به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
حسابداری بین المللی

آموزش حسابداری بین المللی

آموزش حسابداری بین المللی

امروزه ضرورت استفاده از سیستم های پیشرفته ی اطلاعاتی حسابداری بین المللی در کسب و کار های مختلف بر هیچ کسی پوشیده نیست وهمواره به دانش و مهارت کسانی نیاز می باشد که توانایی به کارگیری این سیستم ها را داشته باشند و فعالیت های سازمان ها، ارگان ها و شرکت ها بسیار متفاوت از قالب های کلیشه ای و بدون وجود ریسک هدر رفتن منابع و دارایی ها ادامه یابد. از این روست که ضرورت کمک گرفتن از افرادی که در حوزه ی حسابرسی و حسابداری بین المللی تخصص دارند، همواره یکی از بدیهی ترین نیاز های جامعه است و به موازات این موضوع تمایل افراد مختلف برای کسب مهارت در این زمینه نیز بیشتر شده و آموزشگاه ها، شرکت ها و موسسات مختلف همانند شرکت اقتصاد قرن در کرج نسبت به ارائه ی خدمات آموزشی اقدام نموده اند.

سبک و روش آموزش های حسابداری بین المللی

مجموعه ی ما سعی نموده است که با بررسی نیاز های بازار و کارفرمایان و همچنین تعیین میانگینی از تخصص لازم برای افراد علاقمند به این حیطه، مواردی را تعیین نماید که در دوره های آموزش حسابداری بین المللی به عنوان محتوای درسی این کلاس ها، سودمند واقع شود. در طی این جلسات تمامی موارد مرتبط با مهارت های حرفه ای، نکات مرتبط با اخلاق مداری و نگرش حرفه ای در حسابداری، مفاهیم پر کاربرد تئوری و عملی و هر آن چه که مورد نیاز یک فرد حسابدار است، به طور دقیق توسط مدرسان مجرب و با سابقه ی مجموعه به متقاضیان ارائه خواهد شد.

بدیهی است که اگر شما به عنوان متقاضی شرکت در دوره ی آموزش حسابداری بین المللی از سابقه ی تحصیلی یا کاری مرتبط برخوردار باشید، خیلی سریع و با سهولت بیشتری مطالب را آموخته و متوجه افزایش توانایی خود در محاسبات مالی و مدیریت پروژه ها خواهید شد.

فعالیت حسابداران و حسابرسان

همچنین در طی این دوره تمامی موارد مربوط به صلاحیت های لازم برای فعالیت حسابداران و حسابرسان حرفه ای در این حوزه ی کاری به شما آموخته خواهد شد و چه بسا که پس از گذشت مدتی، شاهد شایستگی ها و صلاحیت های خودتان در این زمینه خواهید بود.

به منظور افزایش سهولت دسترسی حسابداران و مدیران ارجمند  فعال در استان البرز، دوره آموزش بین المللی حسابداری در شرکت اقتصاد قرن واقع در شهر کرج، برگزار می گردد و شما متقاضی محترم می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روزها و ساعات برگزاری، اطلاع دقیق از شهریه و شرایط ثبت نام از طریق شماره های موجود در این وب سایت با مجموعه تماس حاصل نمایید و یا به صورت حضوری مراجعه نمایید.

پکیج آموزش تصویری حسابداری و حسابرسی

استاندارد های بین المللی آموزش حسابداری

بدیهی است که حضور در هر عرصه ای نیازمند برخورداری از یک سری فاکتور ها و موارد از پیش تعیین شده است. بهره مندی از آموزش در سطوح حرفه ای نیز طبیعتا نیازمند پیش نیاز هایی است که به عنوان الزامات و استاندارد ها شناخته شده اند. همانطور که قبلا اشاره کرده ایم، با شرکت نمودن در دوره آموزش حسابداری بین المللی، سطح صلاحیت ها و معلومات شما به عنوان یک حسابدار فعال افزایش خواهد یافت و به دلیل تخصصی بودن این دوره، نیاز است که هر فرد شرکت کننده  دارای شرایط لازم برای حضور در این جلسات باشد.

حال این سوال مطرح می گردد که چگونه می توان میزان بهره مندی از صلاحیت لازم برای بهره وری از این دوره ها را تشخیص داد؟ بدین منظور کارشناسان شرکت حسابداری اقتصاد قرن بر اساس استاندارد های بین المللی آموزش حسابداری که عمدتا شامل آزمون های ورودی تعیین سطح می شود، اقدام به تعیین نمودن افراد واجد شرایط می نمایند؛ بنابراین برای این که بتوانید این حرفه ی پر کاربرد را در سطح حرفه ای تر آموزش ببینید، قطعا لازم است از پیش زمینه و سابقه ی اطلاعاتی برخوردار باشید.

آموزش حسابداری بین المللی

علت تعیین استاندارد های بین المللی آموزش حسابداری چیست؟

ممکن است برای برخی از افراد این سوال مطرح شود که به چه دلیل باید از استاندارد ها و قوانین وضع شده در این زمینه، پیروی نمود. طبیعتا چنین کاری یک دستاورد کلی و بسیار مهم دارد و آن هم به حرفه ای شدن در تخصص ها مربوط می شود. زمانی که ضوابط مشخص تعیین می گردند، هر فرد علاقمند به توسعه دادن مهارت های خویش در زمینه ی حسابداری و حسابرسی سعی می کند که با تلاش بسیار به آن سطح قابل قبول و تعیین شده دسترسی پیدا نماید و همین مطلب نشان دهنده ی این است که چنین افرادی در آینده خواهند توانست با دارا بودن روحیه و قابلیت تطبیق با شرایط کاری گوناگون، به عنوان یک حسابدار حرفه ای به فعالیت های خود ادامه دهند؛

مهم ترین دلیل تعیین استاندارد های بین المللی آموزش حسابداری

پس مهم ترین دلیل تعیین استاندارد های بین المللی آموزش حسابداری این است که سطح معلومات و اطلاعات افراد در این حوزه گسترش یابد و همواره در حال به روز رسانی و افزایش دادن سطح توانایی هایشان باشند و این امر در نهایت به حفظ کیفیت این حرفه و ارزش های آن کمک بسیاری می نماید. یک موضوع بسیار بدیهی این است که بهره مندی اشخاص فعال در این حوزه ی کاری از مهارت های مورد انتظار و سطح قابل قبولی از الزامات و نزدیک بودن آن ها به استاندارد های بین المللی آموزش حسابداری موجب می شود که در مدت زمان کمتری بتوان سایر موارد آموزشی را به آن ها انتقال داد و طبیعتا زمان لازم برای جذب آن ها در بازار کار رشته حسابداری وهمچنین امکان استخدام آن ها در موسسات و مراکز تخصصی تر افزایش خواهد یافت.

بر این اساس در صورتی که قصد شرکت در دوره های آموزش حسابداری بین المللی در شرکت اقتصاد قرن کرج را دارید، طبیعتا اگر از قبل در این زمینه اطلاعات و تحصیلات داشته باشید، بسیار موفق تر خواهید بود. تجربه نشان داده است کسانی که پس از اخذ مدرک کارشناسی، در این کلاس ها شرکت کرده اند، از شرایط بهتری برای یادگیری مفاهیم جدید و کاربردی و عملی سازی تئوری های از قبل آموخته ی خود، بهره مند بوده اند.

برخی از مهم ترین استانداردهای بین المللی آموزش حسابداری

 1. متقاضیان شرکت در دوره های آموزشی باید از الزامات ورودی لازم ( زمینه ی علمی در خصوص این رشته و یا سابقه کار مرتبط ) بهره مند باشند.
 2. برنامه ی آموزشی باید از محتوا و سرفصل های علمی تعیین شده برای تدریس کلاس های مربوطه، تشکیل شده باشد.
 3. به جهت تامین صلاحیت های لازم برای یک حسابدار حرفه ای و تجهیز وی به ترکیب مناسبی از مهارت های ذهنی، شخصی، فنی و کارکردی، ارتباطی و میان فردی، مدیریتی و تجاری و … باید از سیستم آموزشی مناسب در جهت گسترش دادن مهارت ها بهره گرفت.
 4. یکی دیگر از مهم ترین استاندارد های بین المللی آموزش حسابداری به  بهره مندی شخص حسابدار از نگرش ها، رفتار و ارزش های حرفه‌ای مربوط می شود که بر این اساس هر شخص فعال در این حوزه ی کاری لازم است که از آیین های اخلا‌قی تعیین شده برای حسابداران حرفه­ای، آگاه باشد و مطابق با آن ها عمل نماید. چنین موردی بدون شک در ایجاد توسعه و ارتقا و توانمندسازی این حرفه ی تخصص در سطوح بالاتر بسیار موثر خواهد بود.
 5. برخورداری از تجربه ی کاری مفید، قابلیت های اجرایی و شایستگی های لازم برای ادامه ی فعالیت در این حرفه، توانایی توسعه ی حرفه ای مستمر و به روز رسانی یادگیری ها و بهره مندی از شایستگی های لازم به عنوان یک حسابدار حرفه ای از دیگر الزامات و استاندارد هایی است که در حوزه ی آموزش حسابداری بین المللی تعیین شده است.

آنلاین یا حضوری آموزش ببینید مدرک فنی و حرفه ای، بین المللی بگیرید آموزشگاه فنی و حرفه ای مدیران محاسب (اقتصاد قرن) ش.م 104355

آنلاین یا حضوری آموزش ببینید مدرک فنی و حرفه ای، بین المللی بگیرید

آموزشگاه فنی و حرفه ای مدیران محاسب (اقتصاد قرن)

مدرک و گواهینامه بین المللی آموزش حسابداری

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت می باشد که مجموعه ی ما به تمامی کسانی که در دوره های آموزشی شرکت می نمایند، به عنوان گواهی پایان دوره، مدرکی را تقدیم خواهد کرد که از اعتبار بین المللی برخوردار می باشد. این گواهی از جانب آکادمی ALLIANCE صادر شده است که خود نماینده ی سه گواهی دهنده بزرگ و معتبر جهانی ( ایالات متحده آمریکا  کانادا و آمریکای جنوبی ) می باشد. همچنین به همراه این مدرک، گواهینامه داخلی ACCE نیز از سوی شرکت حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن به عنوان بزرگترین آکادمی حسابداری و حسابرسی در استان البرز به متقاضیان  اعطا خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، حتما از طریق شماره های موجود در این سایت با ما تماس بگیرید و یا به وب سایت تالار حسابداری بروید .

مدارک بین‌ المللی حسابداری

۱. حسابداری بین‌المللی چیست؟

۲. معتبرترین مدارک بین‌المللی حسابداری کدام‌اند؟

۳. CMA یا ACCA؟

۴. سخن پایانی

۵. سؤالات متداول

امروزه در هر جایگاه شغلی صرف‌نظر از فعالیتی که انجام می‌شود بخش‌های تخصصی و حرفه‌ای نیز وجود دارد. داشتن نیرویمتخصص و خبره از مهم‌ترین نیازهای هر کسب‌وکار و در مقیاس بزرگ‌تر هر کشور است و از مهم‌ترین حوزه‌هایی که داشتن نیرویمتخصص در آن اهمیت ویژه‌ای دارد حوزه حسابداری بین‌المللی است. در این مقاله تلاش می‌کنیم شما را با مدارک معتبر حسابداریبین‌المللی آشنا کنیم و در مورد مباحثی که آموختن آن‌ها برای گرفتن هر یک از این مدارک لازم است صحبت می‌کنیم.

قسمت ۱۸۱: موفقیت در حسابداری و دوره‌های بین‌المللی

حسابداری بین‌المللی چیست؟

حسابداری بین‌المللی در حقیقت روشی برای حسابداری است که استانداردها و اصول حسابداری همه کشورها را در خود جای دادهاست. کسانی که می‌خواهند مدرک بین‌المللی حسابداری داشته باشند لازم است که این اصول و قواعد را یاد بگیرند و دوره‌های بین‌المللیمعتبر را بگذرانند. مدرک بین‌المللی حسابداری در سراسر دنیا توسط انجمن‌های حسابداری پس از گذراندن دوره‌های آموزشی به افرادیکه دارای شرایط باشند داده می‌شود.

مدارک بین‌المللی حسابداری انواع مختلفی دارند که برخی از آن‌ها معتبرترند. در ایران نیز مرکز آموزش حسابداران خبره نمایندگیبرگزاری برخی دوره‌ها و آزمون‌های بین‌المللی حسابداری را کسب کرده است و متقاضیان بدون خروج از کشور می‌توانند مدرک بین‌المللیحسابداری دریافت کنند. این مدارک برای کسانی مفید است که تمایل دارند در خارج از کشور و یا در شرکت‌های خارجی فعال در داخلکشور فعالیت‌های مربوط به حسابداری داشته باشند.

معتبرترین مدارک بین‌المللی حسابداری کدام‌اند؟

همان گونه که گفته شد مدارک حسابداری بین‌المللی مختلفی وجود دارند که یک حسابدار می‌تواند با توجه به مسیر شغلی خود یکی ازآن‌ها را انتخاب کند. هر یک از این دوره‌ها سرفصل‌ها، مباحث و ویژگی‌های منحصر به خود را دارند که در انتخاب درست توسطمتقاضیان مؤثر هستند. در ادامه سه مدرک معتبر بین‌المللی حسابداری را معرفی خواهیم کرد.

معتبرترین مدارک بین‌المللی حسابداری

حسابداری CPA ابتدا در انگلستان به وجود آمد و سپس در آمریکا به‌عنوان یک رشته تخصصی شناخته شد. مدرک CPA یا حسابدارعمومی رسمی تا حدودی معادل مدرک حسابدار رسمی در ایران است. این مدرک یکی از بالاترین و معتبرترین مدارک حسابداری دردنیا است و حسابداران می‌توانند پس از گذراندن این دوره و دریافت مدرک آن به‌عنوان یک حسابدار حرفه‌ای وارد بازار کار شوند. درایران حسابداران دارای مدرک CPA از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار هستند و مهر و امضای آن‌ها مورد تأیید سازمان امور مالیاتیکشور است.

برای دریافت مدرک CPA مدرک لیسانس در امور مالی، تجاری و یا حسابداری نیاز است. همچنین متقاضی این مدرک باید ۱۵۰ ساعتآموزش را به اتمام برساند و در یک آزمون گواهینامه قبول شود. داشتن دو سال سابقه حسابداری عمومی و اختصاص ساعت مشخص بهتحصیل به صورت سالانه نیز الزامی است.

آزمون CPA دارای چهار سرفصل است:

 • حسابرسی و تصدیق
 • حسابرسی و گزارش‌گیری مالی
 • مقررات و تنظیمات قانونی
 • محیط کسب‌وکار و مفاهیم مدیریت

آزمون CPA در ایران و در سه‌ماهه پایانی سال توسط جامعه حسابداران رسمی برگزار می‌شود. این آزمون در چهار مرحله چهارساعته ودر چهار روز مجزا برگزار می‌شود.

Certified Management Accountants _ CMA

دوره CMA در انجمن حسابداران خبره مدیریت در انگلستان پدید آمد که مقر آن در لندن است. این انجمن بزرگ‌ترین مرکز آموزش وتربیت حسابداران بین‌المللی مدیریت است. این دوره در حقیقت دوره آموزش حسابداری مدیریت است و داشتن مدرک این دورهنشان‌دهنده توانایی فرد در برنامه‌ریزی مالی، کنترل و پشتیبانی از تصمیم‌گیری و اخلاق حرفه‌ای و تجزیه و تحلیل است.

دوره CMA دوره‌ای بسیار منعطف برای متقاضیان است و برای گذراندن این دوره هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد. این دوره به طورمعمول بین ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد. سرفصل‌های دروس دوره CMA به طور مستمر و بر اساس آخرین تغییر و تحولات بازار کسب‌وکارو نیازهای کارفرمایان مورد بررسی قرار گرفته و به‌روزرسانی می‌شود. همچنین CMA برای ارائه خدمات خود از جدیدترین فناوری‌ها وسرویس‌ها استفاده می‌کند؛ بنابراین هم دارندگان مدرک این دوره موردتوجه صنایع، سازمان‌ها و کارفرمایان هستند و هم این دوره دربین متقاضیان داشتن مدرک بین‌المللی حسابداری محبوب است.

دوره های بین‌ المللی حسابداری

دوره CMA شامل ۱۵ درس است که در سه سطح ارائه می‌شوند:

 • سطح اول (Business level):

در این سطح پنج آزمون وجود دارد که در آن‌ها اصول کلی حسابداری مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این آزمون‌ها از طریق رایانه (CBA) برگزار می‌شوند:

C1: Management Accounting Fundamentals

C2: Financial Accounting Fundamentals

C3: Business Mathematics

C4: Economics for Business

C5: Business Law

 • سطح دوم (Managerial level):

در این سطح شش آزمون برگزار می‌شود که به سه بخش مالی (Finance)، حسابداری (Accounting) و مدیریت (Management) تقسیم می‌شوند:

Accounting

P1: Management Accounting- Performance Evaluation

P2: Management Accounting- Decision Management

Management

P4: Organizational Management & Information Systems

P5: Integrated Management

Finance

P7: Financial Accounting & Tax Principles

P8: Financial Analysis

 • سطح سوم (Strategic level):

این سطح شامل سه درس است که هریک از آن‌ها به نحوی در ادامه بخش‌های سه‌گانه سطح دوم هستند:

P3: Management Accounting – Risk & Control Strategy

P6: Management Accounting – Business Strategy

P9: Management Accounting – Financial Strategy

آزمون نهایی این دوره نیز P10: TOP CIMA نام دارد و کسانی که هر ۱۵ آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند مدرک CMA رادریافت می‌کنند. دارابودن حداقل مدرک کارشناسی (ترجیحاً حسابداری، مدیریت یا اقتصاد) و دانش زبان انگلیسی از شرایط شرکتدر آزمون CMA است و متقاضیان در صورت مرتبط بودن مدرک کارشناسی، با تصویب CIMA از گذراندن آزمون چند درس معافخواهند بود. این آزمون‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند و در حال حاضر این آزمون‌ها در ایران برگزار نمی‌شوند.

دوره های بین‌ المللی حسابداری”     Association of Chartered Certified Accountants _ ACCA

انجمن حسابداران خبره (ACCA) نیز در انگلستان است و صد و بیست سال قدمت دارد. مقر این انجمن در گلاسکو است و در بسیاریاز کشورها یک جامعه حسابداری بین‌المللی محسوب می‌شود؛ بنابراین مدرک آن از اعتبار بالایی در میان کارفرمایان و سازمان‌هایمعتبر برخوردار است. از آنجایی که این انجمن بزرگ‌ترین انجمن بین‌المللی حسابداری به‌حساب می‌آید، آزمون آن در بسیاری از کشورهااز جمله ایران برگزار می‌شود.

دارندگان مدرک ACCA به صورت تخصصی دارای مهارت‌های حسابداری، حسابداری صنعتی و حسابرسی مالی هستند، هرچند برایشرکت در دوره‌های آموزشی آن نیازی به مدرک دانشگاهی نیست. البته دوره‌های آموزشی ACCA تحت‌نظر انجمن نیستند و انجمن فقطآزمون برگزار می‌کند و متقاضیان برای آمادگی در آزمون می‌توانند در دوره‌های آموزشی مؤسسات مختلف شرکت کنند و یا به صورتخودآموز مطالب موردنیاز در آزمون را فرا بگیرند.

دوره‌های ACCA بین ۳ تا ۴ سال طول می‌کشند، ولی متقاضیان ده سال فرصت دارند تا تمامی آزمون‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارند؛بنابراین هر شخص با توجه به شرایط خود می‌تواند برای گذراندن مراحل آزمون برنامه‌ریزی کند.

دوره‌های ACCA شامل ۱۴ آزمون است که در دو سطح اصلی برگزار می‌شوند. هر سطح اصلی نیز خود دارای دو زیرمجموعه است:

 • سطح مقدماتی (Fundamentals level):

این سطح دارای زیرمجموعه‌های دروس دانشی (Knowledge) و دروس مهارتی (Skills) است. درک اصول اولیه حسابداری، نقشاطلاعات مالی و امور کلیدی مدیریت از اهداف این سطح است.

دروس دانشی اصول حسابداری را معرفی می‌کنند و نقش اطلاعات مالی در مسائل اساسی مدیریت را مشخص می‌کنند:

F1: Accountant in Business

F2: Management Accounting

F3: Financial Accounting

دروس مهارتی مهارت‌های اصلی و فنی حسابداری را پوشش می‌دهد که هر شخصی که در زمینه‌های مالی فعالیت می‌کند به آن‌ها نیازدارد. همچنین چهارچوب قانونی حاکم بر تجارت نیز در این سطح تبیین می‌شود:

F4: Corporate and Business Law

F5: Performance Management

F6: Taxation

F7: Financial Reporting

F8: Audit and Assurance

F9: Financial Management             

دوره های بین‌ المللی حسابداری

 • سطح تخصصی (Professional level):

این سطح نیز به دو زیرمجموعه دروس اصلی (Essentials) و دروس اختیاری (Options) تقسیم می‌شود. تمامی مهارت‌های حرفه‌ایلازم برای مدیران مالی در این سطح وجود دارد.

دروس اصلی در راستای مشخص‌کردن نقش حسابدار در مدیریت استراتژیک یک سازمان و تقویت توانایی مدیر مالی در ارزیابیاطلاعات هستند:

Essentials

P1: Governance, Risk and Ethics

P2: Corporate Reporting

P3: Business Analysis

دروس انتخابی به متقاضیان حق انتخاب و تمرکز بر زمینه فنی موردنظر خود را می‌دهند و دو درس از این چهار درس باید انتخاب شوند. بررسی مباحث برنامه‌ریزی بازرگانی، گزارش‌نویسی سازمانی و مدیریت مالی در این سطح دروس انجام می‌گیرد:

Options

P4: Advanced Financial Management

P5: Advanced Performance Management

P6: Advanced Taxation

P7: Advanced Audit and Assurance

کسانی که دارای مدرک لیسانس و بالاتر در رشته حسابداری باشند از چهار درس ابتدایی (F1 تا F4) معاف هستند. البته با اینکهمتقاضی با داشتن معافیت در آزمون شرکت نمی‌کند؛ ولی باید هزینه آزمون را پرداخت کند. با قبول‌شدن در درس‌های P1 تا P7 نیز بهمتقاضی مدرک کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه UCL اعطا می‌شود. برای گرفتن مدرک ACCA نیاز به ارائه سه سال سابقهکار مورد تأیید است که می‌توان آن را در ابتدا، میانه و یا پایان آزمون‌ها ارائه داد.

آزمون‌های ACCA دو بار در سال در سراسر دنیا از جمله ایران برگزار می‌شود. در هر نوبت متقاضی می‌تواند حداکثر در چهار آزمونشرکت کند. از ۱۴ آزمون ACCD سه آزمون دروس دانشی دوساعته و یازده امتحان دیگر سه‌ساعته هستند. برای اخذ مدرک ACCA موفقیت در حداقل ۱۰ آزمون لازم است.

CMA یا ACCA؟

دوره حسابداری بین‌المللی ACCA در ایران بیشتر از CMA شناخته‌شده است و مدیران و کارفرمایان اهمیت
آن را درک کرده‌اند. ولی مدرک CMA با این‌که در ایران به طور فراگیر در ایران معرفی نشده است، در کشورهایی مانند آمریکا به نسبتACCA کاربردی‌تر است؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود اگر قصد مهاجرت از ایران را دارید به دنبال اخذ مدرک CMA باشید. از طرفی باوجود این‌که آزمون‌های CMA این مزیت را دارند که در پایان هر سطح می‌توان مدرک همان سطح را اخذ کرد، بااین‌حال برای شرکت درآزمون متقاضیان مجبور هستند به یکی از کشورهای اطراف سفر کنند. درحالی‌که آزمون‌های ACCA در ایران نیز برگزار می‌شوند
.

سخن پایانی

انتخاب دوره بین‌المللی حسابداری و اخذ مدرک آن متناسب با نیاز بسیار مهم است. پیش از انتخاب باید اهداف خود را مشخص کنید ودر راستای آن اهداف قدم بردارید. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با معتبرترین مدارک بین‌المللی حسابداری آشنا کنیم و راهیروشن برای انتخاب پیش روی شما بگذاریم.

سؤالات متداول

دریافت مدرک CPA چه شرایطی دارد؟

برای دریافت مدرک CPA مدرک لیسانس در امور مالی، تجاری و یا حسابداری نیاز است. همچنین متقاضی این مدرک باید ۱۵۰ ساعتآموزش را به اتمام برساند و در یک آزمون گواهینامه قبول شود. داشتن دو سال سابقه حسابداری عمومی و اختصاص ساعت مشخص بهتحصیل به صورت سالانه نیز الزامی است.

دریافت مدرک CMA چه شرایطی دارد؟

دارابودن حداقل مدرک کارشناسی (ترجیحاً حسابداری، مدیریت یا اقتصاد) و دانش زبان انگلیسی از شرایط شرکت در آزمون CMA است.

آزمون ACCA چگونه و در کجا برگزار می‌شود؟

آزمون‌های ACCA دو بار در سال در سراسر دنیا از جمله ایران برگزار می‌شود. در هر نوبت متقاضی می‌تواند حداکثر در چهار آزمونشرکت کند. از ۱۴ آزمون ACCD سه آزمون دروس دانشی دوساعته و یازده امتحان دیگر سه‌ساعته هستند.

برای کسانی که قصد مهاجرت دارند اخذ کدام مدرک بین‌المللی حسابداری کاربردی‌تر است؟

مدرک CMA با این‌که در ایران به طور فراگیر در ایران معرفی نشده است، در کشورهایی مانند آمریکا به نسبت ACCA کاربردی‌تراست؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود اگر قصد مهاجرت از ایران را دارید به دنبال اخذ مدرک CMA باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

15 دیدگاه دربارهٔ «آموزش حسابداری بین المللی»

 1. سلام.راجع به زمان و هزینه و مدت دوره کلاسها لطفا توضیح بفرمایید.چه مباحثی از حسابداری را شامل میشود؟

  1. سلام جهت اطلاعات بیشتر با تلفن واحد آموزش شرکت تماس داشته باشید

   دوره های کاربردی ویژه بازار کار شامل حسابداری بازرگانی ، مالیاتی، مقدماتی، قوانین و دفاتر و ….

 2. سلام اموزش زبان تخصصی حسابداری هم دارید؟ و مدرکی که ارائه میشه در کشور های دیگه هم معتبره؟

 3. سلام دوره مدیریت پروژه و ارتباط با کارفرما رو هم شما برگزار میکنید،چون خیلی ارتباط موثر با کارفرما برام گسترش کار مهمه ایا استادی دارید که در این زمینه اموزش بدن؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *