به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
حسابدار ارشد

استارتاپ های مالی

ایجاد استارتاپ های مالی

یک ایده ی جدید و غیر تکراری می تواند به مرور زمان و با ایجاد تغییراتی در راستای تکامل آن، به مهم ترین دلیل راه اندازی یک کسب و کار نو تبدیل شود. معمولا ایده هایی چنین قابلیتی دارند که از ویژگی  گسترش پذیری بهره مند باشند؛ یعنی بتوان آن ها را با استفاده از ابزار ها و امکانات مشخصی عملی نمود و پس از سپری شدن بازه ی زمانی مشخصی از طریق آن ایده ها نتایج مورد انتظار را دریافت کرد.

معیارهای استارتاپ های مالی

استارتاپ های مالی نیز بر اساس چنین معیاری شکل می گیرند و ایده ی نوآورانه مقدماتی ترین و البته مهم ترین بخش آنان محسوب می شود. در صورتی که قصد سرمایه گذاری مالی و زمانی بر روی چنین موضوعی را دارید، باید بدانید که بهترین و معقولانه ترین اقدام کمک گرفتن از افراد با تجربه و مشاوره با آنان است.

بدیهی است که نتیجه گیری ایده آل از استارتاپ های مالی نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و همچنین کار تیمی و همکاری مجموعه ای از متخصصان با یکدیگر است و در این راستا نیز می توان از کسانی یا مجموعه هایی کمک گرفت که با در اختیار قرار دادن تجارب، امکانات و آموزش های لازم می توانند به عنوان یک شتاب دهنده عمل کنند تا کسب و کار نوپای شما هر چه زودتر به مرحله ی شکوفایی و سود آوری برسد.

مشاوره در زمینه ی راه اندازی استارتاپ های مالی

یکی از تخصصی ترین خدمات قابل ارائه توسط شرکت اقتصاد قرن، مشاوره در این خصوص می باشد که با بهترین کیفیت و کامل ترین اطلاعات و تحلیل ها در خصوص بازار کار مخصوص آن کسب و کار به متقاضیان ارائه می شود. قبلا در خصوص دوره های کارآموزی حسابداری صحبت کرده بودیم که به طور مجزا در مجموعه ی ما برگزار می شود و جمعی از علاقمندان، شرکت کنندگان در سایر دوره ها، دانشجویان، فارغ التحصیلان دانشگاه و حتی حسابداران تازه کار می توانند به منظور افزایش آگاهی و تجربه ی خود در این دوره  ثبت نام و شرکت نمایند و همین افراد پس از پایان دوره، بهترین گزینه ها برای برپایی استارتاپ های مالی هستند.

در صورتی که خود شما ایده ی خاصی داشته باشید، به راحتی می توانید با کمک شرکت حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن و در قالب یک همکاری و همراهی تیمی آن را به مرحله ی اجرا برسانید. یکی از مهم ترین اهداف مجموعه ی ما پرورش دادن نیروهای استارتاپی به منظور گسترش بازار کار مالی در حوزه ی حسابداری و حسابرسی است.

اهداف استارتاپ های مالی

به بیانی دیگر هدف ما این است که افراد پس از دوره ی کارآموزی به میزان زیادی به بازار کار این رشته تسلط داشته باشند و بتوانند استارتاپ های مالی را به خوبی تحلیل کنند. از آن جایی که یکی از مهم ترین اجزای ارزیابی یک کسب و کار جدید، داشتن شناخت کافی از بازار کار آن است؛ نیرو های تعلیم دیده توسط شرکت ما سعی دارند که به میزان کافی بر این مورد مسلط شوند.

تنها در این صورت است که می توانند به جهت به ثبت رساندن شرکت ها، موسسات و سایر کسب و کار ها مثبت عمل کنند و به عنوان یک مشاور موثر واقع شوند؛ پس شرکت اقتصاد قرن در راستای حمایت از استارتاپ های مالی از افرادی کمک می گیرند که دانش آموخته ی خود مجموعه هستند و توانایی، مهارت و تخصص آنان برای ما آشکار و تایید شده است.

نکات مهم برای رشد و موفقیت استارتاپ های مالی

قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که ایده ی شما به اندازه ی کافی غیر تکراری و مورد نیاز است. منظور از مورد نیاز بودن این است که افراد مختلف به عنوان مخاطبان و مشتریان همواره با این کسب و کار سر و کار داشته باشند. همچننی مفهوم دیگر مورد نیاز بودن این است که ایده ی شما در بازار کار متقاضی داشته باشد و همچنین رقبای دیگری را نیز بیابید که درصدد اجرای آن استارتاپ هستند و یا از قبل آن را اجرا کرده اند؛

البته بدیهی است که ایده ی شما باید کاملا نوآورانه بوده و فرق بزرگ و نقطه ی قوت مشخصی با سایر نمونه های مشابه داشته باشد اما از دیدگاهی دیگر، به طور نسبی داشتن رقیب های بسیار نیز نشانه ی جدیت آن نیاز و زیاد بودن میزان تقاضا است. با این حساب باید با کمک متخصصان و مشاورانی که شرکت اقتصاد قرن به شما معرفی خواهد کرد، اندازه ی بازار را بسنجید، به گونه ای که مطمئن شوید استارتاپ مالی مد نظر شما می تواند در این بازار رشد داشته باشد و توسعه یابد.

سرمایه و بودجه ی لازم برای استارتاپ های مالی

بدون شک راه اندازی هر کسب و کار جدیدی نیازمند صرف هزینه است اما برآورد هزینه مقوله ی بسیار مهم تری است که باید از همان ابتدا به آن رسیدگی شود. بسیاری از مشاغل نوپا معمولا از سرمایه ی کافی برخوردار نیستند و اغلب مشاهده شده است که در یک بازه ی زمانی دچار رکود می شوند و حتی این ریسک نیز وجود دارد که با شکست مواجه شوند.

بسیاری از استارتاپ های مالی خود به بودجه نیاز دارند و یکی از اقداماتی که در طی مشاوره با شرکت اقتصاد قرن صورت می گیرد، به ارائه ی مدل کسب و کار و تعیین معقولانه ی سرمایه ی مورد نیاز مربوط می شود. چنین کاری از همان ابتدا بسیاری از موارد مجهول را مشخص خواهد کرد و حتی این موضوع نیز کاملا روشن می گردد که برای گسترش دادن آن ایده در قالب استارتاپ مالی، به چه میزان افزایش سرمایه یا افزایش مخاطبان و مشتریان نیاز می باشد.

شرکت اقتصاد قرن، حامی استارتاپ های مالی

همانطور که گفته شد، مجموعه ی ما در قالب تیم های متمرکز و متشکل از افرادی که پس از گذراندن دوره ی کارآموزی اطلاعات کافی در خصوص بازار کسب و کار های فاعل در حوزه ی حسابداری و حسابرسی دارند، به ارائه ی مشاوره می پردازد. نحوه ی عملکرد و رویکرد این تیم بسیار مهم است؛ چرا که باید بتوانند پس از نیاز سنجی بازار و تطبیق دادن آن با الزامات و امکانات استارتاپ های مالی، بهترین برنامه ریزی را بر پایه ی استراتژی های منابع انسانی ارائه دهند.

در این صورت است که می توان با گام هایی آهسته اما پیوسته به سمت تجاری سازی ایده های اولیه پیش رفت و البته شرایطی را فراهم کرد تا فارغ التحصیلان و نیروهای استارتاپی در قالب یک شبکه برای حمایت از افراد دیگر و برای شرکت های دیگر آینده سازی نمایند.

از جمله مهم ترین اقدامات شرکت اقتصاد قرن در راستای حمایت از استارتاپ های مالی، ایجاد شغل و توسعه ی کارآفرینی در کشور و رشد اقتصادی این است که تا حد امکان شرایط پرورش ایده ها، تامین منابع، برقراری روابط و ارائه ی آموزش های لازم را به وجود آورد تا به زودی شاهد صعود آن کسب و کار به مراحل بالاتری در دنیای کارآفرینان خوشفکر باشیم.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

3 دیدگاه دربارهٔ «استارتاپ های مالی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *