به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
خدمات و مشاوره مالیاتی

شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز

فعالیت شرکت های معتمد مالیاتی با هدف ارزیابی مالیات و ارائه خدمات مشاوره مالیتی صورت می گیرد. این شرکت ها با شرایط و استانداردهای مختلف خود، توانایی کسب مجوز لازم را دارند. در ادامه این مقاله از شرکت حسابداری و حسابرسی اقتصاد قرن، به معرفی این شرکت ها و بررسی نحوه دریافت مجوز آنها خواهیم پرداخت.

منظور از شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز چیست؟

شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز با اسم CTA ها نیز فعالیت دارند که دارای مجوزهای لازم برای ارائه خدمات و ارزیابی مالیاتی می باشند. این شرکت ها یک نوع پل ارتباطی بین افراد و شرکت های مختلف با سازمان های مالیاتی هستند. این موسسات به صورت اختصاصی در زمینه مالیات و خدمات مربوط به آن فعالیت می کنند. هدف اصلی این مراکز ارائه مشاوره و خدمات لازم برای افزایش بازده و سرمایه گذاری شرکت ها و مراکز مختلف اقتصادی است.

وظایف شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز چیست؟

با توجه به آیین نامه ۲۶ قانون اجرایی سازمان مالیاتی که در سال ۱۴۰۱ به تصویب رسیده است، شرکت های واجد شرایط که از شرایط عنوان شده در آیین نامه برخوردارند، می توانند تقاضای خود را به صورت کتبی به سازمان امور مالیاتی ارائه دهند. این شرکت‌ها بعد از تایید از طرف کارشناسان مربوطه، باید برای دریافت مجوز اقدام کنند که در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت. این شرکت ها بعد از گرفتن مجوز، اقدام به ارائه خدمات گوناگون می کنند و وظایفی را بر عهده دارند. از مهمترین این وظایف می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تعیین تصمیمات مالیاتی مهم برای شرکت ها و موسسات تجاری
 • طراحی و توسعه انواع سیستم های حسابداری مختلف
 • تهیه و طراحی اظهارنامه های مالیاتی
 • ارزیابی دقیق مالیاتی
 • ارائه خدمات مشاوره در زمینه مالیات بین المللی
 • مشاوره برای مالیات و امور مالی شرکت های مختلف

مدیران محساب اقتصاد قرن دارای مجوز هیات نظارت اتاق اصناف ایران به شماره ۱۴۰۲۳۲۰۶۶۱

انواع شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز

در آیین نامه سازمان مالیاتی، انواع شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز معرفی شده اند. سازمان مالیاتی برای پیگیری کارهای مالیاتی شرکت ها و سازمان ها یا افراد حقیقی، از این شرکت ها استفاده می کند. شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی در سه گروه تقسیم بندی می شوند که هر کدام مجوز خاصی داشته و توانایی انجام برخی از کارها را دارند. در ادامه به بررسی بیشتر هر کدام از این شرکت ها خواهیم پرداخت.

 • شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز در گروه اول در زمینه های صدور، جمع آوری، نگهداری فاکتورها، صورتحساب فروش و ارائه بسیاری از خدمات دیگر به سازمان مالیاتی کشور فعالیت می کنند. این شرکت ها توانایی نظارت بر عملکرد و ارائه خدمات به خود و سایر مراکز را دارند.
 • شرکت های فعال در گروه دوم در زمینه آموزش امور مالیاتی به مراکز مختلف، بررسی قانون پایانه های فروشگاهی و سازمان ها فعالیت می کنند. این شرکت‌ها شرایط ارائه خدمات و نظارت عملی را ندارند و تنها می‌توانند در زمینه آموزش به مراکز و نظارت بر یادگیری آنها فعال باشند.
 • وظیفه شرکت های مالیاتی نوع سوم نیز مشاوره مالیاتی، انجام کارهای حسابداری، کمک به مراکز برای تنظیم و ارسال اظهارنامه های مالیاتی است. این شرکت ها می توانند در نگهداری دفاتر مالیاتی نیز به شرکت ها و سازمان ها کمک کنند.

شناسایی شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی

شناسایی شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی

شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز توسط اطلاعیه ای که از طرف سازمان امور مالیاتی کشور اعلام شده است، شناسایی می شوند. این سازمان در جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان که در سال ۹۸ تصویب شده، متناسب با آیین نامه ۲۶ ماده قانون فروشگاهی و سامانه مودیان، برای شناسایی این شرکت ها که دارای مجوز نیز می باشند، اقدام کرده است.

صدور مجوز برای فعالیت شرکت های معتمد مالیاتی

استفاده از خدمات شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز برای کسب اطمینان از عملکرد درست شرکت ها و مراکز مختلف در اجرای قوانین مالیاتی است. این شرکت ها باید در ابتدا درخواست خود را به صورت کتبی به سازمان مالیاتی کشور ارائه دهند. اگر با توجه به قوانین موجود در آیین نامه سازمان مالیاتی مورد تایید قرار گرفته و شرایط لازم را داشته باشند، می توانند مجوز لازم را دریافت کنند. این شرکت ها با ارائه انواع خدمات اجرایی و آموزشی، می توانند سازمان مالیاتی کشور را همراهی کنند.

آیین نامه ۲۶ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان

طبق این آیین نامه برخی از افراد موظف هستند که نسبت به شناسایی شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز اقدام کنند. در این آیین نامه عنوان شده است که سازمان مالیاتی در جهت انجام بهتر و مطمئن‌تر برخی از امور، می‌تواند از شرکت‌های معتمد استفاده کند. مهمترین مواردی که در این آیین نامه به عنوان وظیفه شرکت های معتمد عنوان شده، شامل موارد زیر می باشند.

 • صدور صورتحساب های الکترونیکی و ثبت دقیق معاملات در سامانه های الکتریکی
 • کسب اطمینان از انجام تکالیف قانونی توسط شرکت ها
 • ارائه خدمات آموزشی و مشاوره های فنی و غیر مالیاتی به شرکت ها و سازمان ها
 • پشتیبانی و استانداردسازی تجهیزات مختلف در مراکز و شرکت ها
 • انجام استعلام های لازم

قوانین مختلفی در ارتباط با شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز وجود دارند که تعرفه ها و نوع اجرای این قوانین توسط قوانین موجود در آیین نامه مالیاتی مشخص می شود. شرکت های فعالی که به عنوان معتمد مالیاتی فعالیت دارند باید تمام قوانین آیین نامه را مطالعه کرده و با آن آشنایی داشته باشند. نظارت بر اجرای درست این قوانین نیز بر عهده کارگروه مشخص شده است. این کارگروه موظف است که هر شش ماه یکبار گزارش‌های مربوط به عملکرد سازمان و شرکت‌های معتمد را به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه کند.

نتیجه گیری

شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز که توسط سازمان مالیاتی کشور مشخص شده اند، دارای شرایط لازم برای همکاری با سازمان مالیاتی هستند. این شرکت ها درخواست خود را به صورت کتبی اعلام می کنند تا برای تعیین یک شرکت معتمد مورد بررسی قرار گیرند. در صورتی که شرایط این مراکز با قوانین موجود در آیین نامه هماهنگی داشته باشد، با توجه به نوع خدماتی که ارائه خواهند کرد، به آنها مجوز نوع اول، دوم یا سوم ارائه می شود. این شرکت ها تاثیر بسیار زیادی روی اجرای درست قوانین مالیاتی و آموزش آن به مراکز حقیقی و حقوقی دارند.

شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی
لیست شرکت های معتمد مالیاتی + خدمات رایگان

سازمان امور مالیاتی کشور، برای تنظیم درست قانون و مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی دارای مجوز را در بخشنامه‌های اخیر معرفی نموده است و این شرکت‌ها به منظور اطلاع رسانی اخبار سازمان امور مالیاتی کشور، برای مودیان برگزیده شده‌اند.

در این مقاله سعی داریم به طور کامل شما را با این شرکت‌ها و وظایف آن‌ها آشنا کنیم و لیست شرکت های معتمد مالیاتی را به همراه اطلاعات تکمیلی از جمله راه های ارتباطی با این شرکت‌ها، در اختیارتان قرار دهیم . در انتهای این مقاله، شما را با شرکت معتمدی که ارسال صورتحساب های الکترونیکی شما را به صورت ۱۰۰% رایگان انجام می‌دهد، آشنا خواهیم کرد.

خواندن این مقاله به شما کمک میکند که بتوانید با رعایت نکات گفته شده بهترین، بهینه‌ترین و مهم‌تر از همه مقرون به صرفه‌ترین روش ارسال فاکتورهای خرید و فروش خود به سامانه مودیان را انتخاب کنید.

در این مقاله به مباحث زیر می پردازیم:

آشنایی با شرکت‌های معتمد مالیاتی و وظایف آن‌ها
لیست شرکت های معتمد مالیاتی
کدام یک از شرکت های معتمد را انتخاب کنم؟
ارسال صورتحساب های الکترونیکی ۱۰۰% رایگان

آشنایی با شرکت‌های معتمد مالیاتی و وظایف آن‌ها

برای ارسال فاکتورهای فروش و صورتحساب ها در سامانه مودیان مالیاتی، لازم است که مودیان به صورت مستقیم وارد سامانه بشوند اطلاعات را وارد کنند؛ یا فاکتورهای خود را در قالب فایل اکسل برای شرکتهای معتمد مالیاتی ارسال نموده، سپس معتمد صورتحساب های مودیان را در سامانه ارسال کند.

طبق آیین نامه اجرایی ماده ۲۶ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان تصویب شده در تاریخ ۲۲/۰۳/۱۴۰۱ سازمان امور مالیاتی کشور، شرکت‌هایی که واجد شرایط هستند و از ویژگی‌های ذکر شده در آیین نامه ماده ۲۶ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان برخوردار باشند، همچنین درخواست تقاضای خود را به صورت کتبی به سازمان ارائه داده‌ باشند؛ به عنوان شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی به مودیان معرفی شده‌‌اند.
خواندن مقاله شرکت‌های معتمد را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

 • مدیران کسب و کارها
 • اشخاص حقوقی
 • مدیران مالی
 • حسابداران
  ماده ۲۶ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان

ماده ۲۶ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، طی آیین نامه‌ای افراد ذکر شده را موظف نموده است؛ نسبت به ایجاد کارپوشه و شناسایی شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی اقدام نمایند.

مطالب مرتبط:

 • قانون سامانه مودیان
 • ثبت نام سامانه مودیان
 • آموزش سامانه مودیان

چه کسانی معاف از مالیات هستند

در ادامه ابتدا ماده ۲۶ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سپس خلاصه‌ای از آیین نامه ابلاغ شده این ماده را بازگو خواهیم نمود.

ماده ۲۶: سازمان می‌تواند جهت حصول اطمینان از عملکرد صحیح مودیان در خصوص صدور صورت حساب الکترونیکی و ثبت دقیق معاملات در سامانه مودیان، اطمینان از انجام تکالیف قانونی توسط مودیان، ارائه آموزش و مشاوره‌های فنی و غیرمالیاتی به مودیان و دریافت استعلام‌های موردنیاز، از خدمات شرکت های معتمد مالیاتی استفاده کند.

اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری در حوزه کاربرد مهم ترین ماده های مالیات داشته باشید می‌توانید به مقاله ماده های مهم مالیات مراجعه نمایید.
شرایط، نحوه انتخاب، چگونگی ارتباط با سازمان و مودیان، تعیین تعرفه‌ها و سایر مقررات مربوط به شرکت‌های معتمد مالیاتی، براساس قوانین مربوطه به موجب آیین نامه‌ای است به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی رسیده است.

نظارت بر حسن اجرای این قانون برعهده کارگروه یاد شده بوده و کارگروه مزبور موظف است که هر شش ماه یک بار، گزارش عملکرد سازمان را در این خصوص به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارائه کند.
ماده ۲۶ شرکت معتمد خدمات مالیاتی

ماده ۲۶ قانون درگاه‌های الکترونیکی سامانه مودیان

در فصل دوم این آیین نامه، شرایط انتخاب شرکت های معتمد مالیاتی را بیان نموده و در ارتباط با این موضوع موادی را تعیین کرده است که ما به ذکر چند مورد از این مواد بسنده خواهیم نمود:

متقاضی مکلف است مدارک لازم جهت دریافت موافقت‌ اصولی به عنوان شرکت معتمد را به مرکز تسلیم نماید.
مرکز پس از ارزیابی اسناد و مدارک متقاضی در صورت کسب شرایط احراز توسط وی، ظرف دو هفته از دریافت درخواست متقاضی نسبت به صدور یا عدم صدور موافقت­ اصولی، برای فعالیت متقاضی به عنوان شرکت معتمد اقدام می‌نماید.
متقاضی دارای موافقت­ اصولی، مکلف است با انجام اقدامات لازم و احراز شرایط صدور مجوز فعالیت تا شش ماه پس از صدور موافقت اصولی نسبت به ارایه درخواست مجوز فعالیت به مرکز، اقدام نماید.
مرکز موظف است ظرف دو هفته از تاریخ وصول درخواست صدور مجوز فعالیت، نسبت به صدور مجوز و یا اعلام عدم امکان صدور آن به همراه دلایل اقدام نماید.
شرکت معتمد مالیاتی دارای مجوز فعالیت مکلف است، حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ صدور مجوز نسبت به شروع فعالیت به طور کامل بر اساس موضوع آن اقدام نماید.

در غیر این صورت، مرکز موظف است به شرکتهای معتمد از طریق سامانه مکاتبات الکترونیکی تذکر داده و در صورت عدم شروع فعالیت ظرف ده روز از تاریخ تذکر، علاوه بر اجرای حکم ماده ۳۴ این آیین نامه، نسبت به لغو مجوز صادره اقدام نماید.

ارسال صورتحساب سامانه پایانه های فروشگاهی
وظایف شرکت‌ های معتمد مالیاتی چیست؟

شرکت های معتمد ارائه دهنده‌ی خدمات مالی بر حسب قوانین و ضوابط تعیین شده توسط سازمان مالیات، موظف به انجام وظایف زیر هستند:

صدور، دریافت و ارسال صورتحساب های الکترونیکی
ثبت دقیق معاملات در سامانه مودیان
ارائه راهنمایی و آموزش به مودیان در خصوص آشنایی کامل با امور مالیاتی
پشتیبانی و استانداردسازی تجهیزات مورد استفاده مودیان
ارائه مشاوره فنی مالیاتی و غیرمالیاتی به مودی
استعلام‌گیری‌های مربوطه

لیست شرکت معتمد خدمات مالیاتی

آشنایی با انواع شرکت‌های معتمد خدمات مالیاتی
لیست شرکت های معتمد مالیاتی

سازمان امور مالیاتی کشور، برای تنظیم درست قانون و مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی دارای مجوز را در بخشنامه‌های اخیر معرفی نموده است. این شرکت‌ها به منظور اطلاع رسانی اخبار سازمان امور مالیاتی کشور، برای مودیان برگزیده شده‌اند. در لیست شرکت ‌های معتمد مالیاتی، شرکت های معتمد را در ۳ گروه: نوع اول، نوع دوم و نوع سوم طبقه بندی کرده است.

شرکت‌های نوع اول

شرکت‌ های معتمد مالیاتی نوع اول، اغلب در زمینه‌های صدور، جمع آوری، نگهداری فاکتورها، ارسال صورتحساب فروش و ارائه تمام خدمات به سازمان امور مالیاتی کشور مجوز دارند. همچنین باید بدانید که شرکت های معتمد نوع اول توانایی نظارت بر عملکرد مودیان و ارائه خدمات به خود را نیز دارند.

شرکت‌های نوع دوم

نوع دوم شرکتهای معتمد مالیاتی، اکثرا در حوزه آموزش تکالیف مالیاتی به مودیان، قانون پایانه ‌های فروشگاهی و سامانه مودیان مجوز دارند. شرکت‌های نوع دوم قادر به نظارت عملی نیستند و تنها می‌توانند در راستای آموزش مودیان نسبت به خدمات و تکالیف مالیاتی، قدم بردارند.

شرکت‌های نوع سوم

آخرین نوع شرکت‌های معتمد مالیاتی، اغلب در زمینه‌های مشاوره و حسابداری، مشاوره مالیاتی، کمک به مودیان در ارسال اظهارنامه مالیاتی و… مجوز دارند. همچین نوع سوم شرکت های معتمد مالیاتی می‌توانند در نگهداری دفاتر به تشخیص سازمان امور مالیاتی کشور به مودیان کمک کنند.

 • شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی دارای ۳ نوع مجوز هستند که با مجوز نوع اول، نوع دوم و نوع سوم شناسایی و به مودیان معرفی شده‌اند.
  نوع نام شرکت راه‌های ارتباطی
 • نوع اول شرکت معتمد داده پردازی تیس خیابان بهشتی، خیابان میرعماد، کوچه چهاردهم، پلاک ۱۸نوع اول
 • شرکت معتمد داده کاوی اول سام تهران، خیابان مطهری، خیابان سربداران، کوچه حسینی راد، پلاک ۸، طبقه ۴
 • نوع اول شرکت داده پردازی کیسان تهران، میدان آرژانتین، خیابان ۱۰ شرقی، پلاک ۶، طبقه سوم
 • نوع دوم و سوم شرکت دیان همراه فردا تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان کوچه میلاد چهارم پلاک ۵

شرکت معتمد خدمات مالیاتی مودیان

انجام تکالیف مالیاتی با شرکت‌های معتمد خدمات مالیاتی
کدام یک از شرکت های معتمد را انتخاب کنم؟

موارد زیر در انتخاب شرکت معتمد مالیاتی می‌تواند تاثیر گذار باشد:

 • قابل اعتماد بودن شرکت معتمد
 • داشتن دانش و علم کافی در زمینه امور حسابداری
 • سوابق و تجربه شرکت در راستای انجام امور مالی و مالیاتی
 • پشتیبانی و همراهی همه جانبه‌ی مشتریان
 • ارائه خدمات با کمترین هزینه

موارد گفته شده از جمله نکاتی است که توجه به آن‌ها می‌تواند فرایند انتخاب شما را تسهیل کند. لازم به ذکر است که با توجه به شرایط اقتصادی سخت تحمیل شده به بسیاری از کسب و کارهای کوچک و نوپا، مهم ترین مورد برای انتخاب یک شرکت معتمد، بحث هزینه‌های دریافتی توسط شرکت‌های خدمات مالی است که متناسب با نوع خدمات ارائه شده متفاوت بوده و می‌تواند شامل هزینه‌های سرسام آوری باشد؛ اما ما به شما روشی کاملا رایگان جهت ارسال صورتحساب های مالیاتی معرفی خواهیم کرد که به راحتی می‌توانید این روش بهینه را جایگزین روش‌های پر هزینه کنید.
ارسال صورتحساب های الکترونیکی ۱۰۰% رایگان

باتوجه به این که کمک گرفتن از شرکت های معتمد مالیاتی برای اکثر سازمان‌ها هزینه بر بوده، شرکت نرم افزاری تطبیق اقدام به ارائه سرویس مودیان مالیاتی رایگان به منظور رفاه حال اشخاص نموده است.
مودیان با استفاده از این نرم افزار، بدون نیاز به خرید نرم افزار حسابداری و یا پرداخت هزینه بابت لایسنس، تنها با دریافت یک توکن نرم افزاری که به فروشگاه و سازمان شما متصل می‌شود، می‌توانند صورتحساب های خود را به صورت مستقیم از طریق نرم افزار تطبیق برای سامانه مودیان مالیاتی ارسال کنند.
به علاوه دموی رایگان سرویس مودیان مالیاتی تطبیق، به منظور اطمینان شما از نحوه کارکرد سرویس مودیان مالیاتی و صدور صورتحساب الکترونیکی ارائه شده است.

رایگان بودن نرم افزار تطبیق همراه با کاربری آسان، کیفیت خدمات ارائه شده و پشتیبانی همه جانبه، از جمله دلایلی است که تا کنون بیش از ۲۰ هزار کسب و کار این برنامه مالی را جهت انجام امور مالیاتی خود انتخاب کرده‌اند.

برای ارسال صورتحساب های خود به صورت رایگان از طریق سامانه پایانه های فروشگاهی تطبیق تا فرصت باقیست روی دکمه زیر کلیک کنید.

نتیجه‌گیری ۲

شرکت های معتمد مالیاتی، وابسته به نوع مجوزی که دارند به سه دسته نوع اول، دوم و سوم دسته بندی می‌شوند. مودیان می‌توانند ثبت و ارسال فاکتورهای فروش و خرید خود را پس از عقد قرارداد و پرداخت هزینه های مربوطه، توسط این شرکت ها انجام دهند؛ یا با استفاده از نرم افزار رایگان تطبیق، به صورت مقرون به صرفه و مستقیم، خود این مراحل را طی کنند. شرکت‌های بازرگانی می‌توانند فاکتورهای ثبت شده در نرم افزار حسابداری بازرگانی خود را به سامانه مودیان انتقال داده و صورتحساب های الکترونیکی خود را ارسال نمایند.

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع روش‌های ارسال صورتحساب به سامانه مودیان آشنا کنیم و در نهایت روشی رایگان و مطمئن را جهت راحتی و رفاه حال شما معرفی کنیم. باعث خوشحالی ماست اگر نظرات و سوالات خود را با ما درمیان بگذارید.

۴/۵ - (۴ امتیاز)

7 دیدگاه دربارهٔ «شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز»

 1. سلام وقت بخیر
  برای خدماتی مثل ثبت معاملات و فاکتورها در سامانه مودیان میتونیم با شرکت شما همکاری داشته باشیم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *