به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
استخراج دوج كوين

استخراج دوج کوین

ماینر، دوج کوین، ایلان ماسک

ماینر دوج‌ کوین سخت‌افزاری است که گره‌های شرکت‌کننده در شبکه این ارز دیجیتال را برای انجام محاسبات ریاضی موردنیاز به‌منظوربررسی و تأیید تراکنش‌های ورودی دوج چین (DogeChain) استفاده می‌کند. دوج چین در‌واقع بلاک چین دوج کوین است

وجکسون پالمر، آن را جدی نمی‌گرفتند و هنگامی که ایلان  ماسک در سال ۲۰۲۰ ستایش از خصوصیات دوج کوین را شروع کرد، تقریباهمه کاربران بازار ارزهای دیجتال آن را شوخی تلقی کردند.

به‌گزارش کوین‌مارکت‌کپ، پس از ماسک برخی شخصیت‌های مروف مثل مارک کوبان و اسنوپ داگ نیز توییت‌هایی در حمایت از این میمکوین منتشر کردند. ایلان ماسک هنگامی که به‌عنوان میزبان برنامه پرطرفدار «شنبه شب زنده» در این برنامه‌ حضور یافت، بسیاری ازافراد دریافتند «دوج فادر» این ارز دیجیتال را جدی‌تر از سایر پروژه‌های مشابه در نظر می‌گیرد.

ماسک مدتی قبل با توسعه‌دهندگان دوج کوین وارد همکاری شد و همین امر موجب افزایش توجهات به این میم کوین شده است. اینتحولات تا حدی نشان‌دهنده آن است که چرا دوج با وجود شرایط ناهنجار بازار، همچنان از پشتیبانی قدرتمندی برخوردار است، ازاین‌رو،گزینه‌ای مناسب برای استخراج محسوب می‌شود.

ماینر دوج‌ کوین سخت‌افزاری است که گره‌های شرکت‌کننده در شبکه این ارز دیجیتال را برای انجام محاسبات ریاضی موردنیاز به‌منظوربررسی و تأیید تراکنش‌های ورودی دوج چین (DogeChain) استفاده می‌کند. دوج چین در‌واقع بلاک چین دوج کوین است.

آموزش استخراج دوج کوین

روش عملکرد استخراج دوج کوین چگونه است؟

گره‌های استخراج‌کننده دوج کوین تعیین می‌کند که کدام تراکنش‌ها را باید در دوج چین قرار گیرد و سپس آن‌ها را تأیید می‌کند و نهایتادر بلوک‌هایی قرار می‌دهد که به‌ترتیب و تغییرناپذیر در یک دفتر کل مشترک ثبت خواهند شد. این تراکنش‌ها برای همه شرکت‌کنندگان درشبکه قابل‌مشاهده است.

به‌طور خلاصه، این گره‌های استخراج‌کننده از سخت‌افزار خود برای محاسبه مسائل پیچیده ریاضی استفاده می‌کنند که بخشجدایی‌ناپذیر فرایند اعتبارسنجی معاملات است. ماینرها به‌‌دلیل فعالیتشان در شبکه‌، پاداش‌ استخراج بلوک‌های جدید را به‌صورت دوجدریافت می‌کنند. دوج چین در هر دقیقه ۱۰ هزار دوج منتشر می‌کند که این سکه‌های دیجیتالی به گره‌هایی که زودتر از بقیه تراکنش‌هایورودی را تأیید کنند، به‌عنوان پاداش اعطا می‌شود.

بهترین ماینرهای دوج کوین

چند نوع ماینر (استخراج‌کننده) برای دوج کوین وجود دارد. در‌واقع، می‌توانید با استفاده از کامپیوتر رومیزی یا حتی لپ‌تاپ نیز دوجاستخراج کنید. استخراج دوج کوین برخلاف بیت کوین، محاسبات زیادی ندارد؛ به‌همین‌دلیل، امکان استخراج این ارز دیجیتال حتی رویکامپیوتر‌های قدیمی نیز امکان‌پذیر است.

انواع سخت‌افزارهایی که می‌توان با آن‌ها دوج کوین استخراج کرد، به‌شرح زیر است:

 • پردازنده‌های کامپیوتر‌ی (CPU)
 • کارت گرافیک (GPU)
 • ماینرهای ASIC

ماینرهای CPU

اگرچه می‌توان با کامپیوتر‌های معمولی نیز دوج کوین استخراج کرد، اگر سیستم شما چندان قدرتمند نباشد، این کار سوددهی مناسبینخواهد داشت. فرایند استخراج وابستگی زیادی به قدرت پردازنده مرکزی (CPU) دارد. استخراج دوج کوین می‌تواند کامپیوتر رابیش‌از‌حد گرم کند و طول عمرش را هم کاهش دهد.

ماینرهای GPU

پردازنده‌های مرکزی قدرت کافی برای استخراج دوج دارند؛ اما پردازنده‌های گرفیکی برای این کار مناسب‌تر خواهند بود؛ زیرا قدرتمند‌ترو بهینه‌تر عمل می‌کنند. اگر قصد دارید با کارت گرافیک دوج کوین استخراج کنید، چهار نمونه از کارت گرافیک‌های برتر موجود در‌ادامهآورده شده است:

 • ایسوس RX Vega 64
 • انویدیا جی‌فورس GTX
 • SAPPIRE Pluse Radeon RX 580
 • Scrypt ASIC Miner

دوج کوین بر‌‌اساس الگوریتم Scrypt اجرا می‌شود که از این نظر شبیه لایت کوین است؛ بنابراین، می‌توان گفت بهینه‌ترین سخت‌افزاربرای استخراج دوج کوین، Scrypt ASIC است؛ زیرا این ماینرها به‌طور خاص و فقط برای استخراج ارز‌های رمزنگاری‌شده با الگوریتمScrypt طراحی شده‌اند. اگر توان مالی کافی برای خرید ASIC Miner دارید، می‌توانید از این دستگاه استفاده کنید؛ زیرا سودآوری آنبیشتر از استخراج با کارت گرافیک است. ازجمله ماینرهای برتر ASIC برای استخراج دوج کوین عبارت‌اند از:

 • Bitmain Antminer L3
 • BW L21 Scrypt Miner
 • Innosilicon A2 Terminator

دیگر نکات مهم در انتخاب ماینر

در هر روشی که برای استخراج دوج کوین انتخاب کرده‌اید، باید این نکات را مدنظر قرار دهید

 • سردکننده‌ها: استخراج می‌تواند باعث گرم‌شدن بیش‌از‌حد ماینرها شود که این امر در کاهش طول عمر قطعات تأثیر زیادی دارد. استفاده از خنک‌کننده‌ها برای ماینرهای شما بسیار مهم است. توجه کنید که الزامات خنک‌کننده به نوع دستگاه ماینر بستگی دارد؛اما معمولا کارت گرافیک‌ها درمقایسه‌با سایر ماینرها، بیشتر به سیستم‌های خنک‌کننده احتیاج دارند.
 • سروصدا:‌به‌یاد بسپارید که استفاده از ماینرهای ASIC می‌تواند صدای زیادی ایجاد کند؛ به‌خصوص اگر قصد داشته باشید ازچند دستگاه استفاده کنید.
 • فضا: حتما قبل از خرید ماینر به محل نصب دستگاه توجه کنید. به‌عنوان مثال، اگر قصد دارید ماینر ASIC بخرید، بهترین مکانبرای نگه‌داری این دستگاه اتاق عایق صوتی و سرد است.

برای استخراج دوج کوین علاوه‌بر تهیه‌ سخت‌افزار مدنظر، باید از نرم‌افزار برای اتصال به دوج چین بهره ببرید. این نرم‌افزارها قدرتمحاسبانی ماینر شما را برای کسب پاداش در شبکه دوج کوین به‌اشتراک می‌گذارند. درحال‌حاضر، پنج نرم‌افزار اصلی برای استخراجدوج کوین عبارت‌اند از:

 • EasyMiner (برای مبتدیان)
 • CGminer (برای ASICها)
 • CudaMiner (برای کارت گرافیک‌های Nvidia و ASIC)
 • CPUMiner (برای CPUها)
 • MultiMiner (بهترین برای ASICها)

توجه کنید باید مطمئن شوید که سخت‌افزار شما با نرم‌افزار به‌خوبی کار می‌کند.

رویکردهای استخراج دوج کوین

دوج کوین مثل بسیاری از ارزهای دیجیتال بر‌‌‌اساس اثبات انجام کار (PoW) کار می‌کند. با‌‌توجه‌‌‌به بودجه و تجهیزات، می‌توانید باروش‌های مختلفی دوج کوین استخراج کنید:

 • استخراج انفرادی: هر فرد به‌تنهایی استخراج می‌کند.
 • استخرهای استخراج: افراد منابع سخت‌افزاری خود را با یکدیگر ادغام می‌کنند تا پاداش بیشتری به‌دست آورند.
 • استخراج ابری: ماینر هزینه اشتراک یک مرکز داده بزرگ را می‌پردازد تا عملیات استخراج را از طرف وی انجام دهد.

استخراج انفرادی دوج کوین

اگر یک دستگاه ماینر با قدرت محساباتی فروان در‌اختیار دارید، از نظر تئوری، استخراج می‌تواند برای شما سوددهی زیادی داشتهباشد. با این کار، همه پاداش‌های بلوک‌های جدید به شما تعلق خواهد گرفت.

البته اگر قصد دارید استخراج دوج کوین را به‌صورتانفرادی انجام دهید، باید حداقل از چند دستگاه استفاده کنید تا این فرایند برایتان سوددهی داشته باشد؛ زیرا رقابت بین ماینرهای دوجکوین بسیار زیاد است. به‌یاد بسپارید که هنگام استخراج انفرادی، شما برای دریافت پاداش‌های بلوک‌های جدید با استخرهای بزرگسراسر جهان رقابت خواهید کرد.

بهترین استخرهای استخراج گروهی دوج کوین

استخراج با کمک استخرهای جهانی استراتژی‌ای است که در آن، گروهی از ماینرها قدرت محاسباتی دستگاه‌هایشان را ادغام می‌کنندتا بخت بیشتری برای کسب پاداش بلوک‌ها داشته باشند. استخر استخراج دوج کوین به ماینرهای کوچک اجازه می‌دهد تا خطراز‌دست‌دادن پولشان را کاهش دهند و بخت بیشتری برای کسب سود داشته باشند.

مشارکت در استخرها بار هزینه‌های اضافه سربار ومصرف انرژی‌های گران‌قیمت را نیز کاهش می‌دهد؛ چراکه چندین دستگاه با قدرت محاسباتی فراوان به‌عنوان یک واحد کلی تجمیع وعملیات‌های مورد‌نیاز شبکه را پردازش خواهند کرد. استخرهای برتر استخراج دوج کوین عبارت‌اند از:

AntPool

AntPool درحال‌حاضر یکی از استخرهای بزرگ استخراج است که از استخراج‌کنندگان Bitmain ASIC تشکیل شده است. بر‌‌‌اساسبرخی گزارش‌ها، حدود ۱۰ درصد از کل بلوک‌های ارزهای دیجیتال را ماینرهای این استخر استخراج می‌کنند. AntPool از استخراجScrypt پشتیبانی می‌کند و این یعنی می‌توان با استفاده از استخر یادشده، ارزهای دیجیتالی مثل دوج کوین و لایت کوین را استخراجکرد.

Prohashing یکی از استخرهای قدیمی استخراج در بازار است و از چندین آلت کوین مختلف پشتیبانی می‌کند. این استخر از مدلپرداخت به‌ازای سهم (PPS) بهره می‌برد و ۳/۹۹ درصد از هزینه‌ها را از کاربران دریافت می‌کند. Prohashing قابلیت ماینینگ ادغام‌شدهرا نیز ارائه می‌دهد؛ قابلیتی که کاربران با استفاده از آن می‌توانند دوج کوین و لایت کوین را هم‌زمان استخراج کنند.

ViaBTC

استخر ViaBTC در شش ماه گذشته ۸/۸۲ درصد از کل بلوک‌های بیت کوین را استخراج کرده است. این استخر گزینه‌ای فوق‌العادهبرای مبتدیانِ حوزه ارزهای دیجیتال است؛ زیرا رابط کاربر پسندی دارد و مثل Prohashing از قابلیت استخراج ادغام‌شده پشتیبانیمی‌کند.

Trustpool

Trustpool استخری در روسیه است که از هفت ارز دیجیتال، از‌جمله دوج کوین و لایت کوین پشتیبانی می‌کند. این استخر نیز از قابلیتاستخراج ادغام‌شده برخوردار است و شما می‌توانید با استفاده از آن هر دو رمز‌ارز مبتنی‌بر Scrypt را هم‌زمان استخراج کنید. در‌حال‌حاضر، Trustpool چندهزار ماینر فعال دوج کوین دارد.

استخراج ابری دوج کوین

اگر تمایل ندارید تجهیزات و امکانات لازم برای استخراج دوج کوین را خودتان تهیه کنید، می‌توانید در یکی از برنامه‌های استخراج ابریمشترک شوید. در این برنامه‌ها، مرکز داده بزرگی به‌نمایندگی از شما عملیات استخراج را انجام می‌دهد و شما هزینه‌های موردنیاز راماهانه یا سالانه پرداخت خواهید کرد. هم‌اکنون، می‌توانید از سرویس‌هایی نظیر Nicehash و Eobot و Genesis Mining برایاستخراج ابری بهره ببرید.

نحوه استخراج دوج کوین

پیش از شروع عملیات استخراج دوج کوین، از سرعت و پایداری اتصال اینترنت و منبع برق معتبر مطمئن شوید و سپس، مراحل زیر را بادقت انجام دهید.

سخت‌افزار خود را انتخاب کنید: د‌ر مرحله اول، باید بر‌اساس نیاز و شرایط خود یک دستگاه برای استخراج تهیه کنید.

نرم‌افزار خود را انتخاب کنید: پس از اینکه عملیات تنظیم سخت‌افزار کامل شد، زمان آن رسیده است که نرم‌افزار مناسب را پیدا و رویسیستم خود بارگیری کنید. نصب نرم‌افزارهای استخراج بسیار آسان است؛ اما به‌یاد بسپارید که حتما باید از نرم‌افزار متناسب با کارتگرافیک یا ماینر ASIC خود استفاده کنید.

کیف پول ارز دیجیتال

کیف‌پول ارز دیجیتال

کیف‌پول ایجاد کنید: کیف‌پول ارز دیجیتال مکانی است که درآمد شما در آنجا ذخیره خواهد شد؛ بنابراین، مطمئن شوید که کیف‌پول شمابسیار ایمن باشد و کلیدهای بازیابی آن را هم در جایی مطمئن نگه‌ دارید. نکته مهم دیگر اینکه برای دریافت پاداش‌ استخراج‌ بلوک‌ درشبکه دوج کوین، باید از کیف‌پولی استفاده کنید که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

عملیات استخراج خود را آغاز کنید: پس از طی مراحل مذکور، نرم‌افزار استخراج را اجرا کنید و رشد تعداد دوج کوین‌های خود را شاهدباشید. نرم‌افزار استخراج شما باید پیش‌نمایشی از میزان نسبی درآمد در هر ساعت به شما ارائه دهد.

در‌صورتی‌که قصد دارید برای استخراج به استخر بپیوندید، می‌توانید مراحل یادشده را با کمی تغییر در تنظیمات انجام دهید و فراینداستخراج گروهی دوج کوین را آغاز کنید. همچنین برای استخراج ابری، کافی است در یکی از شرکت‌های ارائه‌‌دهنده این خدمات ثبت‌نامکنید.

شما می‌توانید از سه نوع کیف‌پول برای نگه‌داری دوج کوین استفاده کنید: ۱. کیف‌پول آنلاین؛ ۲. کیف‌پول نرم‌افزاری (کیف‌پول گرم)؛ ۳. کیف‌پول سخت‌افزاری (کیف‌پول سرد).

کیف‌پول‌های آنلاین در صرافی‌های متمرکز مثل بایننس یا کوین‌بیس ارائه می‌شوند. برای استفاده از کیف‌پول‌های نرم‌افزاری، بایداپلیکیشن مدنظر را روی دستگاه خود نصب کنید. کیف‌پول‌های نرم‌افزاری مثل تراست ولت یا متامسک از امنیت بیشتری در‌مقایسه‌باکیف‌پول‌های آنلاین برخوردارند.

علاوه‌بر‌این، می‌توانید از کیف‌پول‌های اصلی دوج کوین مثل Multidoge یا Dogecoin Core استفادهکنید. در‌نهایت، می‌توانید برای نگه‌داری دوج‌ کوین از کیف‌پول‌های سخت‌افزاری مثل Trezor یا Ledger بهره ببرید. پس از اعمالتنظیمات در کیف‌پول خود، باید آن را به نرم‌افزار استخراج دوج کوین خود متصل کنید.

آیا دوج بهترین سکه برای استخراج است؟

تا زمانی‌که قیمت دوج کوین به‌میزان درخور‌توجهی از سطح حمایتی ۰/۳ دلار پایین‌تر نیاید، استخراج این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱به‌احتمال زیاد سوآور خواهد بود. برای اطمینان از سوددهی استخراج، پیش از اقدام به شروع کار از ماشین‌حساب‌های سودآوریماینرها استفاده کنید.

اگرچه سود‌آورترین ارز دیجیتال برای استخراج بیت کوین است، درحال‌حاضر پادشاه ارزهای دیجیتال استخراج‌کننده‌های بسیار حرفه‌ایدارد که بر این فضا تسلط کاملی دارند. با‌این‌حال، هنوز‌هم گزینه‌هایی برای سودآوری در این زمینه وجود دارد.

به‌عنوان مثال، می‌توانیدارز دیجیتال مونرو (Monero) را استخراج کنید. مونرو رمز‌ارزی با تمرکز بر حریم خصوصی است که از سیستم اجتماع شبیه به بیتکوین استفاده می‌کند. یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای استخراج، ارز دیجیتال زی‌کش (Zcash) است که برای حفظ حریم خصوصیدر‌کنار بیت کوین به‌وجود آمده است

در‌نهایت، می‌توانید به استخراج اتریم نیز فکر کنید؛ اگرچه این شبکه به‌آرامی به‌سمت استفاده ازمکانیزم اجماع اثبات سهام منتقل خواهد شد.

درباره نقد‌کردن درآمد دوج کوین خود باید هوشمندانه عمل کنید. شاید بخواهید پاداش‌های دوج خود را به‌طور منظم به ارزهای فیات یااستیبل کوین‌ تبدیل کنید یا شاید ترجیح دهید دوج کوین‌های خود را هادل (HODL) کنید و فقط در‌صورتی آن‌ها را بفروشید که قیمتشانافزایش یافت.

درهر‌صورت پیش از هر تصمیمی، به نتیجه‌های احتمالی آن فکر کنید تا نسبت بین ریسک و کسب سود در حد تعادل قرارگیرد. برای نمونه، می‌توانید نیمی از درآمد دوج کوین خود را نقد کنید و بقیه آن را نگه‌ دارید.

امیدواریم این راهنما آغازگر سفر جذاب شما به استخراج دوج‌ کوین باشد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره استخراج دوج کوین چیست؟ اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید، لطفا آن را با زومیت و سایر کاربرانبه‌اشتراک بگذارید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

23 دیدگاه دربارهٔ «استخراج دوج کوین»

 1. سیده کتایون میربابایی

  این سرمایه گداری قابل معامله در کوتاه مدت هست یا باید در بلند مدت در نظر گرفته بشود ؟

  1. دیدگاهتون به این بازارهای مالی باید بلند مدت باشه و نیاز به صبوری کردن
   چون در بلند مدت شاهد اتفاقاتی خواهید شد که در کوتاه مدت نخواهید شد

  2. سلام‌وقت بخیر
   دیدگاه‌تون به بازارهای مالی باید بلند مدت و همراه با صبور بودن.
   در بلند شاهد اتفاقاتی خواهید شد که در کوتاه مدت درصد این اتفاق خیلی‌کمه

 2. حداقل با چه میزانی میشه بابت شروع سرمایه گذاری روی دوج کوین اقدام کرد؟
  و اینکه تضمینی هست که مثل بیت کوین نشه؟

  1. به نظر من اگر قصد سرمایه گذاری دارید باید دیدگاهتون بلند مدت باشه و بهترین روش خرید تو‌این وضیعت بازار خرید پله‌ی هستش
   اینجا شاید براتون سوال پیش خرید پله‌ی یعنی چی؟؟
   شما به عنوان مثال ۱ میلیون سرمایه دارید بیاید اونو تقسیم بر ۴ کنید و تو هر هر وضیعت بازار اقدام به خرید کنید

 3. ریسک پذیری این نوع سرمایه گذاری چه قدر هست؟ و اینکه قبل از ورود به این نوع سرمایه گذاری ها آموزش هایی وجود داره که
  این سرمایه گذاری درست انجام بشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   ریسک گذاری در هرکاری موجود هستش اما با آموزش یکسری از آموزش‌ها قطعا ارتقا لول پیدا خواهید کرد
   دو روش خیلی ساده وجود داره
   ۱.تحلیل تکنیکال
   ۲.تحلیل بنیادی
   با این دوروش آموزش‌های اولیه رو میتونید ببینید

 4. سلام.
  لطفا راجع به الگوریتم های ارز های دیجیتال مثل Scrypt و….. هم مطالبی رو قرار بدید.
  مطالب بسیار مفید بود لطفا به این موضوعات بیشتر بپردازید.
  ممنون.

  1. سلام وقت بخیر
   در راستای آموزش ترید کردن نیاز به کسب یکسری از پیش نیازها هستش :
   قبل از آنکه بهترین روش های ترید ارز دیجیتال را بدانید به یک سری پیش نیاز احتیاج داید. شما باید بدانید ارزهای دیجیتال چگونه کار می کنند، کجا می توانید ارزهای دیجیتال را ذخیره کنید، صرافی های ارزهای دیجیتال را بشناسید، راه های خرید و فروش را یاد بگیرید، انواع و اقسام تحلیل های ارزهای دیجیتال از جمله تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال را برای پیش بینی قیمت ارزها یاد بگیرید و سپس وارد حوزه ترید و خرید و فروش شوید.

  1. سلام برای سرمایه حتما تو درجه اول از سرمایه مازاد خود استفاده کنید و مبلغ سرمایه گذاری برمیگرده به خودتون که با چه میزان استارت برنید حتما از خرید پله‌ای استفاده کنید
   برای مثال اقدام به فروختن طلا و ماشین خونه نکنید فقط پول مازاد

 5. سلام
  خرید پله ای. دوج به جه صورت باید انجام. بشه
  شما اموزش در این راستا هم دارید که باعث ضرر ما نشه؟!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *