به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
حسابدار حرفه ای

حسابدار

حسابداران مقدماتی اولین حسابداران بودند که یک حسابداری حرفه ای را تشکیل دادند که ابتدا در سال ۱۸۵۴ در اسکاتلند تاسیس شد. انجمن حسابداران ادینبورگ (۱۸۵۴)، موسسه حسابداران و حسابداران گلاسکو (۱۸۵۴) و انجمن حسابداران ابردین (۱۸۶۷) هر کدام تقریبا از زمان تأسیس یک منشور سلطنتی عنوان یک نام تجاری حرفه ای شناخته شده بین المللی است؛ تعیین گواهی حسابدار عمومی به طور کلی معادل آن است.

حسابدار رسمی

حسابداران مجاز در تمام زمینه های کسب و کار و امور مالی، از جمله حسابرسی، مالیات، مدیریت مالی و عمومی کار می کنند. بعضی ها در کارهای عمومی مشغول به کار هستند، دیگران در بخش خصوصی کار می کنند و بعضی از آنها توسط سازمان های دولتی کار می کنند.

مؤسسات شرکت های حسابداری مجاز به اعضای لازم برای انجام حداقل سطح پیشرفت حرفه ای نیاز دارند تا حرفه ای بودن رقابتی خود را حفظ کنند. آنها گروه های علاقه خاصی را ترتیب می دهند (مثلا سرگرمی و رسانه، یا ورشکستگی و بازسازی) که در زمینه هایشان هدایت می شود. آنها از طریق ارائه خدمات مشاوره، خدمات تلفنی فنی و کتابخانه های فنی پشتیبانی می کنند. آنها همچنین فرصت هایی برای شبکه های حرفه ای، حرفه ای و توسعه کسب و کار ارائه می دهند.

وظایف و مسئولیت های یک حسابدار

فردی که دارای مهارت و تجربه لازم برای ایجاد و نگهداری سوابق مالی دقیق برای یک فرد یا یک کسب و کار است. وظایف یک حسابدار ممکن است شامل طراحی و کنترل سیستم های پرونده، حسابرسی و تهیه صورتهای مالی باشد. یک حسابدار ممکن است مشاوره مالیاتی و تهیه گزارش مالیاتی را ارائه دهد.
یک حسابدار عمومی حسابداری یا حسابرسی برای تعدادی از کارکنان ارائه می کند، که هر یک از آنها حسابدار را هزینه خدمات ارائه می دهد. او بیش از حسابداری است، اما به طور کلی تمام مدارک حسابداری عمومی گواهی ندارد.

یک حسابدار رسمی گواهی شده است که در کشور خود مجوز کسب کرده است که دارای درجه بالایی از مهارت، آموزش و تجربه است. علاوه بر گذراندن آزمون حسابداری، یک کاندید باید تجربه کسب و کار مناسب، آموزش و پرورش و شخصیت اخلاقی را برای واجد شرایط بودن مجوز داشته باشد. نامه CPA معمولا استفاده می شود و به طور کلی به عنوان اختصار عنوان عنوان Certified Public Accountant  شناخته می شود.

حسابدار مستقل

تمرین حسابداری یک حرفه ای بسیار ماهر و فنی است که بر رفاه عمومی تاثیر می گذارد. این کاملا برای دولت مناسب است که حرفه را با استفاده از یک سیستم مجوز برای حسابداران تنظیم کند. بعضی ایالت ها به هیچ کس اجازه نمی دهند که حسابداری را به جز حسابداران رسمی حسابداری انجام دهند، اما سایر کشورها از این عنوان برای شناخت مهارت های برجسته تر CPA استفاده می کنند، در حالی که دیگران اجازه می دهند که به عنوان حسابداران حرفه ای عمل کنند. همه کشورها استفاده از عنوان و حروف را به کسانی که به عنوان حسابداران رسمی گواهی شده مجوز دارند، محدود می کنند.
همه حسابداران به استانداردهای بالا در صدور نظرات حرفه ای برگزار می شوند. آنها می توانند برای محاکمه شکایت کنند اگر عملکرد وظایفشان زیر استانداردهای حرفه ای پایین بیاید.

حسابداران حرفه ای در کسب و کار

حسابداران حرفه ای در کسب و کار متنوع هستند، کار در تجارت، صنعت، خدمات مالی، آموزش و پرورش، و بخش عمومی و غیر انتفاعی به عنوان کارکنان و یا مشاوران. بسیاری از آنها در موقعیت رهبری استراتژیک و کارکردی قرار دارند و یا در جای دیگری قرار دارند که با همکاران خود در رشته های دیگر همکاری کنند و به موفقیت های پایدار سازمان ها کمک کنند.

حسابداران حرفه ای از سازمان های خود در طیف گسترده ای از توابع کاری، از جمله رهبری و مدیریت حمایت می کنند. عملیاتی؛ حسابداری و کنترل مدیریت؛ و ارتباطات حسابداری و سهامداران.

کمیته حسابداران حرفه ای

کمیته حسابداران حرفه ای در کسب و کار (PAIB) رهبری و راهنمایی در مورد مسائل مرتبط با حسابداران حرفه ای در کسب و کار و محیط کسب و کار که در آن کار می کنند، فراهم می کند. کمیته PAIB بر زمینه های موضوعی مختلف تمرکز دارد: نقش ها، دامنه و صلاحیت حسابداران در کسب و کار؛ حکومتداری و اخلاق؛ پایداری و مسئولیت شرکت؛ مدیریت و کنترل ریسک؛ مدیریت مالی و عملکرد؛ و گزارش کسب و کار.

یک گواهینامه حرفه ای حسابداری شما را فقط از یک حسابداری دیگر متمایز خواهد کرد. اعتبار شما از طرف شما صحبت می کند کارفرمایان کسی را که تعیین می شود، جاه طلبانه می بیند و خود رشته ای را برای رسیدن به اهداف بالاتر می بیند. شما یک چشم انداز هستید که تصویر بزرگتری را می بیند و آنچه برای رسیدن به آنجا لازم است.

Rate this post

1 دیدگاه دربارهٔ «حسابدار»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *