به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
خدمات حسابداری و مالیاتی شرکت دانش بنیان

خدمات حسابداری و مالیاتی شرکت دانش بنیان

خدمات مالیاتی، حسابداری شرکتهای دانش بنیان

وجود پیچیدگی در برخی موضوعات خدمات حسابداری و مالیاتی شرکت دانش بنیانمالیاتی مربوط به قوانین شرکت های دانش بنیان ممکن است موجب شود برخی مشکلات در دراز مدت برای مدیران این شرکت ها پیش بیاید. به همین علت لازم است که پیش از هر چیز حداقل اطلاعاتی را راجع به حسابداری شرکت های دانش بنیان بدانید. با توجه به حمایت های دولت از شرکت های دانش بنیان در ایران، معافیت های مالیاتی برای آن ها در نظر گرفته شده است که می تواند تا حد زیادی به این شرکت ها کمک کند. در این مقاله تمام آن چه را که نیاز دارید درباره معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان بدانید آورده شده است. برای اطلاعات بیشتر درباره انواع معافیت های مالیاتی میتوانید به بخش مقالات در شرکت حسابداری اقتصاد قرن و تماس با مشاورین مالی مراجعه کنند.

مدیران محساب اقتصاد قرن دارای مجوز هیات نظارت اتاق اصناف ایران

اطلاعات مقدماتی برای خدمات مالی شرکتهای دانش بنیان

بسیاری از صاحبان شرکت های دانش بنیان نیازمند ابزاری قدرتمند برای مدیریت کسب و کار خود هستند. حسابداری شرکت های دانش بینان همیشه نقش پر رنگی را برای مدیران این شرکت ها داشته است. این شرکت ها همواره سعی دارند علاوه بر ارائه محصولات خود با دانش و فناوری بالا و بروز. هزینه های کسب و کارشان را با مدیریت ویژه کاهش دهند. این امر جز با دارا بودن یک نرم افزار حسابداری، مالی و مدیریتی مناسب امکان پذیر نیست. در این راستا شرکت اقتصاد قرن طرح تخفیفی ویژه ای را برای شرکت های دانش بنیان در نظر دارند.

دفتر خدمات مالی و حسابداری

شرکت دانش بنیان چیست؟

شرکت های دانش بنیان شرکت هایی هستند که هدف آنها توسعه اقتصاد کسب و کار بر پایه علم و فناوری می باشد. این شرکت ها با گسترش خلاقیت و نوآوری بر مبنای تحقیق و توسعه در راستای ارائه ی ارزش افزوده بالا تشکیل می شود. شرکت های دانش بنیان به دو گروه تقسیم می شوند.

 • شرکت هایی که فقط اعضای هیات علمی مالک آن هستند.
 • شرکت هایی که دانشگاه ها نیز در آن مالکیت دارند.

اهداف شرکت های دانش بنیان

 • بالا بردن میزان درآمد دانشگاه و مراکز تحقیقاتی معتبر و شناخته شده
 • بهره مندی کامل از توان علمی دانشگاهیان
 • تجاری نمودن تحقیقات علمی
 • تهیج و تشویق افراد مختلف در حوزه علم و فناوری در راستای پاسخگویی به نیاز های جامعه

 شرکتهای دانش بنیان چگونه اظهارنامه مالیاتی پرکنند؟

شرکتهای دانش بنیان برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی می توانند از راهنمایی زیر استفاده کنند :

 • ردیف ٢٩جدول شش اظهارنامه : شرکتهای دانش بنیان بند الف ماده سه قانون حمایت از شرکت دانش بنیان
 • ردیف ٣٠ جدول شش اظهارنامه: واحدهای پژوهشی فناوری مهندسی واقع در پارکهای علم و فناوری ، ماده ٩ قانون حمایت از شرکت دانش بنیان
 • شرکتهای دانش بنیان که تا پایان سال ١٣٩۵موردتایید کارگروه بودندبرای درخواست معافیت مالیاتی باید ردیف ٢٩در جدول شش اظهارنامه مالیاتی را تکمیل کنند
 • معافیت مالیاتی برای واحدهای پژوهشی فناوری ومهندسی که همه فعالیتهای آنها درپارکهای علم و فناوری انجام میشود بر مبنای ماده ٩ قانون اجرایی میشود و این شرکتها از سوی مدیریت پارک به اداره امورمالیاتی همان منطقه معرفی میشوند
 • واحدهای پژوهشی فناوری مهندسی میتوانند برای استفاده ازمعافیتهای مالیاتی درخواست معافیت خود را در ردیف ٣٠جدول شش اظهارنامه واردکنندکه با عنوان شرکتهای دانش بنیان واقع درپارکهای فناوری ماده ٩ قانون مشخص شده و برای تکمیل اظهارنامه خود حتما با مسئولان پارک فناوری مربوطه مشورت کنند .

سقف ریالی اعطای معافیت مالیاتی به شرکت‌های دانش بنیان

شرکت‌های دانش بنیان مشمول معافیت مالیاتی می‌توانند بدون سقف، معافیت مالیاتی دریافت کنند. این بدان معناست که اینگونه شرکت‌ها برای فروش کالاهای دانش بنیان خود مالیاتی به دارایی پرداخت نمی‌کنند. مبلغ معافیت مالیاتی این شرکت‌ها باید به دو بخش مساوی تقسیم گردد. ۵۰% میزان معافیت مالیاتی باید صرف افزایش سرمایه شرکت شود و ۵۰% مابقی باید در تحقیق و توسعه هزینه گردد. همانطور که در قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان عنوان شده است، شرکت‌ها و موسسات می‌توانند حداکثر ۱۵ سال از حمایت معافیت مالیاتی استفاده نمایند.

فرآیند اعطای معافیت مالیاتی به شرکت‌های دانش بنیان

هر ساله در سه ماهه اول، ارزیابی‌هایی تحت عنوان “ارزیابی مالیاتی” از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری صورت می‌پذیرد. البته این موضوع برای شرکت‌هایی که مستقر در پارک‌های علم و فناوری هستند، اندکی متفاوت است. ارزیابی این شرکت‌ها توسط پارک‌های علم و فناوری در همان زمان صورت می‌گیرد و کالاهایی که داخل پارک علم و فناوری هستند از طریق معافیت پارک‌ها و کالاهای دانش بنیانی که خارج از پارک علم و فناوری تولید می‌گردند، از طریق دانش بنیان و معاونت علمی ریاست جمهوری معافیت خواهند گرفت. در این ارزیابی‌ها محصولات از نظر فنی بررسی می‌شوند و در کنار آن مهمترین بخش این ارزیابی که یافتن نام‌های تجاری جدید است، صورت می‌پذیرد.

دفتر خدمات مالی و حسابداری

حسابداری شرکتهای دانش بنیان چگونه است؟

حسابداری شرکتهای دانش بنیان چگونه است؟ ، بر اساس یک ایده جدید اشتغال زایی می نمایند. بر اساس یک تعرفه هایی شامل معافیت می شوند . و توانایی اخذ وام را از بانک های مرتبط دارا می باشند. در سال های اخیر شرکت های دانش بنیان توسعه یافته است . همچنین یکی از راهکارهایی دولت برای افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان و توسعه آنها این است . که معافیت هایی مالیاتی و دریافت وام و تسهیلات بانکی با سود کم جز مشوق های ایجاد شرکت های دانش بنیان می باشد

حسابداری شرکتهای دانش بنیان چگونه است؟

بسته به نوع و روند و کالاهای تولید شده و یا خدمات ارائه شده می باشد . تفاوت چندانی با دیگر حسابداری های شرکت ها ندارد. اما نکته بسیار حائز اهمیت برای این شرکت ها رعایت موارد معافیت می باشد. در برگ های ارائه شده جهت معافیت های این شرکت ها اقلام مورد نظر اعلام میگردد. در صورت حساب های صادره این اقلام باید تشریح گردد. در غیر این صورت ممیز می تواند فاکتور را عدم معاف اعلام می کند .حسابداری دانش بنیان همچنین انجام به موقع تکالیف قانونی مودیان یکی از راه هایی است که معافیت مالیاتی به آنها تعلق می گیرد. پس انجام تکالیف قانونی از جمله ( ارسال به موقع معاملات فصلی ، ارزش افزوده ، تحریر دفاتر قانونی  و …) منجربه دریافت معافیت می گردد.

خدمات شرکت حسابداری اقتصاد قرن

 • ارسال لیست بیمه و مالیات حقوق
 • ارسال اظهارنامه ارزش افزوده
 • ارسال معاملات فصلی
 • ارسال اظهارنامه عملکرد
 • تحریر دفاتر قانونی حسابداری دانش بنیان
 • تهیه گزارشات ماهانه
 • تحریر لایحه مالیاتی
 • حسابرسی مالی
 • حسابرسی عملکرد
 • رسیدگی بیمه حسابداری دانش بنیان
 • رسیدگی ارزش افزوده
 • رسیدگی عملکرد
 • مشاوره مالیاتی
 • کاهش جرائم مالیاتی
 • مشاوره مالی حسابداری دانش بنیان
 • دریافت کد اقتصادی
 • دریافت کد ارزش افزوده
 • اعزام حسابدار
 • اعزام مدیر مالی
 • آموزش حسابداری

حسابداری شرکت های دانش بنیان

بسیاری از صاحبان شرکت های دانش بنیان نیازمند ابزاری قدرتمند برای مدیریت کسب و کار خود هستند. حسابداری شرکت های دانش بنیان همیشه نقش پر رنگی را برای مدیران این شرکت ها داشته است. این شرکت ها همواره سعی دارند علاوه بر ارائه محصولات خود با دانش و فناوری بالا و بروز. هزینه های کسب و کارشان را با مدیریت ویژه کاهش دهند. این امر جز با دارا بودن یک نرم افزار حسابداری، مالی و مدیریتی مناسب امکان پذیر نیست. در این راستا شرکت حسابداری اقتصاد قرن طرح تخفیفی ویژه ای را برای شرکت های دانش بنیان در نظر دارند.

نمایندگی رسمی آموزش و فروش نرم افزار سپیدار سیستم

نرم افزار حسابداری شرکت های دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان برای اینکه بهتر بتوانند اهداف خود را برای توسعه تعیین نمایند نیاز به ابزارهای مناسب دارند. نرم افزار حسابداری شرکت های دانش بنیان یکی از این ابزارهاست. حسابداری شرکت های دانش بنیان علاوه بر اینکه باید اطلاعات دقیق و جامعی را به مدیران ارائه دهد باید پیشرفته و جامع هم باشد. این نرم افزارها از سمت شرکت هایی ارائه می شوند که عموما خود دانش بنیان هستند. علاوه بر نرم افزار حسابداری، شرکت های دانش بنیان نیاز به نرم افزار های اداری و مدیریتی برای بهبود کسب و کار خود دارند.

طرح تخفیف ویزه حسابداری شرکت های دانش بنیان

نرم افزارهای سپیدار و رافع  ویژه شرکت های دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان می توان از نرم افزاری زیر جهت مدیریت کسب و کارشان استفاده نمایند.

 • حوزه مالی ( حسابداری، بودجه و اعتبارات، خزانه داری، صورت های مالی، تولید و بهای تمام شده )
 • حوزه مدیریتی ( حسابداری تجمیعی، کنترل پروژه، گزارش ساز، داشبورد مدیریتی و هوش تجاری  BI )
 • حوزه منابع انسانی ( پرسنلی و کارگزینی، آرشیو اطلاعات پرسنلی، تشکیلات سازمانی، وام و تسهیلات، حقوق و دستمزد)
 • حوزه اداری ( کارتابل گردانی، مدیریت جلسات، گردش مکاتبات و بایگانی اسناد )
 • حوزه پشتیبانی ( مدیریت قراردادها و امور پیمان ها، مدیریت اموال و دارایی های ثابت، مدیریت املاک، خرید و تدراکات، انبار و حسابداری انبار )
 • حوزه مشتریان ( فروش و حسابداری فروش )

نرم افزار حسابداری رافع

دموی نرم افزار حسابداری سپیدار و نرم افزار حسابداری رافع

کلیک رو وب سایت خدمات و محصولات حسابداری اقتصاد قرن

کلیه شرکت های دانش بنیان می توانند جهت برگزاری جلسه و دریافت اطلاعات بیشتر و دمو نرم افزارهای سپیدار و رافع با ما در تماس باشند. همچنین می توانند با ورود به سایت شرکت اقتصاد قرن  www.ithce.ir و تکمیل فرم درخواست دمو، جلسه ای را با دپارتمان فروش در خصوص قابلیت ها و امکانات نرم افزار سپیدار و رافع داشته باشند.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

31 دیدگاه دربارهٔ «خدمات حسابداری و مالیاتی شرکت دانش بنیان»

  1. سلام وقت بخیر طبق مصوبه سال ۱۴۰۱ دولت برای تاسیس شرکت های دانش بنیان حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد میباشد…

  1. سلام وقت بخیر نرم افزار هلو در نسخه های شرکتی، فروشگاهی، تولیدی در سطوح مختلف ساده، متوسط و پیشرفته بسته به نوع و وسعت کاری و حسابهای شرکت قابل استفاده هستند.

  2. سلام وقت بخیر .
   از نرم افزار هلو بیشتر برای اصناف استفاده می‌شود.
   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۶۳۲۲۶۵۰۳۲

  1. سلام وقت بخیر خیر بنا و شالوده حسابداری این نوع شرکت ها هم مانند سایر شرکت های خصوصی اعم از مسئولیت محدود و …. میباشد.

  1. سلام وقت بخیر .
   بله .
   یکی از مهم‌ترین حمایت‌ها از شرکت‌های دانش‌بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معافیت‌های مالیاتی است. شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری بر اساس ماده (۳) و ماده (۹) «قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات» موضوع ماده (۱۰۵) قانون مالیات‌های مستقیم، از مالیات معاف هستند. بر اساس ماده (۳) قانون مذکور و آیین نامه ارزیابی شرکت های دانش بنیان؛ کلیه درآمد شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی نوع ۱ و نوپا نوع ۱ از محل فعالیت‌ها و محصولات دانش‌بنیان از تاریخ تایید تا زمانی که تاییدیه دانش بنیان شرکت معتبر باشد، از مالیات مستقیم معاف است.

  1. سلام وقت بخیر از مالیات معاف هستند و در صورتی این معافیت از مالیات پابرجا باقی میماند که قواعد و ضوابط مالیاتی را انجام دهند و حتی ارسال اظهارنامه را هم در موعد مقرر انجام دهند.

 1. سلام
  خریدهایی که شرکت های دانش بنیان با ارزش افزوده انجام میدهند، ارزش افزوده‌ش قابل استرداد هست یا خیر؟

  1. سلام و درود بر شما برای گرفتن مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر راجب این موضوع با شماره تماس ۰۲۱۸۸۹۸۲۳۵۰ در ارتباط باشید.

  1. سلام و درود بر شما برای گرفتن مشاوره راجب این موضوع و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تمسا ۰۲۱۸۸۹۸۲۳۵۰ در ارتباط باشید.

 2. سلام روز بخیر. جریمه یا بدهی که مربوط به دوره مالی قبل، اداره مالیات و تامین اجتماعی هستن، اما امسال به ما ابلاغ شدن ، چه ثبتی باید براشون بزنم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *