به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
نرم افزار حسابرسی تحت وب

بهترین وکیل مالیاتی در تهران

شناخت بهترین وکیل مالیاتی در تهران چه اهمیتی دارد؟

شناخت بهترین وکیل مالیاتی در تهران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به طور کلی همه ی ارگان ها، شرکت ها و کسب و کارها به داشتن یک وکیل مالیاتی خوب نیاز دارند. علت این امر اهمیت بحث مالیات است. در صورتی که در این بخش اهمال صورت گیرد، صاحبان مشاغل و مدیران شرکت ها مجبور به پرداخت جریمه های سنگین مالیاتی خواهند شد. اما وکیل مالیاتی قادر به دفاع از آن ها در جلسات رسیدگی به حل اختلاف مالیاتی و اظهارنامه های مالیاتی می باشد. مالیات به بخشی از سود مردم از درآمد گفته می شود که طبق قانون به دولت باید پرداخت شود. اما میزان آن را طبق اظهارنامه های مالیاتی خود افراد و نظر ممیزین اداره ی مالیات تعیین می کنند. به دلیل وجود پیچ و خم های قانونی و قضایی، ترجیح بر آن است تا این مراحل توسط یک وکیل مالیاتی مجرب و معتمد انجام و پیگیری شود.

دفتر تهران غرب

همان طور که می دانید، بسیاری از شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ، در تهران متمرکز شده اند. به علاوه شرکت هایی که در سایر شهرها مشغول فعالیت هستند، یا دفتر مرکزی خود را تهران قرار داده یا دفتری جداگانه در این شهر دارند. لذا پیگیری بخش مالیاتی آن ها در شهر تهران ضروری است. در ادامه این مقاله با شرکت حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن، ارائه دهنده خدمات و مشاوره مالی و مالیاتی با ما همراه باشید.

مدیران محساب اقتصاد قرن دارای مجوز هیات نظارت اتاق اصناف ایران به شماره ۱۴۰۲۳۲۰۶۶۱

اولین ویژگی وکیل مالیاتی در تهران – اشراف کامل بر قوانین مالیاتی و تامین اجتماعی

پس از درک اهمیت شناخت بهترین وکیل مالیاتی در تهران، به شرح اولین ویژگی وی خواهیم پرداخت. در دنیای امروزی، هدف تخصصی نمودن همه ی کارها می باشد. شاید به دید عوام، رشته ی حقوق یک رشته ی کلی بوده و یک وکیل باید مسلط بر همه ی قوانین باشد. اما همان طور که در رشته ی پزشکی هر پزشک در رشته ای خاص، متخصص است، در دنیای وکالت نیز همین امر صادق می باشد. یعنی برای حل و فصل مشکلات مالیاتی باید از وکیلی استفاده کرد که در بخش قوانین مالیاتی به صورت تخصصی تحصیل کرده و بر همه ی قوانین آن اشراف کامل دارد. در این صورت است که استخراج راه حل های منطقی از دل قوانین میسر شده و مشکلات مالیاتی نیز حل و فصل می شوند. در ضمن مشاوره های حقوقی مالیاتی نیز از وقوع خسارات احتمالی جلوگیری می کند.

خدمات و مشاوره مالیاتی

فن بیان قوی و گیرا، دومین ویژگی یک وکیل مالیاتی خبره

فن بیان قوی و گیرا، دومین ویژگی هر وکیل مالیاتی خبره ای می باشد. این مشخصه به دو جهت حائز اهمیت است. اول این که مواد و مستندات قانونی همواره نیازمند شرح و تفسیر هستند. بنابراین یک کارشناس در حوزه ی حقوقی باید قادر به انجام این کار باشد. تنها در این صورت است که می تواند از حق موکل خود در دعاوی مربوطه دفاع نماید. در واقع بدون این ویژگی احقاق حق صورت نخواهد پذیرفت. اما فن بیان قدرتمند و جذاب، از سوی دیگری نیز اهمیت پیدا می کند. وکیل مالیاتی وظیفه ی ارائه ی مشاوره ی مالیاتی به مدیران شرکت ها و صاحبان مشاغل و کسب و کار را نیز به عهده دارد. این افراد برخلاف افرادی که در دعاوی مالیاتی حضور دارند، از قوانین و مواد مالیاتی تقریبا ناآگاه هستند. بنابراین نیازمند مشاوری می باشند که قادر به بیان ساده و در عین حال کارشناسی شده ی موارد مالیاتی مورد نظر باشد. بدین ترتیب اهمیت دو سویه ی این ویژگی بر شما روشن شد.

تجربه ی کاری، دیگر وجه تمایز بهترین وکیل مالیاتی در تهران

تجربه ی کاری، نه تنها یک وجه تمایز برای بهترین وکیل مالیاتی در تهران است، بلکه برای همه ی وکلا و همه ی متخصصین در سایر رشته ها یک وجه تمایز و امتیاز مثبت به شمار می آید. آن چه سبب پختگی در هر کاری می شود، انجام عملی فرایند آن است. مسلما زمانی که شخصی به عنوان وکیل از دانشگاه فارغ التحصیل شود، به لحاظ علمی و تئوری دارای اطلاعات فراوانی است. اما آن چه باعث افزایش سرعت و دقت وی و کیفیت کار او خواهد شد، تجربه های کاری و عملی می باشد. لذا تجربه ی کاری یک وکیل به طور مستقیم در تسریع و تسهیل روند دادرسی موثر می باشد. علاوه بر این ها در نتیجه بخشی پرونده های مربوط به دعاوی مالیاتی نیز موثر واقع خواهد شد. با به کارگیری یک وکیل با تجربه، علاوه بر آن که احتمال موفقیت موکل در پرونده ی مالیاتی افزایش می یابد، در زمان و هزینه نیز صرفه جویی خواهد شد.

مطالعه ی همه جانبه و مستمر و به روزرسانی اطلاعات مالیاتی

تا این جای کار با سه ویژگی یک وکیل مالیاتی خوب آشنا شدید. اما در این بخش به چهارمین ویژگی او پی خواهیم برد. هنگام انتخاب یک وکیل مالیاتی باید دقت شود تا وی را از میان وکلای اهل مطالعه و تحقیق برگزینیم. سرعت پیشرفت و توسعه در دنیای امروزی کاملا مشهود است. این سرعت روز به روز افزایش یافته و اطلاعات جدید بسیاری را در اختیار افراد قرار می دهد. در چنین دنیایی قطعا دنیای حقوقی، قضایی و مالیاتی نیز دچار تحول شده و قوانین مربوطه را دستخوش تغییراتی می کند. حال آن که اگر وکیل مالیاتی شما، قائل به بروز رسانی اطلاعات نباشد، از این تغییرات جدید بی اطلاع خواهد ماند. بنابراین بهتر است تا هنگام گزینش وکیل مالیاتی، حتما به این نکته دقت کنید، تا هم نتیجه ی بهتری حاصل شود و هم از وقوع مشکلات مالی جلوگیری کنید.

وکیل مالیاتی شما حتما باید فارغ التحصیل رشته های حقوق، اقتصاد و حسابداری باشد!

بهترین وکیل مالیاتی در تهران باید از میان فارغ التحصیلان رشته های حقوق، اقتصاد و حسابداری انتخاب شود. شاید افراد زیادی در اطراف شما وجود داشته باشند که در حوزه ی مالی و مالیاتی اطلاعات گسترده ای دارند. اما قادر به دفاع از حقوق شما در دعاوی مالیاتی نیستند. گاهی پرونده های افراد دارای پیچیدگی های خاص و مشکلاتی ویژه ای است. لذا نیازمند بهره گیری از قوانین مرتبط خواهد شد. در این صورت افراد غیر کارشناس و خارج از حیطه ی تخصصی رشته ی حقوق، نمی توانند نتیجه بخشی پرونده را تضمین نمایند. بنابراین انتخاب از میان متخصصان و کارشناسان واقعی توصیه می شود. بدین ترتیب با همه ی ویژگی های یک وکیل مالیاتی خوب آشنا شدید.

دفتر تهران غرب

۵/۵ - (۱ امتیاز)

15 دیدگاه دربارهٔ «بهترین وکیل مالیاتی در تهران»

  1. سلام وقت بخیر. بله
   برای اطلاع از شرایط کلاس ها و دوره های آموزشی و کارورزی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۴۶۶۲۹ و یا ۰۹۱۲۴۶۷۷۷۶۲ تماس بگیرید

 1. سلام
  ایا شرکت های که وابسته به شهرداری ها هستند و به صورت بازرگانی اداره میشوند مشمول مالیات اند؟

  1. طبق قانون و مقررات مالیات املاک، درآمد حاصل از زمین کشاورزی نیز مشمول مالیات می‌شود. که باکسر ۲۵% هزینه‌های ملک صورت می‌گیرد. پرداخت این مالیات به این شکل انجام می‌شود که مالیات بر اجاره به عهده شخص موجر و مالیات بر درآمد به عهده شخص مستاجر است.

 2. سلام وقت بخیر
  واحدهای مسکونی که مورد استفاده تجاری قرار میگیرند مشمول معافیت مالیات ۱۵۰متر می شوند؟؟؟

  1. بر اساس ضوابط و مقررات موجود فقط واحدهای مسکونی که 《مورد استفاده مسکونی》 می باشند مشمول معافیت مالیات بر درآمد اجاره هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *