به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
خدمات حسابرسی

حسابرسی بیمه

حسابرسی بیمه یکی از پر تقاضا ترین خدماتی است که امروزه توسط کسب و کارهایی نظیر شرکت حسابرسی اقتصاد قرن به مشتریان و کارفرمایان ارجمند ارائه می گردد. بسیاری از دانشجویان در دوران تحصیل خود با این مفهوم آشنا شده اند اما آن چه در بازار کار با آن مواجه خواهیم شد، بسیار پیچیده تر از مطالب تئوری است و در واقع با توجه به شرایط هر پروژه ممکن است که فرآیند حسابرسی بیمه با پیچیدگی ها و چالش هایی همراه شود. به طور کلی این نوع از خدمات مطابق با اهداف خاصی ارائه می گردد و وظیفه ی شخص حسابرس این است که نسبت به نوع کاری که انجام می دهد و همچنین دلیل اجرایی نمودن آن، آگاهی کامل داشته باشد.

افرادی که در حوزه های کاری مختلف فعال هستند و به منظور ادامه ی فعالیت های خود، کارگاه های صنعتی و خدماتی و یا انواع شرکت ها را تاسیس کرده، در سازمان تامین اجتماعی پرونده تشکیل داده و کد کارگاهی دریافت نموده اند، لازم است نسبت به بهره گیری از خدمات حسابرسی بیمه هوشیار باشند. در این خصوص زمانی که به شرکت اقتصاد قرن مراجعه نمایند، یکی از حسابرسان مجرب مجموعه ی ما وظیفه ی رسیدگی به دفاتر قانونی و مدیریت اسناد کسب و کارشان را برعهده خواهد گرفت.

مهم ترین هدف انجام حسابرسی بیمه برای مشاغل چیست؟

طبیعتا زمانی که یک کسب و کار راه اندازی می شود و کارفرما نسبت به استخدام کارکنان اقدام می نماید، رعایت نمودن حقوق پرسنل یکی از اساسی ترین وظایف وی خواهد شد و به جهت عمل نمودن به قوانین وضع شده در این خصوص، تامین رضایت و پرداخت حق و حقوق پرسنل لازم است که مقوله ی حسابرسی بیمه به طور جدی مورد توجه قرار گیرد؛

در واقع شخص حسابرس به وضعیت اسناد و مدارک مربتط با این امور رسیدگی خواهد کرد و کارهایی از قبیل بررسی لیست بیمه تامین اجتماعی کارکنان و لیست مالیات حقوق آنان را در راس کار خود قرار می دهد. از جمله مهم ترین وظایف هر کارفرمایی این است که با صداقت کامل مجموعه ای از مدارک و اطلاعات لازم را در اختیار فرد حسابرس قرار دهد تا وی ضمن تطبیق آنان موادر مندرج در آن ها با قوانین و مقرررات تامین اجتماعی، نسبت به صحت داده های ثبت شده اقدام کند؛ بنابراین اصلی ترین هدف حسابرسی بیمه این است که رسیدگی به وضعیت پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و کارگران را تا بالاترین سطح پوشش دهد.

ضرورت رسیدگی به حسابرسی بیمه، مطابق با ماده ۴۷ قانون تامین اجتماعی

بر اساس آن چه که در این قانون بیان شده است، تمامی کارفرمایان و صاحبان مشاغل موظف هستند، در زمان مراجعه ی بازرسان این سازمان، لیست اسامی و مشخصات پرسنل بیمه شده را به همراه مدارک لازم در اختیار آن ها قرار دهند. بر این اساس در صورتی که در زمان مراجعه ی بازرسان، موردی وجود داشته باشد که باید ایجاد نقص در اجرای اصولی عملیات شود، کارفرمایان وظیفه دارند نسبت به حل آن مشکل و اختلافات موجود اقدام نمایند.

خدمات حسابرسی بیمه که توسط شرکت اقتصاد قرن ارائه می گردد نیز به جهت رسیدگی به همین موضوعات، خواهد بود تا هر گونه ایراد و نواقص به وجود آمده رفع گردد و نسبت به اجرای قوانین اطمینان لازم حاصل شود.

خدمات حسابرسی بیمه در کرج

حسابرسی بیمه و قابلیت رسیدگی به حق بیمه ی کارگران

متاسفانه با وجود این که همواره تاکید بسیار زیادی بر تکالیف کارفرمایان نسبت به رعایت حق بیمه ی پرسنل شده است اما بسیاری از آنان نسبت به این موضوع بی توجه هستند و معمولا بسیاری از کارگران نسبت به عدم پرداخت این حقوق شکایت دارند و اعتراض و مراجعه ی آنان به مراکزی همچون اداره ی کار و سازمان تامین اجتماعی نیز بی نتیجه می ماند.

در راستای بررسی این مشکل، حسابرسان مورد اعتماد این سازمان، مسئولیت بازرسی از اماکن، کارگاه ها و شرکت ها را بر عهده دارند و هزینه های مرتبط با کار و حق بیمه ی پرسنل را بررسی و محاسبه می نمایند تا در نهایت میزان بدهی کارفرمایان در زمینه ی بیمه مشخص شود و نسبت به پرداخت آن اقدام گردد تا به صورت تسویه کامل در آمده و مطابق با قانون مشمول جریمه نشوند.

در حسابرسی بیمه یا حسابرسی قانونی چه مواردی ارزیابی خواهد شد؟

  1. تمامی موارد مرتبط با حقوق و دستمزد و مزایای قابل تعلق به کارگران و پرسنل.
  2. مبالغ مرتبط با سهم پیمانکاران.
  3. حق الزحمه اشخاص حقیقی و حقوقی که در یک کسب و کار دخیل بوده اند.
  4. حق بیمه به چه مواردی تعلق نخواهد گرفت؟

بازخرید ایام مرخصی، هزینه سفر و فوق العاده ماموریت، کمک عائله مندی، پاداش ، پاداش افزایش تولید (بهره وری ، کارانه ، آکورد) ، پاداش نهضت سوادآموزی ، عیدی، کمک هزینه مسکن و خواروبار در ایام بیماری، خسارت اخراج و مزایای پایان کار (حق سنوات )، حق حضور در جلسات هیات مدیره ، خرید انواع کالا، اجناس ، ماشین آلات ، قطعات، تعمیرات ماشین آلات و قطعات، هزینه های مرتبط با حمل و نقل، حق الوکاله و …

ضرورت تحریر و رسیدگی به دفاتر قانونی شرکت ها در حسابرسی بیمه

شرکت اقتصاد قرن در سال های متمادی فعالیت خود در شهر کرج و استان البرز همواره به مراجعه کنندگان نسبت به تهیه، تحریر و تحویل دفاتر قانونی تاکید داشته است؛ چرا که یکی از مهم ترین اقداماتی است که همواره باید مد نظر کارفرمایان قرار بگیرد.

تجربه نشان داده است که عدم تحریر دفاتر قانونی به هیچ وجه موجب رهایی از هزینه های مرتبط با بیمه و مالیات نخواهد شد، بلکه زمینه ساز متحمل شدن جرایم می باشد. در صورت درج اطلاعات صحیح در این دفاتر و بررسی ان ها در طی فرآیند حسابرسی بیمه، قطعا مبالغ قابل پرداخت کمتر از مبلغ جریمه خواهد بود.

استفاده از خدمات حسابرسی بیمه شرکت اقتصاد قرن در کرج

متقاضیان ارجمند می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق شماره های درج شده در این وب سایت با کارشناسان واحد پشتیبانی مجموعه گفتگو نموده و یا به صورت حضوری و ضمن هماهنگی قبلی به آدرس شرکت مراجعه نمایند.

اقتصاد قرن به عنوان یک موسسه ی خصوصی فعال در حوزه ی حسابداری و حسابرسی یکی از بهترین انتخاب های شما برای رسیدگی به این امور خواهد بود و بدیهی است که با کمک گرفتن  از افراد متخصص، تمامی امور مرتبط با بیمه تامین اجتماعی ، قانون کار، دیه، مسائل بیمه ای، حقوق کارگری و … در نهایت کیفیت و در مدت زمان معقولانه ای به انجام خواهند رسید.

همچنین با اعتماد به مجموعه ی ما می توانید از این موضوع مطمئن باشید که وجود هر گونه اشتباه و خطا در تحریر دفاتر قانونی تشخیص داده شده و اصلاح می گردد و به کمک اجرای عملیات حسابرسی بیمه، امکان ایجاد جرایم و یا پرداخت اشتباه و بیش از حد قانونی حق بیمه، به حداقل خواهد رسید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *