به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
مالیات

مرکز مشاوره مالیاتی

بهترین مرکز مشاوره مالیات

امروز تعداد بسیار زیادی از شرکت‌های مشاوره مالیاتی در سراسر ایران مشغول به ارائه خدماتی همچون مشاوره مالیاتی حضوری، مشاوره مالیاتی آنلاین و حتی مشاوره مالیاتی رایگان هستند .

این روزها، روزهای داغ مالیاتی است؛ صاحبان مشاغل و اشخاص حقیقی اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم کرده‌اند و در حال حاضر یا برگ مالیات قطعی خود را دریافت و پرداخت کرده‌اند و یا در حال سپری کردن پروسه دادرسی مالیاتی هستند. از سویی دیگر اشخاص حقوقی و شرکت‌ها فرصت اندکی برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود دارند و به‌ شدت سرگرم جمع ‌بندی اسناد و پر کردن اظهارنامه مالیاتی خود هستند. با تمام این‌ها و باوجود حساسیت‌هایی که افراد در امور مالی خود به خرج می‌دهند، همیشه مشکلاتی در پروسه خود اظهاری مالیاتی به وجود می‌آید. راه‌ حلی که برخی از صاحبان کسب‌ و کار در این موارد به آن رجوع می‌کنند، استفاده از مشاوره مالیاتی است.

مشاوره مالیاتی چیست

آیا تا به ‌حال قانون مالیات‌های مستقیم را مطالعه کرده‌اید؟ متن کامل قوانین مالیاتی ایران ازجمله قانون مالیات‌های مستقیم به ‌اندازه یک کتاب است. این کتاب شامل بخش‌های متفاوت با ماده‌ها و تبصره‌های متعدد است. نکته جالب اینجاست که حتی همان مواد و تبصره‌ها نیز در بسیاری از موارد به مواد دیگری از قانون ارجاع داده و یا به اصلاحیه‌های خاصی اشاره می‌کنند. بنابراین حتی خواندن قوانین مالیاتی نیز تخصص می‌خواهد.

مشاور مالیاتی فردی است که تحصیلات حسابداری داشته و ضمن تسلط به چهار چوب‌های رسمی مالی کشور، آشنایی کاملی با زیروبم قوانین مالیاتی دارد. یک مشاور مالیاتی با تجربه‌ای که در امور مالیاتی دارد، به‌ سادگی می‌تواند نواقص موجود در اسناد مالی یک شرکت را دیده و آن‌ها را برای ارائه به سازمان امور مالیاتی استاندارد سازی کند. به خدماتی که یک مشاور مالیاتی ارائه می کند، مشاوره مالیاتی گفته می شود.

جایگاه وکیل مالیاتی در پروسه دادرسی مالیاتی

چیزی که تا به اینجا در مورد مشاور مالیاتی و استفاده از مشاوره مالیاتی گفته شد تنها مربوط به پروسه قبل از تسلیم اظهارنامه مالیاتی است. در بسیاری از موارد رقم خوداظهاری مورد تائید سازمان امور مالیاتی قرار نگرفته و آن‌ها مالیات بالاتری را از مؤدی درخواست می‌کنند. در این مرحله، پروسه دادرسی مالیاتی یعنی اعتراض به رأی سازمان امور مالیاتی آغاز می‌شود.

نحوه حضور در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی و دفاع از اظهارنامه مالیاتی در برابر نماینده کارکشته اداره مالیات تجربه بسیار بالایی می‌طلبد. مدیر مالی یک شرکت که در سال تنها یک بار درگیر پرونده‌های مالیاتی می‌شود، به‌ هیچ‌ عنوان نمی‌تواند به میزان لازم در این موارد تجربه کسب کند و کسب تجربه او به قیمت زیان مجموعه تمام می‌شود. استفاده از مشاوره مالیاتی تنها راه چاره این مشکل است.

وکیل مالیاتی یا همان مشاور مالیاتی با در دست گرفتن پرونده مالیاتی مؤدی، در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی حاضرشده و با تجربه فروانی که از پروسه دادرسی مالیاتی دارد، به بهترین شکل ممکن از اظهارنامه مالیاتی مؤدی دفاع کرده و مانع از افزایش مالیات قطعی مؤدی می‌شود.

از کجا مشاوره مالیاتی بگیریم

امروز تعداد بسیار زیادی از مشاوران مالیاتی در سراسر ایران مشغول به ارائه خدماتی همچون مشاوره مالیاتی حضوری، مشاوره مالیاتی آنلاین و حتی مشاوره مالیاتی رایگان هستند. ناگفته پیداست که سپردن امر خطیری همچون امور مالیاتی به یک مرکز مشاوره مالیاتی، نیازمند دقت بسیار زیاد و بررسی صلاحیت آن مرکز است. به این دلیل که ممکن است ناکار آمدی آن مرکز نه‌ تنها باعث ضرر و زیان کسب‌ و کار مؤدی شده، بلکه موجب فرصت سوزی در پروسه دادرسی مالیاتی شود.

موسسه مشاوره مالیاتی اقتصاد قرن به پشتوانه تیمی از وکلای مالیاتی کارکشته، باتجربه و تحصیل‌کرده، هم‌اکنون یکی از مورداعتمادترین و شناخته‌ شده‌ترین مراکز مشاوره مالیاتی در ایران محسوب می‌شود. این شرکت مشاوره مالیاتی با دارا بودن دفاتر در استان تهران و البرز و همچنین دفاتری در مشهد و سایر نقاط ایران، قادر به رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی در سراسر ایران است.

برای تماس با اقتصاد قرن می‌توانید به وب‌سایت این شرکت به آدرس ithce.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن‌های ۰۹۱۲۴۶۷۷۷۶۲ (دفتر مرکزی – میدان شهدا) و ۰۹۱۲۳۹۸۲۹۲۵ (واحد عملیاتی) تماس حاصل کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

24 دیدگاه دربارهٔ «مرکز مشاوره مالیاتی»

  1. محمد خوانساری

   سلام و عرض ادب .
   جهت همکاری با شماره های ذیل تماس بگیرید :
   ۰۲۶۳۲۲۶۵۰۳۲
   ۰۲۶۳۲۲۶۵۰۳۳

 1. یک وکیل مالیاتی علاوه بر اطلاعات مربوط به قوانین مالیاتی نیاز هست چه اطلاعات دیگری در مورد وکالت مالیاتی داشته باشد؟

 2. سلام
  آیا به کشاورزی که از دستگاه پوز استفاده میکنه و تراکنش اش بالا هست مالیات تعلق میگیره و اینکه باید اظهارنامه ارائه بدهد؟؟؟؟

  1. سلام و درود بر شما معاف از مالیات به معنی این است که ذات یک فعالیت معاف از مالیات هست البته به شرط رعایت قواعد و ضوابط مالیاتی مانند فعالیت های ذکر شده در ماده ۸۱ قانون مالیات های مستقیم یا داشتن مجوز در شرکت های دانش بنیان
   اما مالیات با نرخ صفر بیشتر مربوط به ماده ۲ قانون مالیات های مستقیم میباشد، در واقع مالیات با نرخ صفر، ممکن است مالیاتی را پرداخت نکنند اما مشمول جرائم مالیاتی میشوند
   همچنین در صورتی شرکت ها میتوانند حالت معافیت مالیاتی (ماده ۸۱) خود را حفظ کنند که قواعد و ضوابط مالیاتی را به درستی رعایت کنند در غیر اینصورت از حالت معافیت خارج میشوند

 3. سلام
  ببخشید یه سوال داشتم آیا کسانی که خارج از ایران هستن ولی در ایران کسب درامد دارند باید مالیات پرداخت کنند ؟؟

  1. سلام و درود بر شما بله
   طبق ماده ۱ قانون مالیات های مستقیم هم اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی که در خارج از ایران هستند اما در ایران کسب درآمد میکنند، لازم مالیات بر درآمد تحصیل شده در ایران را پرداخت کنند.

  1. مشاوران مالیاتی شخص یا اشخاصی هستند که نقش اصلی شان، اداره کردن امور مربوط به مصارف و منابع شرکت است. در واقع یک مشاور مالیاتی با رصد کردن هزینه ها و بررسی مصارف مالی بهترین استراتژی را در اختیار مدیران مالی شرکت قرار می­دهد.

   مشاوره مالیاتی اصولاً جزو افراد آموزش دیده، تحصیل کرده و باتجربه در حوزه های مالیاتی و حسابداری است که ضمن تسلطی که به دانش حسابداری دارد به قوانین و مقررات مالیاتی نیز اشراف داشته و تجربه اداره پرونده های مالیاتی و پیگیری در مراجع قضایی را دارد. به مشاوره مالیاتی، وکیل مالیاتی نیز گفته می­شود.

   مشاور رسمی مالیاتی باید به قوانین، آیین نامه ها و بخشنامه های مالیاتی شناخت و تسلط کافی داشته باشد تا بتواند شرکت یا سازمان را برای پرداخت مالیات کمتر کمک کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *