به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
خدمات حسابداری کافd ah\

خدمات حسابداری کافه و کافی شاپ

چرا حسابداری کافه و کافی شاپ از اهمیت بالایی برخوردار است؟

علوم حسابداری دامنه‌‌ای بسیار وسیع و گسترده دارد، و هر مجموعه و واحد تجاری بسته به نوع معاملات و کسب و کار از اصول و قوانین حسابداری به شیوه‌‌ای خاص استفاده می‌کند.

این ضرورت منجر به این می‌شود که در هر کافه و کافی شاپ، کافه و کافی شاپ یا مجموعه‌‌ای بخشی بنام حسابداری به وجود آید و نتایج عملیات خرید و فروش و ثبت و مدیریت حساب‌ها را کنترل کند. بنابراین حسابداری مسئول جمع آوری، ثبت و نگهداری صورت حساب‌ها و مدیریت امور مالی هر کسب و کاری است و به عبارتی حسابداری کافه و کافی شاپ نیز موظف به انجام چنین وظایفی است.

از اینجا می‌توان پی برد که حسابداری کافه و کافی شاپ با توجه به نوع کسب و کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به خصوص در کافه و کافی شاپ‌هایی که با سیستم‌های دستی کار می‌کنند و صورت حساب‌ها با دست تنظیم می‌شوند، حسابداری کافه و کافی شاپ حساس‌تر است و به نرم ‌افزار حسابداری کافه و کافی شاپ نیاز است.

حسابداری کافه و کافی شاپ از جمله بخش‌هایی است که مستقیماً با امور مالی، درآمدها و هزینه‌های کافه و کافی شاپ در ارتباط می‌باشد اگر اطلاعات به دست آمده از بخش‌های دیگر کافه و کافی شاپ که در ارتباط با به امور مالی است صریح و شفاف نباشد، نتیجه این بی‌نظمی‌ها و عدم شفافیت‌های مالی بر روی بخش حسابداری کافه و کافی شاپ هم سرایت می‌کند در واقع حسابداری کافه و کافی شاپ یکی از مهم‌ترین بخش‌های کافه و کافی شاپ می‌باشد که با مدیریت و حسابرسی دقیق هزینه‌های کافه و کافی شاپ، کنترل امور مالی کافه و کافی شاپ، ارائه گزارش‌های دقیق و کاربردی موجب کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری و سوددهی در کافه و کافی شاپ می‌شود.

دفتر خدمات مالی و حسابداری

شرح وظایف حسابدار کافه و کافی شاپ چیست؟

برای اینکه با حسابدار کافه و کافی شاپ آشنا شویم در ابتدا باید به طور کامل به وظایف او شناخت داشته باشیم. به طور کلی یک حسابدار در کافه و کافی شاپ وظایف مختلفی بر عهده دارد که در این بخش از مقاله با مهم‌ترین آن‌ها آشنا خواهیم شد. برخی از وظایف مهم حسابدار عبارت‌اند از :

 • یکی از وظایف مهم حسابدار محاسبه میزان حقوق و دستمزد دریافتی کارکنان کافه و کافی شاپ است. یک حسابدار می‌بایست حقوق و دستمزد کارکنان کافه و کافی شاپ را تعیین کند و در آخر هر ماه بر اساس اطلاعاتت موجود از ساعت‌های کاری و مرخصی و غیبت کارکنان کافه و کافی شاپ، میزان حقوق و دستمزد آنها را پرداخت نماید.
 • یک حسابدار وظیفه دارد میزان بودجه، هزینه‌های کافه و کافی شاپ و درآمد کافه و کافی شاپ و همچنین تمام فاکتورها و اسناد مربوط به حسابداری کافه و کافی شاپ را تهیه و بررسی می‌کند.
 • حسابدار با بررسی و تحلیل دقیق سود و زیان فعالیت‌های کافه و کافی شاپ، اطلاعات و گزارش‌های کاربردی حاصل از تمام فعالیت‌های انجام شده در کافه و کافی شاپ را به صورت دقیق و جزئی به مدیریت کافه و کافی شاپ ارائه می‌دهد تا مدیریت با آگاهی و اتخاذ تصمیم‌های اصولی برنامه‌های جامعی برای آینده کافه و کافی شاپ تدوین کند.
 • یک حسابدار از طریق بررسی بودجه کافه و کافی شاپ به ویژه در پایان هر سال مالی، از میزان هزینه‌های کافه و کافی شاپ و متناسب بودن آن با وضعیت مالی کافه و کافی شاپ اطمینان حاصل می‌کند. به عبارتی حسابدار می‌بایست به صورتی دقیق تمامی هزینه‌های کافه و کافی شاپ را مدیریت و کنترل کند و به کمک تجزیه و تحلیل و گزارش‌های به دست آمده از نرم‌افزار حسابداری کافه و کافی شاپ، میزان مناسبی از بودجه را برای فعالیت‌های شرکت در نظر بگیرد. 
 • از وظایف مهم حسابدار همچنین می‌توان به ثبت و نگهداری اطلاعات مالی فروش در فروشگاه کافه و کافی شاپ در نرم ‌افزار حسابداری کافه و کافی شاپ اشاره کرد. حسابدار باید ثبت داده‌ها و اطلاعات را به صورت دقیق و منظم انجام دهد، در غیر این صورت کوچک‌ترین خطا در ثبت اطلاعات می‌تواند در وضعیت مالی کافه و کافی شاپ مشکلات فراوانی را به وجود آورد.
 • درنهایت حسابدار به کمک نرم‌افزار حسابداری کافه و کافی شاپ وظیفه جمع آوری تمام اطلاعات مالی و ارائه گزارش‌های مالی مورد نیاز کافه و کافی شاپ برای تصمیم گیری بهتر در زمینه فعالیت‌های کافه و کافی شاپ را برعهده دارد. در واقع حسابدار مسئولیت ثبت و نگهداری از پایگاه داده‌های مالی کافه و کافی شاپ را برعهده دارد.

خدمات حسابداری کافه

دفاتر حسابداری در کافه و کافی شاپ ‌ها

همان طور که هر کسب و کاری برای رسیدگی به امور خود نیاز به دفاتر خاصی دارد برای مدیریت کافه و کافی شاپ نیز علاوه بر نرم‌افزار حسابداری کافه و کافی شاپ دفتر مخصوصی وجود دارد که متناسب با نیاز بخش‌های مختلف کافه و کافی شاپ تهیه و تنظیم می‌شوند و در اختیار حسابداری کافه و کافی شاپ قرار می‌گیرند. از جمله این دفاتر می‌توان به دفاتر کل، دفتر معین، دفتر صندوق، دفتر روزنامه، دفتر حساب شخص، دفتر انبار اشاره کرد.

 • دفتر کل دفتری است که کلیه معاملات کافه و کافی شاپ، بدهی‌ها، موجودی‌ها و… در آن ثبت می‌شود به عبارتی در برگیرنده کلیه اطلاعات مالی و اداری یک کافه و کافی شاپ است.
 • دفتر معین، دفتری است که اطلاعات و جزئیات سرفصل‌های دفتر کل را شامل می‌شود.
 • دفتر صندوق در برگیرنده کلیه اطلاعات درآمدهای نقدی کافه و کافی شاپ از قبیل کرایه اتاق، درآمد کافه و کافی شاپ و… است.
 • دفتر روزنامه شامل کلیه اطلاعات مخارج و عملیات انتقال و بدهی‌های کافه و کافی شاپ است. در واقع در این دفتر عملیاتی که نقدی نیست در این دفتر ثبت می‌شود.
 • از دفتر حساب شخص جهت باز کردن حساب برای مشتریان استفاده می‌شود و کلیه اطلاعات مربوط به مخارج مسافر در آن ثبت می‌شود.
 • دفتر انبار یکی از دفاتر مهم در کافه و کافی شاپ می‌باشد که اطلاعات مربوط به گردش کار کافه و کافی شاپ در آن ثبت می‌شود.

امکانات نرم ‌افزار حسابداری کافه و کافی شاپ کدام است؟

نرم‌افزار‌های حسابداری اصولاً با توجه به نیاز هر کسب و کار طراحی ایجاد می‌شوند و بسته به نوع آن کسب و کار دارای امکانات و ویژگی‌هایی مخصوص آن هستند. امکاناتی که در پاسخ به نیاز آن صنف یا کسب و کار در نرم‌افزار حسابداری کافه و کافی شاپ گنجانده شده است. به همین منظور هنگام انتخاب نرم‌افزار حسابداری کافه و کافی شاپ باید توجه نمود که امکانات نرم‌افزار متناسب با نیاز شما باشد و همچنین علاوه بر امکانات، دارای پشتیبانی و امنیت بسیار بالا باشد. در این بخش از مقاله با مهم‌ترین امکانات و ویژگی‌هایی که یک نرم‌افزار حسابداری کافه و کافی شاپ باید داشته باشد آشنا خواهیم شد.

 • دارا بودن سیستم پذیرش و تخصیص اتاق و خدمات به مشتریان
 • سیستم رک و مشاهده وضعیت ماهانه اتاق‌های کافه و کافی شاپ
 • امکان تعریف اتاق و خدمات و سرویس‌ها قابل ارائه برای کافه و کافی شاپ
 • امکان طبقه بندی و تفکیک انواع کافه و کافی شاپ
 • امکان محاسبه و انجام کلیه عملیات حسابداری کافه و کافی شاپ
 • امکان ارائه انواع گزارش‌های جامع و کاربردی
 • امکان ارائه گزارش عملکرد روزانه، هفتگی و ماهانه
 • امکان تعیین سطوح دسترسی اشخاص و حسابداران
 • معرفی، ثبت و گروه بندی کالاها و خدمات
 • گزارش موجودی کالاها به تفکیک هر انبار
 • امکان ثبت انواع چک دریافتی و پرداختی
 • محاسبه مالیات بر ارزش افزوده

دفتر خدمات مالی و حسابداری

برای دریافت خدمات حسابداری و حسابرسی کافه و کافی شاپ می توانید با شرکت حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن در ارتباط باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *