 • ثبت نام بیمه ای پرسنل
 • محاسبات حقوق و دستمزد ومزایا پرسنل به صورت ماهیانه
 • تهیه و ارسال لیست بیمه و مالیات حقوق پرسنل
 • انعقاد قرارداد های کارکنان
 • استقرار سیستم حضور و غیاب کارمندان
 • تهیه، ثبت و تنظیم کارکرد پرسنل
 • انجام امور کارگزینی

خدمات استخدام و کارورزی

استخدام، کارورزی، کارآموزی حسابدار در شهریار و اندیشه

خدمات ثبتی و حقوقی

شامل کلیه خدمات ثبتی اعم از تاسیس شرکت تا انجام تغییرات ثبتی میباشد. کارشناسان ما از ابتدای امور در کنار شما هستند و تمامی مشاوره های لازم جهت تاسیس شرکت، آگهی های تغییرات، تمدید هئیت مدیره و . . . به شما ارائه میدهد.
امیدواریم با انتخاب بهترین و مجرب ترین شرکت حسابداری و مالیاتی بتوانید ساختار بهینه ای را برای کسب و کار خود ایجاد نمائید.

۴.۳/۵ - (۶ امتیاز)

6 دیدگاه دربارهٔ «شرکت حسابداری در شهریار»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *