به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
سمینار و وبینار حسابرسی

بهترین موسسات حسابرسی

بهترین موسسات حسابرسی

انجمن در اجرای ماده (۱۰) اساسنامه میتواند اشخاص حقوقی که توسط اعضای خبره تشکیل شده‏‏اند را در چارچوب ضوابط مصوب ‏‏شورای‏ عالی معرفی کند. در این راستا، آن گروه از موسسات حسابرسی که اکثریت شرکای آنها «حسابدار مستقل خبره» هستند به ترتیب الفبا به شرح زیر معرفی می‎شوند. علاقه‎مندان می‎توانند برای مشاهده جزئیات مربوط به هر موسسه بر روی نام آن کلیک کنند.

اطلاعات زیر بر اساس آخرین اطلاعات اعلام‎شده از سوی موسسات به دبیرخانه انجمن تنظیم شده است. هر گونه تغییر در اطلاعات مذکور بلافاصله پس از اعلام کتبی توسط  هر یک از موسسات در صفحه مربوطه اعمال خواهد شد.

فهرست مؤسسه حسابرسی

در این بخش از مقاله قصد داریم درباره بهترین موسسه حسابرسی در تهران توضیحاتی را ارائه دهیم. در جامعه کنونی علاوه بر موسسات حسابداری، موسسات حسابرسی نیز وجود دارند که به کار نظارت بر عملکرد حسابداران در کسب و کارهای مختلف می پردازند. در ادامه مقاله قصد داریم یک سری توضیجات جامع را در خصوص بهترین موسسات حسابرسی در اختیارتان قرار دهیم، خواهشمندم تا پایان مقاله اقتصاد قرن همراه ما باشید.

چه تفاوتی میان حسابرسی و حسابداری وجود دارد؟

یکی از مهم ترین تفاوت های حسابرسی با حسابداری، ماهیت کار این دو دسته از مشاغل می باشد. حسابداری در واقع حرفه ای است بر اساس ثبت و ضبط گزارشات مختلف، در مقابل حسابرسی حرفه ای کاملاً مدیریتی و کنترلی می باشد. حسابرس و حسابدار در دو طرف فرایندهای مالی و حسابداری شرکت قرار دارند. تفاوت دیگر حسابرس و حسابدار در طریقه فعالیت آن‌ ها می باشد، یک حسابدار هر روز و به‌ طور مداوم در حال انجام امورات مالی یک شرکت می‌ باشد، در حالی‌ که حسابرس گاهی اوقات در مواقع ضروری وارد عمل می‌ شود.

از دیگر تفاوت های این دو حرفه می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • استخدام حسابدار در یک شرکت لازم است اما استخدام حسابرس، به عنوان گزینه‌ ای اختیاری می باشد.
 • استانداردهای حسابداری برون مرزی بر وظایف حسابداران حاکم است، ولی کارهای حسابرسان باید بر طبق یک سری استانداردهای حسابرسی صورت می گیرد.
 • با توجه به این مسئله که حسابداران برای شرکت مشخصی کار می‌ کنند، معمولا دارای اتاق یا فضای کاری مخصوص خود می باشند، درحالی‌ که حسابرسان دارای جای ثابتی نمی باشند و از شرکتی به شرکت دیگر  می‌ روند.
 • حسابداران در پایان هر سال کاری، صورت‌ های مالی شرکت راتهیه و تنظیم می‌ کنند. این نوع صورت‌ های مالی معمولا تصویر واضحی از ثبات مالی شرکت را ارائه می‌ کنند اما حسابرس هر یک از صورت‌ های مالی را بررسی و صحیح بودن آن ها را مشخص می‌ کند.

عملکرد موسسات حسابرسی به چه صورت می باشد؟

حسابرسی یا AUDIT در واقع به معنای بازرسی هوشمندانه کلیه اسناد و مدارک حسابداری با هدف کشف نمودن تقلب و اشتباه می باشد. این مسئله با بررسی گزارش های مالی و حسابداری یک شرکت یعنی هر آن چه که شرکت در طی یک برهه زمانی ثبت کرده، انجام می گردد. البته می بایست توجه کنید که این قبیل گزارشات را کسی بررسی می‌ کند که هیچ گونه وابستگی به شرکت ندارد.

بالا بردن سطح اطلاعات مالی و سیستم های مدیریتی از لحاظ کیفی از وظایف حسابرسان است. موسسات حسابرسی در انجام خدمات مالی از جمله حسابداری، اصلاح صورت حساب، حسابرسی، حسابرسی داخلی شرکت، ایجاد و ارتقاء سیستم های مالی موجود، مشاوره مالی و مالیاتی و … نقش مهمی را ایفا می کنند. شرکت ها و مراکز حسابرسی می توانند از طریق حسابرسانی که دارند، نیازهای شرکت ها، موسسات، کارخانجات و در زمینه های اقتصادی دیگر اعم از خدمات فنی و مهندسی، بازرگانی، پیمانکاری، تولیدی و صنعتی، مشاوره و … را رفع می کنند.

عملکرد موسسات حسابرسی به چه صورت می باشد؟

برخی از وظایف شرکت های حسابرسی عبارت است از:

 • امکان طراحی و اصلاح کدینگ
 • بستن کلیه حساب های بانکی
 • امکان ثبت نمودن اسناد حسابداری
 • امکان اعزام نمودن نیروهای لازم حسابدرای
 • تهیه و تنظیم انواع مختلف گزارش های مالی
 • انجام کلیه امورات مرتبط با مالی و مالیاتی شرکت ها
 • امکان تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالی در دفاتر قانونی
 • تهیه و تنظیم صورت وضعیت هر یک از پروژه های عمرانی
 • تهیه گزارشات مختلف صورت های مالی از روی اسناد ناقص
 • ارائه نمودن استراتژی های درست برای هر یک از شرکت های واسپاری
 • تهیه و تنظیم صورت های مالی برای هر یک از اشخاص حقیقی و حقوقی
 • امکان تعربف و ارائه نمودن سیستم های مناسب حسابدرای برای هر یک از شرکت های تازه کار

بهترین موسسه حسابرسی در تهران کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده توانستیم یک سری اطلاعات جامع درباره نوع عملکرد موسسه حسابداری و تفاوت های بارز حسابرسی و حسابداری در اختیارتان قرار دهیم. اکنون این سوال مطرح است که بهترین موسسه حسابرسی در تهران کدام است؟ جهت پاسخ به این سوال نیاز است که لیستی از معتبرترین موسسات حسابرسی تهیه کنید، امکانات و خدمات هر یک را مورد بررسی قرار دهید و در پایان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

در جامعه کنونی علاوه بر موسسات حسابداری، موسسات حسابرسی نیز وجود دارند که به کار نظارت بر عملکرد حسابداران در کسب و کارهای مختلف می‌پردازند.

در این مقاله تصمیم داریم شما را با ۷ تا از بهترین موسسات حسابرسی ایران آشنا کنیم. اما قبل از آن بهتر است بدانیم چه تفاوتی میان حسابرسی و حسابداری وجود دارد، اهمیت حسابرسی چیست و چگونه موسسات حسابرسی رتبه بندی می‌شوند. پس در ادامه با ما همراه باشید.

چه تفاوتی میان حسابرسی و حسابداری وجود دارد؟

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های حسابرسی با حسابداری، ماهیت کار این دو دسته از مشاغل می‌باشد. حسابداری در واقع حرفه‌ای است بر اساس ثبت و ضبط گزارشات مختلف، در مقابل حسابرسی حرفه‌ای کاملاً مدیریتی و کنترلی می‌باشد.

حسابرس و حسابدار در دو طرف فرایندهای مالی و حسابداری شرکت قرار دارند. تفاوت دیگر حسابرس و حسابدار در طریقه فعالیت آن‌‌ها می باشد، یک حسابدار هر روز و به‌ طور مداوم در حال انجام امورات مالی یک شرکت می‌‌باشد، در حالی‌ که حسابرس گاهی اوقات در مواقع ضروری وارد عمل می‌‌شود.

از دیگر تفاوت‌های این دو حرفه می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

استخدام حسابدار در یک شرکت لازم است اما استخدام حسابرس به عنوان گزینه‌‌ای اختیاری می‌باشد.

استانداردهای حسابداری برون مرزی بر وظایف حسابداران حاکم است، ولی کارهای حسابرسان باید بر طبق یک سری استانداردهای حسابرسی صورت گیرد.

با توجه به این مسئله که حسابداران برای شرکت مشخصی کار می‌‌کنند، معمولا دارای اتاق یا فضای کاری مخصوص خود می‌باشند، درحالی‌ که حسابرسان دارای جای ثابتی نمی‌باشند و از شرکتی به شرکت دیگر  می‌‌روند.

حسابداران در پایان هر سال کاری، صورت‌‌های مالی شرکت را تهیه و تنظیم می‌‌کنند. این نوع صورت‌‌های مالی معمولا تصویر واضحی از ثبات مالی شرکت را ارائه می‌‌کنند. اما حسابرس هر یک از صورت‌‌های مالی را بررسی و صحیح بودن آن‌ها را مشخص می‌‌کند.

اهمیت حسابرسی

حسابرسی در واقع به معنای بازرسی هوشمندانه کلیه اسناد و مدارک حسابداری با هدف کشف نمودن تقلب و اشتباه می‌باشد. این مسئله با بررسی گزارش‌های مالی و حسابداری یک شرکت یعنی هر آن چه که شرکت در طی یک برهه زمانی ثبت کرده، انجام می‌گردد. البته می‌بایست توجه کنید که این قبیل گزارشات را کسی بررسی می‌‎کند که هیچ گونه وابستگی به شرکت ندارد.

بالا بردن سطح اطلاعات مالی و سیستم‌های مدیریتی از لحاظ کیفی از وظایف حسابرسان است. موسسات حسابرسی در انجام خدمات مالی از جمله حسابداری، اصلاح صورت حساب، حسابرسی، حسابرسی داخلی شرکت، ایجاد و ارتقاء سیستم های‌مالی موجود، مشاوره مالیاتی و مالی و… نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

شرکت‌ها و مراکز حسابرسی می‌توانند از طریق حسابرسانی که دارند، نیازهای شرکت‌ها، موسسات، کارخانجات و در زمینه‌های اقتصادی دیگر اعم از خدمات فنی و مهندسی، بازرگانی، پیمانکاری، تولیدی و صنعتی، مشاوره و … را رفع کنند.

وظایف بهترین موسسات حسابرسی

برخی از وظایف بهترین موسسات حسابرسی عبارت است از:

✅ امکان طراحی و اصلاح کدینگ
✅ بستن کلیه حساب‌های بانکی
✅ امکان ثبت نمودن اسناد حسابداری
✅ امکان اعزام نمودن نیروهای لازم حسابداری
✅ تهیه و تنظیم انواع مختلف گزارش‌های مالی
✅ انجام کلیه امورات مرتبط با مالی و مالیاتی شرکت‌ها
✅ امکان تهیه و تنظیم اظهارنامه‌های مالی در دفاتر قانونی
✅ تهیه و تنظیم صورت وضعیت هر یک از پروژه‌های عمرانی
✅ تهیه گزارشات مختلف صورت‌های مالی از روی اسناد ناقص
✅ ارائه نمودن استراتژی‌های درست برای هر یک از شرکت‌های واسپاری
✅ تهیه و تنظیم صورت‌های مالی برای هر یک از اشخاص حقیقی و حقوقی
✅ امکان تعریف و ارائه نمودن سیستم‌های مناسب حسابداری برای هر یک از شرکت‌های تازه کار

رتبه بندی موسسات حسابرسی

به منظور رتبه‌بندی حسابرسان و موسسات حسابرسی در ایران، هر ساله توسط جامعه حسابداران رسمی ایران، یک آزمون رتبه‌بندی برگزار می‌شود. نتایج این آزمون بر رتبه‌بندی موسسات و کارکنان آن نقش اساسی داشته و سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف می‌توانند با بررسی نتایج این آزمون، اسامی موسسات و کارکنان آن‌ها را بر حسب رتبه‌ای که کسب کرده‌اند، مشاهده نمایند.

سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف معمولا برای پیدا کردن بهترین موسسات حسابرسی، به رتبه‌بندی حسابرسان توجه می‌کنند. معیارهایی مانند پاسخگویی، هزینه فعالیت، اسامی کارشناسان، در دسترس بودن، رزومه کاری و… ملاک برخی از افراد به عنوان رتبه‌بندی غیر رسمی برای بهترین موسسات حسابرسی هستند.

حسابرس
Auditor

با توجه به اینکه امور مالی یک سازمان را نمی‌توان به موسسات و شرکت‌های غیر معتبر واگذار کرد، رتبه بندی حسابرسان و موسسات حسابداری امری رایج در سراسر دنیا به حساب می‌آید. این رتبه‌بندی معمولا به دو روش رایج صورت می‌گیرد:
رتبه بندی موسسات بر اساس درآمد
رتبه‌بندی موسسات معتمد بورس

شرکت‌هایی که در بورس ایران فعالیت داشته و سهام خود را عرضه می‌کنند علاوه بر ارائه اطلاعات مالی به طور سالانه برای سازمان بورس و سهامداران، باید اسناد مالی خود را به تایید موسسات حسابرسی معتبر برسانند. از این رو سازمان بورس و اوراق بهادار ایران لیستی حاوی رتبه‌بندی موسسات حسابرسی معتمد بورس ارائه می‌نماید تا شرکت‌ها با ارائه اطلاعات مالی خود به اخذ تاییدیه‌های حسابرسی از این موسسات بپردازند. اسامی این شرکت‌ها را می‌توان لیست برترین حسابرس های شرکتهای سهامی عام بورس نامید.

نکته مهم

از ویژگی‌های بهترین موسسات حسابرسی ایران، عضویت آن‌ها در جوامع حسابرسی ملی می‌باشد. می‌توانید قبل از همکاری با یک موسسه حسابرسی سه معیار را مورد بررسی قرار دهید:

 • عضویت در جامعه حسابداران رسمی ایران
 • عضویت اعضا در انجمن حسابداران خبره ایران
 • اعتماد سازمان بورس و اوراق بهادار کشور

امروزه شرکت‌های حسابرسی زیادی در حال فعالیت هستند و در مرور زمان، این تعداد در حال افزایش می‌باشد. سازمان‌ها برای کسب اطمینان از صحت انجام، به دنبال بهترین موسسات حسابرسی هستند؛ و این موضوع نشان دهنده اهمیت بالای حسابرسی می‌باشد.

موسسات و آموزشگاه‌های مختلفی در ایران، اقدام به آموزش و خدمات مختلف حسابرسی می‌کنند. با توجه به تقاضای زیادی که در این رشته وجود دارد، لزوم راه‌اندازی این آموزشگاه‌ها و موسسات بیش از پیش مشخص شده است. در ادامه به معرفی بهترین موسسات حسابرسی خواهیم پرداخت.

در ادامه به معرفی ۴۳ موسسه از بهترین موسسه حسابرسی در تهران می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله اقتصاد قرن همراه ما باشید.

ردیف مؤسسه عنوان کامل
۱ آبتین روش آریا مؤسسه حسابرسی آبتین روش آریا
۲ آرشین حساب مؤسسه حسابرسی آرشین حساب
۳ آتیه نگر موسسه حسابرسی و خدمات مالی آتیه نگر
۴ آرمان آروین پارس مؤسسه حسابرسی آرمان آروین پارس
۵ آرمان اندیش آگاه مؤسسه حسابرسی  آرمان اندیش آگاه
۶ آریا روش مؤسسه حسابرسی آریا روش
۷ آزمودگان مؤسسه حسابرسی آزمودگان
۸ آزمون داده های پارس مؤسسه حسابرسی و خدمات مدیریت آزمون داده های پارس
۹ آزمون سامانه مؤسسه حسابرسی آزمون سامانه
۱۰ آئین بهروش موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت آئین بهروش
۱۱ ارقام نگر آریا مؤسسه حسابرسی و خدمات مدیریت ارقام نگر آریا
۱۲ اصول پایه فراگیر مؤسسه حسابرسی و خدمات مدیریت اصول پایه فراگیر
۱۳ ارکان سیستم مؤسسه حسابرسی ارکان سیستم
۱۴ اطمینان بخش و همکاران مؤسسه حسابرسی اطمینان بخش و همکاران
۱۵ بهراد مشار مؤسسه حسابرسی و خدمات مدیریت بهراد مشار
۱۶ بهمند مؤسسه حسابرسی بهمند
۱۷ بهنود حساب مؤسسه حسابرسی بهنود حساب
۱۸ بیات رایان مؤسسه حسابرسی بیات رایان
۱۹ بیداران مؤسسه حسابرسی بیداران
۲۰ بیلان گزارشگری موسسه حسابرسی بیلان گزارشگر
۲۱ پردازش حساب هونام مؤسسه حسابرسی پردازش حساب هونام
۲۲ تدبیرگران مستقل مؤسسه حسابرسی تدبیرگران مستقل
۲۳ تلاش ارقام مؤسسه حسابرسی تلاش ارقام
۲۴ حافظ گام مؤسسه حسابرسی و خدمات حافظ گام
۲۵ خبره مؤسسه حسابرسی خبره
۲۶ داریا روش موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت داریا روش
۲۷ رازدار موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت رازدار
۲۸ دش و همکاران مؤسسه حسابرسی دش و همکاران
۲۹ رهنمودگران کاردان مؤسسه حسابرسی رهنمودگران کاردان
۳۰ سامان پندار مؤسسه حسابرسی و خدمات مدیریت سامان پندار
۳۱ سخن حق مؤسسه حسابرسی و خدمات مدیریت سخن حق
۳۲ سیاق نوین جهان مؤسسه حسابرسی و خدمات مدیریت سیاق نوین جهان
۳۳ شراکت مؤسسه حسابرسی شراکت
۳۴ شهود امین مؤسسه حسابرسی شهود امین
۳۵ عامر مشاور تهران مؤسسه حسابرسی عامر مشاور تهران
۳۶ فراز مشاور مؤسسه حسابرسی فراز مشاور
۳۷ کاربرد ارقام مؤسسه حسابرسی کاربرد ارقام
۳۸ مختار و همکاران مؤسسه حسابرسی مختار و همکاران
۳۹ مفاهیم حساب جامع مؤسسه حسابرسی و بهبود سیستم های مدیریت مفاهیم حساب جامع
۴۰ مدیریت ممیز مؤسسه حسابرسی و خدمات مدیریت ممیز
۴۱ مشاوران سرآمد کاوش مؤسسه حسابرسی مشاوران سرآمد کاوش (حسابداران رسمی)
۴۲ همیار حساب مؤسسه حسابرسی و خدمات مالی همیار حساب
۴۳ هوشمند نگر پویا مؤسسه حسابرسی و خدمات مالی و مدیریت هوشمند نگر پویا

 

 • فهرست اشخاص حقوقی (موسسات حسابرسی) و اشخاص حقیقی (شاغلین انفرادی، شاغلین در موسسات، شاغلین در سازمان حسابرسی، و غیرشاغلین) عضو جامعه حسابداران رسمی ایران در وبگاه رسمی جامعه در دسترس علاقه‎مندان است.

درآمد موسسات حسابرسی در سال ۱۴۰۱ افشا شده از طرف جامعه حسابداران رسمی

 • ۱-مفید راهبر۱,۸۱۷,۹۷۷,۷۰۸,۴۶۷
 • ۲-ارقام نگر آریا۷۶۷,۳۹۲,۴۰۵,۵۳۳
 • ۳-وانیا نیک تدبیر۷۲۸,۶۸۱,۵۹۸,۴۶۷
 • ۴ا-یران مشهود۶۶۰,۰۹۸,۶۵۸,۷۳۳
 • ۵-آزمون پرداز۵۹۷,۰۳۱,۵۱۸,۱۳۳
 • ۶-بیات رایان۵۲۹,۱۲۴,۴۰۹,۲۰۰
 • ۷-حافظ گام۴۷۵,۱۵۵,۸۱۴,۸۶۷
 • ۸-تدوین و همکاران۴۷۴,۷۱۳,۸۷۱,۰۰۰
 • ۹-بهمند۴۵۲,۴۵۵,۶۲۸,۸۶۷
 • ۱۰-آزموده کاران۴۰۶,۲۰۸,۵۴۶,۹۳۳
 • ۱۱-رازدار۴۰۰,۲۶۶,۵۱۵,۳۳۳
 • ۱۲-هوشیار ممیز۳۸۷,۳۵۵,۱۱۰,۷۳۳
 • ۱۳-تدبیر محاسب آریا۳۸۲,۳۷۲,۹۴۶,۵۳۳
 • ۱۴-سامان پندار۳۷۸,۷۰۰,۵۲۴,۸۰۰
 • ۱۵-رهیافت و همکاران۳۵۷,۹۹۲,۹۰۸,۲۶۷
 • ۱۶-کوشا منش۳۵۴,۲۱۴,۵۰۷,۶۰۰
 • ۱۷-مستقل اندیشان پارس۳۳۲,۶۸۵,۸۲۵,۰۰۰
 • ۱۸-معین مشاور مجرب۳۲۳,۱۹۹,۷۲۸,۷۳۳
 • ۱۹-بهراد مشار۳۱۹,۹۹۰,۳۰۹,۲۰۰
 • ۲۰-مهر آفرین بصیر۳۱۷,۹۲۰,۰۱۰,۰۰۰
 • ۲۱-آرمان آروین پارس۲۹۷,۰۰۸,۰۲۲,۶۰۰
 • ۲۲-هشیار بهمند۲۹۵,۱۲۴,۵۹۵,۰۰۰
 • ۲۳-آتیه اندیش نمودگر۲۸۹,۵۱۰,۷۳۹,۰۶۷
 • ۲۴-کاربرد تحقیق۲۶۹,۹۳۹,۴۹۶,۷۳۳
 • ۲۵-امین حسابرس افق۲۶۶,۷۶۳,۲۲۶,۰۶۷
 • ۲۶-فریوران راهبرد۲۶۵,۳۹۵,۵۷۲,۳۳۳
 • ۲۷-فراز مشاور دیلمی پور۲۵۲,۶۳۴,۳۹۱,۸۰۰
 • ۲۸-فرانگر حساب خبره۲۴۵,۷۴۷,۱۶۰,۰۰۰
 • ۲۹-آرمان نوین رسیدگی۲۴۰,۳۱۲,۶۲۸,۹۳۳
 • ۳۰-فاطر۲۳۹,۱۲۴,۲۵۴,۲۰۰
 • ۳۱-دش و همکاران۲۳۴,۵۱۱,۸۵۱,۱۳۳
 • ۳۲-هشت۲۲۷,۷۹۶,۶۲۵,۰۶۷
 • ۳۳-آمارگاران۲۲۵,۷۳۰,۱۵۸,۴۶۷
 • ۳۴-آگاهان و همکاران۲۲۴,۴۳۳,۶۲۶,۹۳۳
 • ۳۵-حسابرسین۲۱۱,۹۲۸,۷۳۲,۳۳۳
 • ۳۶-اصول نگر آریا۲۰۹,۶۱۸,۸۶۰,۰۰۰
 • ۳۷-شاخص اندیشان۲۰۴,۴۶۳,۶۴۵,۳۳۳
 • ۳۸-کارای پارس۲۰۴,۱۴۸,۴۷۳,۱۳۳
 • ۳۹-ادیب۲۰۳,۱۵۷,۶۹۴,۴۶۷
 • ۴۰-کارآمد حساب ایرانیان۲۰۱,۰۱۹,۴۰۰,۰۰۰
 • ۴۱-اطمینان فرد۲۰۰,۵۷۱,۲۸۷,۰۰۰
 • ۴۲-حسابرس معتمد پارسیان۱۹۲,۳۲۵,۷۰۰,۰۰۰
 • ۴۳-هدف نوین نگر۱۹۲,۲۸۸,۳۰۶,۸۶۷
 • ۴۴-اطهر۱۸۷,۰۶۸,۷۱۳,۰۰۰
 • ۴۵-رایمند امین۱۸۰,۵۹۳,۷۸۸,۹۳۳
 • ۴۶-آریان محاسب پویا۱۸۰,۳۹۷,۴۴۰,۰۰۰
 • ۴۷-امجد تراز۱۷۶,۷۳۵,۷۰۰,۶۶۷
 • ۴۸-تلفیق نگار۱۷۶,۳۴۷,۷۰۶,۵۳۳
 • ۴۹-آگاه نگر۱۷۲,۳۰۹,۷۰۰,۰۰۰
 • ۵۰-مفاهیم حساب جامع۱۶۸,۲۱۰,۱۰۰,۰۰۰
 • ۵۱-روشنگر بصیر۱۶۵,۸۶۰,۱۲۸,۶۰۰
 • ۵۲-پارسیان حسابرس افق۱۶۱,۸۰۹,۶۰۶,۵۳۳
 • ۵۳-ارکان سیستم۱۵۵,۹۱۴,۲۶۲,۶۰۰
 • ۵۴-رئوف اندیش امین۱۵۵,۲۵۷,۴۷۰,۰۰۰
 • ۵۵-آرشین حساب۱۵۲,۷۳۲,۰۰۴,۷۳۳
 • ۵۶-ارقام پژوهان دقیق۱۵۲,۳۱۸,۲۳۵,۴۰۰
 • ۵۷-آبان ارقام پارس۱۵۱,۵۷۰,۸۰۰,۰۰۰
 • ۵۸-آرمان پژوهان محاسب۱۴۹,۹۰۳,۰۱۸,۰۰۰
 • ۵۹-رایمند و همکاران۱۴۶,۸۷۱,۴۳۳,۴۶۷
 • ۶۰-داریا روش۱۴۵,۲۰۲,۵۹۳,۰۰۰
 • ۶۱-آرمون گستران پیشگام۱۴۴,۶۳۶,۱۰۰,۰۰۰
 • ۶۲-سنجیده روش آریا۱۴۴,۱۲۱,۸۷۱,۶۰۰
 • ۶۳-امین تدبیر بصیر۱۴۳,۸۸۵,۷۱۳,۶۶۷
 • ۶۴-آیین بهرنگ صادق۱۴۲,۷۶۵,۱۰۰,۰۰۰
 • ۶۵-حامیان کار دیده پارس۱۳۸,۶۲۰,۲۵۰,۰۰۰
 • ۶۶-مهرگان تراز و همکاران۱۳۸,۳۱۶,۹۶۴,۸۶۷
 • ۶۷-آراد تراز پیشرو۱۳۴,۱۷۹,۰۰۰,۰۰۰
 • ۶۸-معتمد رایان باهر۱۳۳,۷۲۸,۵۲۹,۳۳۳
 • ۶۹-بصیر محاسب توس۱۳۱,۳۰۰,۰۲۸,۶۶۷
 • ۷۰-هادی حساب تهران۱۲۸,۹۷۵,۳۵۸,۸۰۰
 • ۷۱-هژیران۱۲۶,۹۹۷,۴۴۷,۰۰۰
 • ۷۲-آرمان اندیشان آینده نگر ایلیا۱۲۲,۹۶۱,۰۲۰,۰۰۰
 • ۷۳-آزمودگان۱۲۲,۳۶۵,۹۳۲,۰۶۷
 • ۷۴-نو اندیشان۱۲۰,۴۳۹,۱۵۰,۰۰۰
 • ۷۵-بهداد حساب آریا۱۱۹,۳۷۳,۹۴۲,۳۳۳
 • ۷۶-بهنود حساب۱۱۸,۹۱۷,۵۹۰,۷۳۳
 • ۷۷-البرز پندار۱۱۸,۴۳۷,۰۵۵,۶۶۷
 • ۷۸-بیالن گزارشگر۱۱۸,۱۳۵,۴۴۷,۲۰۰
 • ۷۹-آئین محاسب و همکاران۱۱۸,۰۰۰,۲۰۰,۰۰۰
 • ۸۰-تالش ارقام۱۱۵,۲۵۰,۵۴۳,۰۰۰
 • ۸۱-آذین ارقام پیام۱۱۵,۰۷۸,۱۷۳,۹۳۳
 • ۸۲-بینا تدبیر۱۱۱,۴۶۵,۸۱۱,۶۶۷
 • ۸۳-اطمینان بخش و همکاران۱۰۹,۱۸۵,۹۴۹,۲۶۷
 • ۸۴-همیار حساب۱۰۶,۹۲۳,۱۹۵,۵۳۳
 • ۸۵-تدبیر تراز نگار۱۰۴,۹۳۱,۳۶۳,۰۶۷
 • ۸۶-آرمان پیام جامع۱۰۴,۸۲۰,۰۳۷,۶۰۰
 • ۸۷-آرمان روش۱۰۴,۰۱۵,۹۴۸,۹۳۳
 • ۸۸-سیاق نوین جهان۱۰۲,۹۷۵,۹۲۰,۸۶۷
 • ۸۹-دقیق تراز سپاهان۱۰۱,۷۷۰,۱۰۰,۰۰۰
 • ۹۰-رهیافت حساب تهران۱۰۱,۱۰۳,۸۷۹,۰۰۰
 • ۹۱-تدبیر محاسبان توانا۹۹,۹۶۵,۰۰۰,۰۰۰
 • ۹۲-حسابرسان نواندیش۹۸,۰۷۷,۶۹۵,۰۰۰
 • ۹۳-یکتا روش امین۹۷,۱۴۱,۶۷۷,۸۰۰
 • ۹۴-قواعد۹۶,۲۹۵,۵۰۰,۰۶۷
 • ۹۵ا-برار اندیشان۹۴,۷۴۳,۵۱۵,۷۳۳
 • ۹۶-تدبیر ارقام اسپادانا۹۴,۶۳۵,۲۷۰,۰۰۰
 • ۹۷-یکتا تدبیر۹۴,۱۵۶,۲۱۸,۲۰۰
 • ۹۸-پردازش حساب هونام۹۳,۰۴۴,۶۵۰,۱۳۳
 • ۹۹-ارژنگ خبره۹۲,۰۶۹,۳۸۴,۸۶۷
 • ۱۰۰-رایان بهروش پارس۹۰,۶۱۰,۳۴۵,۶۶۷
 • ۱۰۱-پیشداد اندیشه مهرگان۸۹,۹۲۲,۶۰۰,۰۰۰
 • ۱۰۲-اصول پایه فراگیر۸۹,۸۴۰,۳۹۲,۰۶۷
 • ۱۰۳-اصالح گستران امین۸۶,۸۸۱,۷۷۵,۰۰۰
 • ۱۰۴-آذرین حساب۸۶,۷۲۱,۰۶۶,۶۶۷
 • ۱۰۵-آتیه حساب ارقام۸۶,۲۷۹,۷۸۰,۰۰۰
 • ۱۰۶-افق مهر خاورمیانه۸۵,۷۶۰,۶۸۰,۰۰۰
 • ۱۰۷-خبره۸۵,۰۱۴,۴۰۰,۰۰۰
 • ۱۰۸-شهود امین۸۴,۵۲۵,۲۶۶,۴۰۰
 • ۱۰۹-ارقام نماد چرتکه۸۴,۲۶۳,۱۷۰,۱۳۳
 • ۱۱۰-شاهدان۸۳,۵۱۷,۱۸۰,۰۰۰
 • ۱۱۱-آئین تراز آریا۸۲,۲۶۰,۱۹۲,۶۰۰
 • ۱۱۲-احراز ارقام۸۲,۰۶۵,۳۸۶,۹۳۳
 • ۱۱۳-بهین تراز آریا۸۰,۹۵۷,۵۰۰,۰۰۰
 • ۱۱۴-پویندگان پارس حساب۷۹,۵۷۹,۹۰۱,۰۰۰
 • ۱۱۵-آبان آزمون۷۹,۴۷۱,۷۷۳,۰۰۰
 • ۱۱۶-تراز محاسب ماندگار۷۹,۳۵۹,۷۳۰,۰۰۰
 • ۱۱۷-شراکت۷۹,۱۷۴,۸۴۵,۰۰۰
 • ۱۱۸-آوا تدبیر تراز۷۷,۷۹۶,۷۱۸,۰۶۷
 • ۱۱۹-پایش گستر حساب۷۷,۶۲۹,۴۷۴,۶۶۷
 • ۱۲۰-پارس۷۷,۵۲۴,۷۶۵,۰۰۰
 • ۱۲۱-گواهان۷۷,۴۸۳,۱۳۳,۸۶۷
 • ۱۲۲-اعتماد ارقام امین۷۶,۵۵۵,۰۵۵,۷۳۳
 • ۱۲۳-آتامان حساب۷۶,۴۰۶,۱۵۲,۰۰۰
 • ۱۲۴-متین محاسب نوین۷۶,۱۲۳,۲۰۰,۲۰۰
 • ۱۲۵-پاسارگاد احرار۷۵,۲۷۱,۰۰۰,۰۰۰
 • ۱۲۶-ارقام پویا۷۵,۰۵۶,۷۰۴,۶۶۷
 • ۱۲۷-آتیه نگر۷۴,۸۷۲,۰۰۰,۰۰۰
 • ۱۲۸-آویژه ارقام امین۷۳,۷۲۰,۴۱۷,۳۳۳
 • ۱۲۹-آئین پژوهان ایرانیان۷۱,۴۱۵,۳۴۶,۷۳۳
 • ۱۳۰-صالح اندیشان۷۱,۳۱۵,۳۳۱,۳۳۳
 • ۱۳۱-الگو حساب۷۱,۲۷۶,۵۰۰,۰۰۰
 • ۱۳۲-رهنو حساب۷۰,۳۸۴,۱۵۹,۷۳۳
 • ۱۳۳-رهبین۷۰,۳۶۹,۹۳۳,۰۰۰
 • ۱۳۴-آگاهان بهروش پارس۷۰,۰۳۹,۵۸۴,۹۳۳
 • ۱۳۵-کارآزما مشار دانا۷۰,۰۳۰,۳۳۹,۴۶۷
 • ۱۳۶-آبتین محاسب پارس۶۹,۷۹۱,۶۱۱,۹۳۳
 • ۱۳۷-آرمان اصول۶۹,۴۶۳,۷۸۳,۰۶۷
 • ۱۳۸-داوران حساب۶۹,۴۳۳,۴۵۰,۰۰۰
 • ۱۳۹-ارقام بهین آرا۶۹,۱۱۶,۹۸۷,۶۰۰
 • ۱۴۰-پرسیان پاد۶۵,۹۱۶,۰۰۰,۰۰۰
 • ۱۴۱-تدبیرگران مستقل۶۴,۷۷۹,۵۴۷,۰۰۰
 • ۱۴۲-آگاه گر تراز۶۳,۹۷۷,۵۰۰,۰۰۰
 • ۱۴۳-آریا منش امین۶۲,۱۸۲,۱۳۲,۰۶۷
 • ۱۴۴-کاربرد ارقام۶۲,۱۱۴,۹۵۵,۰۰۰
 • ۱۴۵-سینا فکر۶۲,۰۸۲,۰۵۰,۰۰۰
 • ۱۴۶-آبتین روش آریا۶۱,۹۵۷,۹۸۰,۶۶۷
 • ۱۴۷-آرین حساب شیراز۶۱,۲۹۲,۷۵۰,۰۰۰
 • ۱۴۸-آرتین پرگاس۶۰,۶۶۳,۶۸۳,۱۳۳
 • ۱۴۹-ممیز۶۰,۳۱۳,۹۴۰,۰۰۰
 • ۱۵۰-اهمیت نگر۵۹,۹۰۷,۳۸۶,۲۶۷
 • ۱۵۱-نکو نگرش۵۹,۷۴۹,۲۰۹,۲۰۰
 • ۱۵۲-اعداد آراء۵۹,۷۴۴,۲۸۸,۸۶۷
 • ۱۵۳-به بین محتوا۵۹,۰۹۵,۷۸۱,۴۰۰
 • ۱۵۴-آروین باستان محاسب۵۸,۸۵۹,۳۰۱,۵۳۳
 • ۱۵۵-خبرگان حساب امین۵۸,۴۴۷,۲۰۰,۰۰۰
 • ۱۵۶-آباد نوین تهران۵۷,۴۴۲,۷۵۵,۰۰۰
 • ۱۵۷-سروک پرهام۵۷,۲۵۷,۸۵۵,۷۳۳
 • ۱۵۸-اندیشه نیکان حساب۵۷,۱۰۶,۴۸۶,۸۶۷
 • ۱۵۹-پیام محاسب ایرانیان۵۶,۴۳۶,۴۹۰,۰۰۰
 • ۱۶۰-ژرف بین بهبود ارقام۵۴,۶۸۱,۴۵۰,۰۰۰
 • ۱۶۱-کاشفان۵۳,۶۲۷,۲۲۷,۰۶۷
 • ۱۶۲-آگاهان تراز توس۵۳,۱۹۳,۷۲۷,۵۳۳
 • ۱۶۳-فراز نگر آگاه۵۲,۶۴۲,۰۰۰,۰۶۷
 • ۱۶۴-بخرد یار۵۱,۵۷۱,۵۰۸,۴۶۷
 • ۱۶۵-توسعه مدیریت دانا۵۱,۱۰۵,۲۱۰,۰۰۰
 • ۱۶۶-آگاه تدبیر۵۰,۷۶۷,۰۰۰,۰۰۰
 • ۱۶۷-بهداد روش امین۵۰,۳۰۶,۵۹۸,۰۰۰
 • ۱۶۸-رمز پویا۵۰,۱۰۳,۰۰۰,۰۰۰
 • ۱۶۹-آگاهان ارقام خبره۴۹,۵۷۶,۲۱۷,۴۰۰
 • ۱۷۰-آزمون حساب تدبیر۴۸,۹۰۷,۲۲۱,۰۶۷
 • ۱۷۱-آزمون تراز پارس۴۸,۳۷۱,۳۳۹,۴۶۷
 • ۱۷۲-بهروزان حساب۴۸,۱۲۸,۸۹۰,۰۰۰
 • ۱۷۳-سپند تدبیر نیکان۴۷,۹۸۴,۱۱۵,۲۰۰
 • ۱۷۴-صدر۴۷,۸۸۷,۳۷۱,۰۰۰
 • ۱۷۵-آریا نیک روش۴۷,۴۴۰,۴۰۰,۰۶۷
 • ۱۷۶-بیداران۴۷,۱۰۶,۷۰۰,۰۰۰
 • ۱۷۷-آریا بهروش۴۷,۰۹۲,۷۱۰,۰۰۰
 • ۱۷۸-ابتکار حساب آریا۴۷,۰۷۱,۷۴۳,۱۳۳
 • ۱۷۹-نهان نیک نگر۴۶,۱۵۱,۳۰۰,۰۰۰
 • ۱۸۰-تراز مشهود محتسب۴۵,۹۸۱,۱۶۱,۱۳۳
 • ۱۸۱-امین مشاور بصیر۴۵,۸۲۵,۷۳۳,۰۶۷
 • ۱۸۲-آپادانا۴۵,۶۱۳,۲۵۰,۰۰۰
 • ۱۸۳-یکتا اندیشان بهمن۴۵,۵۹۰,۰۰۰,۰۰۰
 • ۱۸۴-آیین بهروش۴۵,۱۶۸,۸۷۱,۵۳۳
 • ۱۸۵-آفاق کاوشگران۴۵,۱۳۵,۶۳۳,۲۶۷
 • ۱۸۶-آزمون سامانه۴۴,۵۰۲,۱۴۴,۰۰۰
 • ۱۸۷-آداک آیین۴۴,۰۳۶,۲۱۲,۷۳۳
 • ۱۸۸-نیک روشان تهران۴۳,۰۱۸,۸۰۰,۰۰۰
 • ۱۸۹-شاخص روش۴۲,۹۷۲,۸۰۰,۰۶۷
 • ۱۹۰-توانگر محاسب و همکاران۴۲,۷۰۵,۸۴۳,۲۶۷
 • ۱۹۱-آئین تدبیر سهند۴۱,۲۹۵,۶۸۰,۰۰۰
 • ۱۹۲-آریا بصیر اندیشه۴۰,۶۸۵,۴۴۵,۰۰۰
 • ۱۹۳-اعتماد حساب پویا۳۹,۸۵۲,۶۸۲,۰۰۰
 • ۱۹۴-معتمد ارکان۳۷,۹۹۶,۳۵۰,۰۰۰
 • ۱۹۵-زرین نگار راستین۳۶,۷۶۲,۱۶۵,۲۶۷
 • ۱۹۶-آریا حسابرسان پارسا۳۴,۹۶۴,۲۰۰,۰۰۰
 • ۱۹۷-رهنمود ارقام پارس۳۴,۶۷۹,۷۸۰,۰۰۰
 • ۱۹۸-امین محاسب پارس۳۴,۳۰۹,۵۹۰,۸۰۰
 • ۱۹۹-آذین تراز ارقام۳۳,۹۸۷,۸۳۰,۰۰۰
 • ۲۰۰-مطلب زاده و همکاران۳۳,۷۱۲,۱۰۰,۰۰۰
 • ۲۰۱-بهبود ارقام۳۳,۱۳۷,۰۲۷,۵۳۳
 • ۲۰۲-پیوند ارقام راهبر ایرانیان۳۳,۰۳۵,۳۹۴,۰۰۰
 • ۲۰۳-آذین پندار راستین۳۱,۴۷۷,۱۷۶,۶۶۷
 • ۲۰۴-ارقام پردازش نوین۳۱,۰۷۱,۵۰۰,۰۰۰
 • ۲۰۵-آریا روش۳۱,۰۳۸,۵۰۰,۰۰۰
 • ۲۰۶-آرمان اندیش آگاه۳۰,۸۵۱,۵۱۱,۵۳۳
 • ۲۰۷-آگاهان ارقام۳۰,۳۳۹,۹۸۰,۰۰۰
 • ۲۰۸-کوشش۲۹,۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰
 • ۲۰۹-آرمان بصیر۲۹,۲۱۴,۰۰۰,۰۰۰
 • ۲۱۰-آزاد رای امین۲۸,۷۵۶,۹۵۲,۶۶۷
 • ۲۱۱-ایساتیس محاسب کویر۲۸,۰۳۷,۰۰۰,۰۰۰
 • ۲۱۲-تحلیل طلب۲۷,۸۰۱,۶۰۰,۱۳۳
 • ۲۱۳-نیک روشان۲۶,۸۶۷,۲۷۳,۳۳۳
 • ۲۱۴-پرهام مشار۲۶,۳۸۲,۰۰۰,۰۰۰
 • ۲۱۵-آیین ابرار آریا۲۵,۶۴۴,۷۰۰,۰۰۰
 • ۲۱۶-حساب نگر متین۲۵,۶۴۰,۰۰۰,۰۶۷
 • ۲۱۷-آبتین آرمان نامدار۲۴,۹۹۰,۰۰۰,۰۰۰
 • ۲۱۸-بوستان محاسب ایرانیان۲۴,۷۱۸,۰۰۰,۰۰۰
 • ۲۱۹-پایش پرگاس کاردان۲۴,۵۶۰,۵۵۹,۰۰۰
 • ۲۲۰-پارس ارکان تراز۲۴,۳۰۳,۰۰۰,۰۰۰
 • ۲۲۱-تراز دقیق امین۲۴,۱۰۹,۳۹۲,۶۰۰
 • ۲۲۲-سخن حق۲۴,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰
 • ۲۲۳-سامان اندیشان یکتا۲۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۶۷
 • ۲۲۴-فراگیر اصول۲۲,۷۰۵,۲۳۶,۱۳۳
 • ۲۲۵-آرمانی نو اقدم۲۲,۵۹۴,۲۰۰,۰۰۰
 • ۲۲۶-بهنام مشار۲۲,۵۶۷,۰۰۰,۰۰۰
 • ۲۲۷-تراز نما همکاران۲۲,۵۵۱,۰۰۰,۰۰۰
 • ۲۲۸-شریف محاسب مانا۲۲,۳۴۷,۵۰۰,۱۳۳
 • ۲۲۹-آوند۲۲,۳۳۵,۰۲۷,۵۳۳
 • ۲۳۰-تحلیل گر معتمد امین۲۲,۰۴۰,۶۰۰,۱۳۳
 • ۲۳۱-مختار و همکاران۲۱,۲۹۸,۰۹۶,۴۰۰
 • ۲۳۲-اصول اندیشه۲۱,۱۰۹,۷۳۱,۹۳۳
 • ۲۳۳-آزما تراز ژرف۲۰,۷۳۸,۲۲۴,۸۰۰
 • ۲۳۴-آگاه اندیشان خردمند۲۰,۵۴۵,۱۰۰,۰۰۰
 • ۲۳۵-هوشمند نگر پویا۲۰,۳۶۹,۶۰۰,۱۳۳
 • ۲۳۶-حساب گستر پویا۱۹,۵۸۲,۰۰۰,۰۰۰
 • ۲۳۷-برنا اندیشان رایان۱۹,۳۱۳,۹۱۷,۲۰۰
 • ۲۳۸-پیشگامان تراز امین۱۸,۱۷۴,۷۰۰,۰۰۰
 • ۲۳۹-آبان روش۱۷,۹۴۳,۹۰۰,۰۰۰
 • ۲۴۰-دقیق آزما تراز۱۶,۵۴۰,۹۵۳,۰۰۰
 • ۲۴۱-آزمون۱۵,۱۴۰,۷۱۵,۲۰۰
 • ۲۴۲-خبرگان پارس پویا۱۴,۳۷۳,۵۰۰,۰۰۰
 • ۲۴۳-معیار حساب تدوین۱۴,۳۲۲,۸۳۷,۲۶۷
 • ۲۴۴-سامان گستر ارقام۱۴,۲۵۱,۰۰۰,۰۰۰
 • ۲۴۵-آئین ارقام۱۳,۶۳۸,۰۰۰,۱۳۳
 • ۲۴۶-نیک ارقام بهار۱۳,۵۵۲,۷۵۵,۰۶۷
 • ۲۴۷-آفاق حساب برتر فردا۱۳,۰۹۸,۷۲۰,۰۶۷
 • ۲۴۸-عامر مشاور تهران۱۱,۳۲۲,۶۵۰,۰۰۰
 • ۲۴۹-دایان معتمد فردا۱۱,۱۶۵,۷۵۰,۰۶۷
 • ۲۵۰-فهیم مدبر۱۰,۳۴۰,۱۰۰,۰۰۰
 • ۲۵۱-تدوین معین بهار۱۰,۰۶۶,۰۰۰,۰۶۷
 • ۲۵۲-مدبران امین۹,۹۴۱,۹۱۸,۳۳۳
 • ۲۵۳-آروین خدمات مدیریت رادوین۹,۶۱۱,۷۷۰,۶۰۰
 • ۲۵۴-آئین محاسبان امین۸,۷۶۱,۸۵۷,۰۰۰
 • ۲۵۵-فراز حساب۸,۱۹۴,۲۲۴,۷۳۳
 • ۲۵۶-کاسپین تراز سما۸,۰۵۲,۴۹۲,۰۶۷
 • ۲۵۷-ممیز حساب برنا۷,۶۳۱,۰۸۷,۳۳۳
 • ۲۵۸-دل آرام۶,۵۸۱,۰۰۰,۰۶۷
 • ۲۵۹-میزان اندیشه۶,۰۱۹,۰۰۰,۰۶۷
 • ۲۶۰-تراز آوران امین۴,۱۲۱,۰۰۰,۱۳۳
 • ۲۶۱آ-بادیس نگار آرون۳,۵۱۶,۰۰۰,۲۰۰
 • ۲۶۲-امین نگاه بینا۳,۳۰۷,۵۷۶,۰۶۷
 • ۲۶۳-آوش ارقام کادوسان۲,۲۰۰,۰۰۰,۱۳۳
 • ۲۶۴-فرجام اندیشان محاسب۱,۷۷۰,۰۰۰,۱۳۳
 • ۲۶۵-فرزین ارقام آرین۱,۷۱۰,۰۰۰,۰۶۷
 • ۲۶۶-برهان تراز محاسب۱,۰۵۰,۰۰۰,۰۶۷
 • ۲۶۷-نیکان تراز ایرانیان۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۶۷
 • ۲۶۸-آبان حساب۹۵۰,۰۰۰,۱۳۳
 • ۲۶۹-دریک فروردین۵۰۰,۰۰۰,۰۶۷
 • ۲۷۰-دیان۲۰۰,۰۰۰,۰۶۷
 • ۲۷۱-امین آزمون۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰
 • ۲۷۲-فرداپدید و همکاران۱۲۱,۴۸۹,۵۳۳

۳۰,۵۴۷,۵۷۶,۹۵۸,۸۰۰ جمع گزارش

۵/۵ - (۱ امتیاز)

7 دیدگاه دربارهٔ «بهترین موسسات حسابرسی»

  1. سلام و درود بر شما
   در اصل تهیه صورت های مالی طبق استانداردهای حسابداری بر عهده حسابدار مستقر در شرکت می باشد اما در برخی مواقع طبق توافق کارفرما با موسسات حسابرسی و پرداخت حق الزحمه جداگانه، موسسات حسابرسی از طریق عقد قرارداد حسابرسی اقدام به تهیه صورت های مالی نیز می نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *