به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
آموزش حسابداری برای مدیران

آموزش حسابداری برای مدیران

آموزش حسابداری برای مدیران به نسبت افراد عادی شامل یک سری تفاوت ها است. دقتی که مدیران باید برای حسابداری داشته باشند قطعاً نسبت به سایر افراد بیشتر است. همینطور نیاز به یادگیری یک سری مهارت است که قطعاً باید بررسی شود. زمانی که مدیران بتوانند از امورات حسابداری اطلاعات کافی داشته باشند، از میزان ضرر و زیان، سود، بدهی ها و دارایی های شرکت درک درستی داشته باشند. به طور کلی پروسه آموزش حسابداری به مدیران سبب می شود که روی سیستم مالی شرکت نظارت کافی وجود داشته باشد.

دوره آموزش حسابداری برای مدیران

دوره ای که مبنی بر آموزش حسابداری برای مدیران در نظر گرفته شده است شامل جمع آوری و دسته بندی یک سری اطلاعات است که به شخص کمک می کند تا بتواند روی مسائل مختلف مربوط به امور شرکت تصمیم گیری بهتری داشته باشد. مدیر می تواند تصمیمات بهتری نسبت به آینده بگیرد. در واقع یک مدیر موفق می تواند با پکیج های آموزشی که در راستای حسابداری وجود دارد جلوی سوء استفاده افراد در امور مالی را بگیرد و همینطور از ضررهای شرکت نیز پیش گیری نماید. او می تواند تلاش کند که مدیریت مالی شرکت را کنترل نماید. دوره های حسابداری به صورت ترکیبی با دوره های مدیریت MBA و دوره های کسب و کار DBA ارزیابی می شود.

 

آنلاین یا حضوری آموزش ببینید مدرک فنی و حرفه ای، بین المللی بگیرید

آموزشگاه فنی و حرفه ای مدیران محاسب (اقتصاد قرن)

در این دوره در گام اول به شخص آموزش داده می شود که چطور داده های خام را جمع آوری نماید و پس از بررسی داده ها نسبت به طبقه بندی آنها اقدام کند. در نهایت ماهیت داده ها سبب می شود که گزارش های مالی مختلفی ارائه شود. این گزارش های مالی می تواند برای پیشبرد بهتر وضعیت شرکت مناسب باشد. گزارش های مالی که در اختیار مدیران قرار می گیرد در نهایت منجر به یک سری تصمیم گیری های جدید می شود. معمولاً مدیران شرکت در تلاش هستند که برای حل کردن بسیاری از مشکلات سازمان ها مناسب ترین روش را انتخاب کنند. این موضوع سبب می شود که اطلاعات دقیق و درستی از همه فرآیندهای شرکت داشته باشند. همینطور پیش بینی های لازم در خصوص تغییرات احتمالی نیز صورت می گیرد.

دفتر ثبت نام دوره کارورزی

 • دفتر کرج : میدان شهدا ساختمان اداری و تجاری سلوک  طبقه دوم اداری  واحد ۶٧
 • دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه ابتدای بلوار آیت الله کاشانی خیابان احمدی ساختمان آراد
 • تلفن کرج : ۰۲۶۳۲۲۲۰۱۸۱  ۰۲۶۳۲۲۶۵۰۳۳
 • تلفن تهران : ۰۲۱۸۸۹۸۲۳۵۰
 • موبایل : ۰۹۱۲۳۹۸۲۹۲۵  ۰۹۳۶۲۲۳۳۶۰۶
 • مشاور و مسئول ثبت نام دوره کارورزی : خانم یوسفی و احمدی

آموزش حسابداری برای مدیران به صورت فشرده

معمولاً آموزش حسابداری برای مدیران به صورت فشرده در نظر گرفته می شود. مدیران زمان زیادی برای یادگیری ندارند و مباحث باید به صورتی باشد که شخص بتواند در سریع ترین زمان ممکن بهترین موقعیت یادگیری را دنبال نماید. در پروسه آموزشی که برای مدیران در نظر گرفته شده است، خدمات، هزینه های تولید، قیمت فروش و بسیاری از موارد مالی دیگر پوشش داده می شود. این مجموعه می تواند سبب شکل گیری شاخه جدیدی از حسابداری شود. این پروسه حسابداری به مدیر کمک می کند تا اطلاعات کامل تری از بخش های مختلف داشته باشد. مجموعه ای از این عوامل سبب می شود که شاخه ای از حسابداری مدیریت ایجاد شود به طوری که جنبه های مختلف مالی برای یک شرکت سنجیده شود.

مهارت های آموزش حسابداری برای مدیران

در آموزش حسابداری برای مدیران نیاز است که در ابتدا صورت های مالی توسط مدیران بررسی شود. مدیران شرکت ها باید بتوانند با مفاهیم و اطلاعاتی که در صورت های مالی وجود دارد به طور دقیق آشنا شوند. یادگیری صورت های مالی به مدیر کمک می کند تا بتواند ارتباط بهتری با بخش حسابداری داشته باشد. در واقع متوجه حساب و کار کلی شرکت می شود. تامین و تخصیص بودجه در هر شرکتی بسیار مهم است و مدیر باید بتواند مهارت های لازم مربوط به این بخش را یاد بگیرد. مدیران می بایست فرآیند آماده سازی بودجه را شناسایی نمایند. اصول بهینه و درست در این زمینه سبب می شود که تخمین درستی از هزینه ها زده شود و طرح عملیاتی شرکت نیز بهبود یابد.

آموزش حسابداری مدیران

آموزش حسابداری برای مدیران وابسته به بخش پرداخت مالیات نیز خواهد بود. مالیات بخش مهمی از درآمد شرکت ها محسوب می شود و هر ساله محاسبه و پرداخت آن می بایست صورت بگیرد. مالیات مدل های مختلفی دارد و مدیران می بایست به درستی مفاهیم را بررسی کنند. در واقع مدیر می تواند روی بخش هزینه ها اشراف کافی داشته باشد. ضرر و زیان ها می بایست به درستی سنجیده شود و گزارش های مالیاتی نیز بررسی شود. در واقع نتیجه این کار سبب می شود که پرداخت به موقع مالیات صورت بگیرد و از خسارت احتمالی نیز جلوگیری شود. موضوع بیمه تامین اجتماعی در بسیاری از شرکت ها مطرح است. تامین اجتماعی قوانین مختلفی دارد و بخشی از آن مربوط به مدیر است. از سوی دیگر سازمان تامین اجتماعی یک سری اسناد را برای حق بیمه کارکنان ارسال می کند و این اسناد باید به دقت بررسی شود. مدیران شرکت می بایست با پروسه حسابرسی تامین اجتماعی آشنا باشند تا در صورت وجود مغایرت شرایط سنجیده شود.

حسابداری برای مدیران

بررسی حقوق و آشنایی با ترازنامه

در خدمات حسابداری برای مدیران سعی شده تا بخشی برای محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان در نظر گرفته شود. این بخش بر اساس عملکرد کارکنان خواهد بود. مدیران می بایست نظارت دقیقی روی میزان فعالیت هر شخص در طول ماه داشته باشد. این موضوع سبب می شود که وضعیت حقوق ها منصفانه باشد. ترازنامه از پرکاربردترین صورت های مالی برای شرکت ها محسوب می شود و در ترازنامه از آن استفاده شده است. در ترازنامه به طور کلی میزان دارایی و بدهی ها بررسی می شوند. وضعیت بدهکاری و بستانکاری شرکت ها نیز باید به طور دقیق بررسی شوند. از سوی دیگر ترازنامه ها می بایست بر اساس وجه نقد ارزیابی شوند. یادگیری ترازنامه می تواند از اصلی ترین اهداف یادگیری ترازنامه محسوب شود.

دفتر ثبت نام دوره کارورزی

 • دفتر کرج : میدان شهدا ساختمان اداری و تجاری سلوک  طبقه دوم اداری  واحد ۶٧
 • دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه ابتدای بلوار آیت الله کاشانی خیابان احمدی ساختمان آراد
 • تلفن کرج : ۰۲۶۳۲۲۲۰۱۸۱  ۰۲۶۳۲۲۶۵۰۳۳
 • تلفن تهران : ۰۲۱۸۸۹۸۲۳۵۰
 • موبایل : ۰۹۱۲۳۹۸۲۹۲۵  ۰۹۳۶۲۲۳۳۶۰۶
 • مشاور و مسئول ثبت نام دوره کارورزی : خانم یوسفی و احمدی

جمع بندی گروه آموزشی حسابداری اقتصاد قرن

مدیران شرکت به طور کلی می بایست بتوانند تسلط کافی روی امور حسابداری داشته باشند. این موضوع سبب پیشرفت شرکت می شود. بخش های مختلفی در امور حسابداری مالی و صنعتی و مدیریت وجود دارد. آموزش آنلاین حسابداری برای مدیران سبب می شود که به دانش آنها افزوده شود. حسابداری جامع برای مدیران بر اساس نوع شرکت و شرایط نیازشان در نظر گرفته می شود و می تواند تا حد زیادی جلوی ضررها را بگیرد. دقت کنید که سطح دانش و مهارت در بخش مدیریت سبب می شود که یک سری اطلاعات مفید در اختیار افراد قرار بگیرد. این موضوع کمک می کند که یادگیری بر اساس موقعیت افراد متفاوت باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

14 دیدگاه دربارهٔ «آموزش حسابداری برای مدیران»

  1. سلام و درود بر شما برای گرفتن مشاوره راجب این موضوع و کسب اطلاعات دقیق تر با شماره تماس ۰۲۶۳۲۲۶۵۰۳۲ در ارتباط باشید.

  1. سلام وقت بخیر بله برای کسب اطلاع در مورد روزها و ساعت های تشکیل کلاس با شماره تماس ۰۲۶۳۲۲۶۵۰۳۲ در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *