به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
حسابرسی

حسابرسی مالیاتی

حسابرسی مالیاتی

واژه ی مالیات برای اکثر افراد به خصوص صاحبان کسب و کار آشناست و بسیاری از آن ها با این مقوله به صورت کم یا زیاد سر و کار دارند. بسیاری از افراد ضرورت پرداخت به موقع آن را درک نکرده اند و از آن به عنوان یک پدیده ی اجباری یاد می کنند. این در حالی است که ما به عنوان یک شهروند که در این جامعه زندگی می کنیم، دارای حق و حقوق مشخصی هستیم که توسط قانون اساسی و قوانین کار و تجارت جامعه تعیین شده است.

مالیات یک وظیفه یا هزینه ی اجتماعی است که لازم است هر شهروند به دولت بپردازد تا دولت بتواند با کمک آن بسیاری از وظایف خود را به انجام برساند. در این مقاله هدف اصلی ما ارائه ی اطلاعاتی در خصوص حسابرسی مالیاتی و تاثیر ان در ارتقا وضعیت مشاغل می باشد و به طور مستقیم با ابعاد اجتماعی آن سر و کار نخواهیم داشت.

مدیران محساب اقتصاد قرن دارای مجوز هیات نظارت اتاق اصناف ایران به شماره ۱۴۰۲۳۲۰۶۶۱

پرداخت مالیات و سیاست های آن

اینکه چرا برخی از صاحبان کسب و کار نسبت به پرداخت مالیات بی توجه هستند و چه عواملی باعث ایجاد نارضایتی آنان شده است، در این مقال نمی گنجد؛ زیرا عوامل مختلف سیاسی و اجتماعی می تواند بر روی میزان تمایل افراد به پرداخت آن تاثیر داشته باشند، اما اگر شما صاحب یک کسب و کار خاص هستید، هر گونه نظری که در خصوص مالیات و پرداخت کردن آن دارید نزد خودتان محفوظ است و در هر حال لازم است که از اطلاعات لازم بهره مند باشید، به خصوص در مورد حسابرسی مالیاتی که بخش مهمی از وظایف یک مدیر نسبت به کسب و کار خویش است. صرف نظر از وسعت بیزینس شما، موظف هستید تا نسبت به رسیدگی به امور مالیاتی اقدام نمایید.

یکی از این اقدامات عبارت است از اینکه تمامی مدارک و شواهد مرتبط با صورت های مالی و مالیاتی را به بهترین شکل مورد بررسی قرار دهید تا تمامی امور به گونه ای انجام شوند که از ایجاد هر گونه خسارت و پرداخت هر گونه جریمه جلوگیری شود. یک حسابرس دانا و دقیق به راحتی می تواند میزان تطابق کسب و کار شما را از نظر پارامترهایی مشخص در حسابرسی مالیاتی با قوانین وضع شده توسط دولت تشخیص دهد و در صورت نیاز با ارائه ی راهکارهایی مشخص بتواند کسب و کار شما را به لحاظ مالی و مالیاتی ساماندهی نماید. به بیانی دیگر در هر بیزینسی باید موضوع انضباط مالی کاملا مشخص و شفاف باشد.

فواید استفاده از خدمات حسابرسی مالیاتی شرکت حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن

  1. تامین نمودن اطلاعات صحیح و قابل اعتماد که برای تصمیم گیری ها مورد نیاز می باشد.
  2. گزارش نمودن میزان کیفیت اطلاعات مالی موجود در یک کسب و کار
  3. رفع مشکلات ناشی از عدم پرداخت به موقع مالیات از طریق ارائه ی راه حل های قانونی و کارآمد
  4. بررسی شرایط فعلی جهت بهره مندی از معافیت ها و یا تخفیفات مالیاتی

شرکت حسابرسی و حسابداری اقتصاد قرن با برخورداری از همکاری ارزشمند با حسابداران، حسابرسان و مشاوران مالیاتی سعی در ارائه ی خدمات با کیفیت به متقاضیان دارد. تمامی مشاوران ضمن تسلط کامل به علم حسابرسی، نسبت به قوانین مالیاتی، معافیت ها، جرائم، مالیات بر ارزش افزوده، تحریر دفاتر قانونی، بخش نامه های مالیاتی و … آگاه هستند و به بهترین شکل در هر زمان که شما تمایل داشته باشید می توانند مشاور و راهنمایتان باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در این سایت تماس حاصل فرمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «حسابرسی مالیاتی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *