به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
حسابرسی

حسابرسی صورتهای مالی

در این مقاله از سری مقالات سایت گروه مالی و بازرگانی اقتصاد قرن قصد داریم تا توضیحاتی را در خصوص حسابرسی صورتهای مالی و نحوه ی مدیریت امور مالی و مالیاتی در کسب و کارهای مختلف ارائه دهیم. آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که ضرورت به کارگیری حسابرسی چیست و چه کمکی به پیشرفت و ارتقای یک بیزینس خواهد کرد؟ یکی از مهم ترین فواید حسابرسی صورت های مالی این است که شخص حسابرس با دقت کافی تمامی صورت های مالی و گزارشات آن ها را بررسی می نماید تا از مطابقت آن ها با استاندارد های تعیین شده در این زمینه مطمئن شود. تنها زمانی که تمامی اسناد و اوراق از این مطابقت بهره مند باشند، می توان گفت که دارای اعتبار هستند.

تعیین میزان اعتبار صورتهای مالی در این نوع حسابرسی بر عهده ی شخصی است که به عنوان حسابرس این مسئولیت را بر عهده می گیرد و به منظور رسیدگی دقیق به این موضوع باید سطح دانش و تجربه ی این شخص به گونه ای باشد که از معیارهای مرسوم در این خصوص مطلع بوده و بر اساس آن ها بتواند موارد مختلف را اندازه گیری و ارزیابی نماید و تشخیص دهد که وضعیت موجود چه اثری بر وضعیت اقتصادی و کاری افراد ذینفع همانند سهامداران، اعتبار دهندگان و …. به نوعی به حسابرسی صورتهای مالی مرتبط می شوند، خواهند گذاشت. بسیاری از افراد حقوقی یا حقیقی به عنوان حسابرس در این حوزه مشغول به ارائه ی خدمات هستند و این شما هستید که به عنوان صاحب و مدیر یک کسب و کار انتخاب می نمایید که از خدمات کدامیک بهره مند شوید.

بسیاری از افراد خیلی راحت تر می توانند به شرکت های ارائه دهنده ی خدمات حسابرسی صورت های مالی همانند شرکت حسابرسی اقتصاد قرن اعتماد کنند. حسابرسان حرفه ای مجموعه ی ما با دقت بسیار زیادی وضعیت فعلی فعالیت های اقتصادی کسب و کار شما را بررسی خواهند کرد و با تمامی اصول پیش فرض آن ها را مطابقت می دهند. در حسابرسی صورتهای مالی این موضوع بسیار حائز اهمیت است که تمامی اطلاعات ثبت شده به صورت درست و صحیح بوده و بر اساس استانداردهای حسابداری تهیه شده باشند و همانطور که گفتیم بررسی این مورد بر عهده ی شخص حسابرس می باشد.

ویژگی های حسابرس برای حسابرسی صورتهای مالی

– آشنایی و تسلط کامل بر تمامی جنبه ها، معیارها، اصول و استانداردهای حسابداری

– توانایی بررسی و شناخت دقیق کسب و کار هدف بر اساس شواهد موجود به منظور کسب اطلاعات بیشتر از آن

– توانایی اطمینان بخشی به صاحب کسب و کار در جهت درست و بی نقص انجام شدن پروسه ی حسابرسی

– برخورداری از تمامی موازین اخلاقی ای که برای شخصی که در این حوزه فعالیت می نماید، لازم می باشند همانند راز داری، درستکاری، آیین رفتار حرفه ای، دقت کافی و قدرت تشخیص و قضاوت صحیح

– توانایی بررسی وکشف انواع تقلب یا اشتباهات در صورتهای مالی و ارائه ی یک گزارش کامل به شخص کارفرما ( اطمینان معقول )

– توانایی انتخاب مناسب ترین و کار آمد ترین روش حسابرسی در هر پروژه با توجه به وضعیت فعلی آن کسب و کار

– در نظر داشتن زمان بندی مشخص برای شروع ، رسیدگی و اتمام پروژه ( نظم در انجام امور )

خدمات حسابرسی صورت های مالی توسط گروه مالی اقتصاد قرن

شما مدیران، کارفرمایان عزیز می توانید جهت برخورداری از خدمات مورد نظر، کسب اطلاعات بیشتر و همچنین استفاده از جلسه ی مشاوره به منظور رسیدگی به امور مالی کسب و کار خود تنها از طریق یک تماس تلفنی با مجموعه ی ما اولین گام را در جهت ارتقا و پیشرفت دادن وضعیت کاری خود برداشته و مطمئن باشید که شرکت حسابرسی و حسابداری اقتصاد قرن با همکاری با مجرب ترین حسابداران و حسابرسان می تواند در این خصوص یاری رسان باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *