به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
سالن ناخن

حسابداری سالن زیبایی

چرا حسابداری سالن زیبایی از اهمیت بالایی برخوردار است؟

علوم حسابداری دامنه‌‌ای بسیار وسیع و گسترده دارد، و هر مجموعه و واحد تجاری بسته به نوع معاملات و کسب و کار از اصول و قوانین حسابداری به شیوه‌‌ای خاص استفاده می‌کند.

این ضرورت منجر به این می‌شود که در هر سالن زیبایی، سالن زیبایی یا مجموعه‌‌ای بخشی بنام حسابداری به وجود آید و نتایج عملیات خرید و فروش و ثبت و مدیریت حساب‌ها را کنترل کند. بنابراین حسابداری مسئول جمع آوری، ثبت و نگهداری صورت حساب‌ها و مدیریت امور مالی هر کسب و کاری است و به عبارتی حسابداری سالن زیبایی نیز موظف به انجام چنین وظایفی است.

از اینجا می‌توان پی برد که حسابداری سالن زیبایی با توجه به نوع کسب و کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به خصوص در سالن زیبایی‌هایی که با سیستم‌های دستی کار می‌کنند و صورت حساب‌ها با دست تنظیم می‌شوند، حسابداری سالن زیبایی حساس‌تر است و به نرم ‌افزار حسابداری سالن زیبایی نیاز است.

حسابداری سالن زیبایی از جمله بخش‌هایی است که مستقیماً با امور مالی، درآمدها و هزینه‌های سالن زیبایی در ارتباط می‌باشد اگر اطلاعات به دست آمده از بخش‌های دیگر سالن زیبایی که در ارتباط با به امور مالی است صریح و شفاف نباشد، نتیجه این بی‌نظمی‌ها و عدم شفافیت‌های مالی بر روی بخش حسابداری سالن زیبایی هم سرایت می‌کند در واقع حسابداری سالن ناخن یکی از مهم‌ترین بخش‌های سالن زیبایی می‌باشد که با مدیریت و حسابرسی دقیق هزینه‌های سالن زیبایی، کنترل امور مالی سالن زیبایی، ارائه گزارش‌های دقیق و کاربردی موجب کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری و سوددهی در سالن زیبایی می‌شود.

شرح وظایف حسابدار سالن زیبایی چیست؟

برای اینکه با حسابدار سالن زیبایی آشنا شویم در ابتدا باید به طور کامل به وظایف او شناخت داشته باشیم. به طور کلی یک حسابدار در سالن زیبایی وظایف مختلفی بر عهده دارد که در این بخش از مقاله با مهم‌ترین آن‌ها آشنا خواهیم شد. برخی از وظایف مهم حسابدار عبارت‌اند از :

 • یکی از وظایف مهم حسابدار محاسبه میزان حقوق و دستمزد دریافتی کارکنان سالن زیبایی است. یک حسابدار می‌بایست حقوق و دستمزد کارکنان سالن زیبایی را تعیین کند و در آخر هر ماه بر اساس اطلاعاتت موجود از ساعت‌های کاری و مرخصی و غیبت کارکنان سالن زیبایی، میزان حقوق و دستمزد آنها را پرداخت نماید.
 • یک حسابدار وظیفه دارد میزان بودجه، هزینه‌های سالن زیبایی و درآمد سالن زیبایی و همچنین تمام فاکتورها و اسناد مربوط به حسابداری سالن زیبایی را تهیه و بررسی می‌کند.
 • حسابدار با بررسی و تحلیل دقیق سود و زیان فعالیت‌های سالن زیبایی، اطلاعات و گزارش‌های کاربردی حاصل از تمام فعالیت‌های انجام شده در سالن زیبایی را به صورت دقیق و جزئی به مدیریت سالن زیبایی ارائه می‌دهد تا مدیریت با آگاهی و اتخاذ تصمیم‌های اصولی برنامه‌های جامعی برای آینده سالن زیبایی تدوین کند.
 • یک حسابدار از طریق بررسی بودجه سالن زیبایی به ویژه در پایان هر سال مالی، از میزان هزینه‌های سالن زیبایی و متناسب بودن آن با وضعیت مالی سالن زیبایی اطمینان حاصل می‌کند. به عبارتی حسابدار می‌بایست به صورتی دقیق تمامی هزینه‌های سالن زیبایی را مدیریت و کنترل کند و به کمک تجزیه و تحلیل و گزارش‌های به دست آمده از نرم‌افزار حسابداری سالن زیبایی، میزان مناسبی از بودجه را برای فعالیت‌های شرکت در نظر بگیرد. 
 • از وظایف مهم حسابدار همچنین می‌توان به ثبت و نگهداری اطلاعات مالی سالن زیبایی در نرم ‌افزار حسابداری سالن زیبایی اشاره کرد. حسابدار باید ثبت داده‌ها و اطلاعات را به صورت دقیق و منظم انجام دهد، در غیر این صورت کوچک‌ترین خطا در ثبت اطلاعات می‌تواند در وضعیت مالی سالن زیبایی مشکلات فراوانی را به وجود آورد.
 • درنهایت حسابدار به کمک نرم‌افزار حسابداری سالن زیبایی وظیفه جمع آوری تمام اطلاعات مالی و ارائه گزارش‌های مالی مورد نیاز سالن زیبایی برای تصمیم گیری بهتر در زمینه فعالیت‌های سالن زیبایی را برعهده دارد. در واقع حسابدار مسئولیت ثبت و نگهداری از پایگاه داده‌های مالی سالن زیبایی را برعهده دارد.

سالن کاشت ناخن

دفاتر حسابداری در سالن های زیبایی ‌بویژه سالن ناخن

همان طور که هر کسب و کاری برای رسیدگی به امور خود نیاز به دفاتر خاصی دارد برای مدیریت سالن زیبایی نیز علاوه بر نرم‌افزار حسابداری سالن زیبایی دفتر مخصوصی وجود دارد که متناسب با نیاز بخش‌های مختلف سالن زیبایی تهیه و تنظیم می‌شوند و در اختیار حسابداری سالن ناخن قرار می‌گیرند. از جمله این دفاتر می‌توان به دفاتر درآمد، دفتر معین، دفتر صندوق، دفتر روزنامه، دفتر مشتری، دفتر هزینه اشاره کرد.

 • دفتر کل دفتری است که کلیه معاملات سالن زیبایی، بدهی‌ها، موجودی‌ها و… در آن ثبت می‌شود به عبارتی در برگیرنده کلیه اطلاعات مالی و اداری یک سالن زیبایی است.
 • دفتر معین، دفتری است که اطلاعات و جزئیات سرفصل‌های دفتر کل را شامل می‌شود.
 • دفتر صندوق در برگیرنده کلیه اطلاعات درآمدهای نقدی سالن زیبایی از قبیل کرایه اتاق، درآمد سالن زیبایی و… است.
 • دفتر روزنامه شامل کلیه اطلاعات مخارج و عملیات انتقال و بدهی‌های سالن زیبایی است. در واقع در این دفتر عملیاتی که نقدی نیست در این دفتر ثبت می‌شود.
 • از دفتر پانسیون جهت باز کردن حساب برای مسافران استفاده می‌شود و کلیه اطلاعات مربوط به مخارج مسافر در آن ثبت می‌شود.
 • دفتر انبار یکی از دفاتر مهم در سالن زیبایی می‌باشد که اطلاعات مربوط به گردش کار سالن زیبایی در آن ثبت می‌شود.

امکانات نرم ‌افزار حسابداری سالن زیبایی کدام است؟

نرم‌افزار‌های حسابداری اصولاً با توجه به نیاز هر کسب و کار طراحی ایجاد می‌شوند و بسته به نوع آن کسب و کار دارای امکانات و ویژگی‌هایی مخصوص آن هستند. امکاناتی که در پاسخ به نیاز آن صنف یا کسب و کار در نرم‌افزار حسابداری سالن زیبایی گنجانده شده است. به همین منظور هنگام انتخاب نرم‌افزار حسابداری سالن زیبایی باید توجه نمود که امکانات نرم‌افزار متناسب با نیاز شما باشد و همچنین علاوه بر امکانات، دارای پشتیبانی و امنیت بسیار بالا باشد. در این بخش از مقاله با مهم‌ترین امکانات و ویژگی‌هایی که یک نرم‌افزار حسابداری سالن زیبایی باید داشته باشد آشنا خواهیم شد.

 • دارا بودن سیستم پذیرش و تخصیص اتاق و خدمات به مسافران
 • سیستم رک و مشاهده وضعیت ماهانه اتاق‌های سالن زیبایی
 • امکان تعریف اتاق و خدمات و سرویس‌ها قابل ارائه برای سالن زیبایی
 • امکان طبقه بندی و تفکیک انواع سالن زیبایی
 • امکان محاسبه و انجام کلیه عملیات حسابداری سالن زیبایی
 • امکان ارائه انواع گزارش‌های جامع و کاربردی
 • امکان ارائه گزارش عملکرد روزانه، هفتگی و ماهانه
 • امکان تعیین سطوح دسترسی اشخاص و حسابداران
 • معرفی، ثبت و گروه بندی کالاها و خدمات
 • گزارش موجودی کالاها به تفکیک هر انبار
 • امکان ثبت انواع چک دریافتی و پرداختی
 • محاسبه مالیات بر ارزش افزوده

برای دریافت خدمات حسابداری و حسابرسی سالن زیبایی به ویژه سالن ناخن در کرج می توانید با شرکت حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن در ارتباط باشید.

طرف قرار داد با سالن ناخن شیما قره داغی ارائه دهنده خدمات زیبایی و طراحی کاشت ناخن، مانیکور ناخن، آموزش ناخن

۵/۵ - (۱ امتیاز)

5 دیدگاه دربارهٔ «حسابداری سالن زیبایی»

  1. سلام وقت بخیر
   من اسم سالن ناخن شما رو از خیلی ها شنیدم
   تو کرج فکر میکنم جزو بهترین ها باشید
   چه جوری میتونم وقت بگیرم و برسم خدمتتون

 1. سلام
  نرم افزار کامل و جامعی که بشه از اون در مرکز کاشت و سالن ناخن استفاده کرد رو میشه معرفی کنید

 2. سلام
  یک حسابدار مبتدی میخواستم برای سالن زیبایی مدیا
  چه جوری میتونم باهاتون همکاری داشته باشم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *