به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
مهاجرت به کانادا به عنوان یک حسابدار

مهاجرت به کانادا به عنوان یک حسابدار

تا به حال به این فکر کرده اید که مهاجرت حسابدار به کانادا یک روش مهاجرتی است؟ در حال حاضر عده ی زیادی از شهروندان ایران و سایر کشور های جهان خواستار مهاجرت به کانادا هستند. با این حال، به عنوان یک حسابدار در کانادا، می‌توانید عضو محترم جامعه (حسابداران رسمی) باشید و در عین حال پول کافی برای حمایت از خود و خانواده ‌تان به دست آورید. علاوه بر این، در کشوری که به مراقبت از ساکنان خود افتخار می کند، از کیفیت زندگی عالی لذت خواهید برد.

اگر برای مدت طولانی در صنعت مالی یعنی یا حسابدار یا حسابرس بوده‌ اید، از قبل می‌ دانید که یک شغل در عرصه مالی ارزش طلا را دارد. اکنون اجازه دهید به شما نشان دهیم که می توانید بدون زحمت به عنوان حسابدار به کانادا مهاجرت کنید. هوش تجاری در درجه اول، شما را در خط مقدم بازار کار در کانادا قرار می دهد. با این وجود، حسابداران نیز در تقاضای دائمی هستند، یکی از مزایای مهاجرت حسابدار به کانادا این است که همیشه امنیت شغلی برای شما وجود دارد.

مهاجرت حسابدار به کانادا

اگر به دنبال راه هایی برای مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار هستید، ممکن است در هیجان مهاجرت به کانادا و سپس کسب یک شغل ثابت غرق شوید. شما باید بدانید که یافتن شغل حسابداری در کانادا فقط با استفاده از مجموعه مهارت های شخصی شما امکان پذیر است. مهاجرت حسابدار به کانادا مانند مهاجرت تحصیلی نیازمند یک وکیل مهاجرتی است.. این به شما کمک می کند تا CV یا همان رزومه خود را توسط افراد مناسب در مکان های مناسب، مورد توجه قرار دهید.

وقتی صحبت از مهاجرت حسابدار به کانادا به میان می آید، به هر شغلی که در لیست NOC کانادا قرار میگیرد، یک کد مهاجرتی داده می شود. در حالی که تعدادی کد NOC برای متقاضیان حسابداری در نظر گرفته شده است، اما نخستین کد، NOC 1111 است که در گروه حسابداران و حسابرسی مالی  قرار می گیرد. کد های NOC اضافی برای حسابداران عبارتند از:

  • NOC 1311 تکنسین های حسابداری و حسابداران
  • NOC 1431 حسابداری و کارمندان مرتبط
  • NOC 6411 فروش و نمایندگان حساب (تجارت عمده فروشی غیر فنی)

برای مهاجرت حسابدار به کانادا، تحت کد NOC 1111، باید در کشور خود یک وضعیت چارتر یا تنظیم شده داشته باشید. در کنار وضعیت چارتر، به مدرک لیسانس نیز نیاز دارید.

گام های ساده برای مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار

گام های ساده برای مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار

برداشتن اولین قدم برای مهاجرت حسابدار به کانادا همیشه می تواند دشوار باشد. با این وجود، با کارگزاران مهاجرت کانادایی مناسب، می توانید رویا های خود را بدون زحمت محقق کنید. در اینجا به آسان ترین مراحلی که می توانید برای مهاجرت حسابدار به کانادا دهید، می پردازیم:

  1. کد طبقه بندی ملی شغلی (NOC ) خود را تعیین کنید.
  2. مدارک تحصیلی خود را ارزیابی کنید.
  3. برنامه مهاجرتی مناسب را انتخاب کنید.

گزینه های شما برای مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار چیست؟

  1. اکسپرس اینتری ( Express Entry)
  2. برنامه نامزد های استانی (Provincial Nominee Program )
  3. برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس ( Atlantic Immigration Program )

آیا وقتی من به عنوان حسابدار به کانادا مهاجرت می کنم، خانواده ی من هم می توانند به من ملحق شوند؟

بله، حقوق و امتیازات به دارنده اصلی ویزا به طور خودکار داده می شود و سپس به شرکا و فرزندان انتقال پیدا می کند. در واقع، مهارت‌ ها، تحصیلات و صلاحیت ‌های شرکای شما حتی ممکن است درخواست کلی شما را قوی‌ تر کند.

چه مدارک اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار مورد نیاز است؟

در مرحله اول، مشاور اختصاصی ICCRC شما، با شما همکاری خواهد کرد تا گواهینامه تحصیلی شما از طریق ارزیابی اعتبار آموزشی تأیید شود. ما نمی‌توانیم امتیاز تحصیلی اکسپرس انتری شما را، بدون تایید رسمی سوابق تحصیلی شما تایید کنیم. در حالی که مدارک آموزشی شما در حال تأیید است، از شما می خواهیم در آزمون انگلیسی یا فرانسوی شناخته شده بین المللی خود شرکت کنید (یا اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که دو زبانه باشید). برای مهاجرت موفقیت آمیز به کانادا به عنوان یک حسابدار، ما همچنین باید درخواست شما را برای نهاد نظارتی حسابدار در کانادا، موسسه کانادایی حسابداران خبره، که به اختصار CPA کانادا نیز شناخته می شود، شروع کنیم.

همه اینها برای من که به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار هستم چه معنایی دارد؟

اداره مهاجرت کانادا باید متقاعد شود که شما می‌توانید به عنوان یک حسابدار در کانادا کار کنید و علاوه بر این، اگر به پیشنهاد شغلی یا نامزدی استانی نیاز داشته باشیم تا امتیازات CRS کافی در اکسپرس انتری را تضمین کنیم، باید حداقل نامه موقت را نشان دهید. ( تایید شده توسط CPA کانادا )

آیا مدارک حسابدار رسمی من توسط CPA کانادا به رسمیت شناخته شده است؟

CPA کانادا چندین قرارداد با نهاد های حسابداری حاکم کشورهای دیگر امضا کرده است که اجازه می دهد گذرنامه مستقیم و غیرمستقیم وضعیت اجاره شده را به معادل کانادایی صادر کند. برخی از کشورها و نهاد های حسابداری دارای قرارداد های مستقیم گذرنامه هستند، در حالی که برخی دیگر از شما می خواهند که در یک یا دو آزمون دیگر شرکت کنید که اصول و قوانین خاص حسابداری کانادا هستند.

یک حسابدار با نامزدی استانی !

افرادی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند نیز خوشحال خواهند شد که بدانند این کشور یک طرح نامزدی استانی دارد. این طرح می تواند امتیاز CRS شما را تا ۶۰۰ افزایش دهد و تقریباً ورود شما را به کشور تضمین می کند. برنامه نامزد استانی کانادا (PNP)، یک برنامه مهاجرتی است که به استان ها و مناطق کانادا اجازه می دهد تا نامزد های مهاجرت را معرفی کنند. طیف وسیعی از این استان ها به طور خاص به دنبال متخصصان حسابداری هستند. اگر برای نامزد استانی انتخاب شوید، از همان ابتدا مقیم دائم کانادا خواهید بود، اگر چه انتظار می رود به مدت دو سال در استان نامزد شده، زندگی و کار کنید. پس از این دو سال، شما آزاد خواهید بود که در هر کجای کانادا زندگی و کار کنید. نکته مهم این است که کانادا پروفایل شما را به مدت یک سال در لیست نامزد ها نگه می دارد، به این معنی که شما در صف تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی واجد شرایط برای آن مدت تا زمانی که قرعه کشی ادامه دارد، هستید. پس از پذیرش در کانادا، اقامت دائم دریافت می کنید و به شما این امکان را می دهد که تا زمانی که می خواهید در کانادا زندگی کنید.

در صورت تمایل به مهاجرت به کانادا بعنوان یک حسابداری می توانید با مشاورین شرکت حسابداری اقتصاد قرن در ارتباط باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

13 دیدگاه دربارهٔ «مهاجرت به کانادا به عنوان یک حسابدار»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *