به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
حسابرسی صورت های مالی

خدمات حسابرسی صورت های مالی

خدمات حسابرسی صورت های مالی

در هر نوع کسب و کار، لازم است که امور مالی آن همواره زیر ذره بین حسابرسی قرار گیرد تا از بروز مشکلات احتمالی برای آن جلوگیری نماید. حسابرسی صورت های مالی، نیاز به تخصص خاصی دارد که از عهده تمام افراد بر نمی آید. بنابراین لازم است که از کارشناسان مربوط و آشنا به آیین نامه ها و قوانین حسابداری بهره جست. این مقاله اشاره ای بر خدمات ارائه شده در زمینه حسابرسی صورت های مالی در شرکت ها و موسسات مختلف دارد.

منظور از حسابرسی صورت های مالی چیست؟

صورتهای مالی، از اجزای مهم حسابداری و بیانگر وضعیت مالی یک شرکت، موسسه و سازمان است. به بیانی ساده تر، صورت های مالی، جزئیات درآمد، هزینه و سرمایه گذاری یک کسب و کار را نشان می دهد. ارگان های مالیاتی و اداره دارایی نیز همین صورت های مالی را مبنای عمل خود قرار می دهند. بررسی حساب صورت های مالی همان طور که از اسم آن مشخص است به منظور بررسی و رد و یا تایید آنها انجام می شود. همان طور که اشاره شد، کارشناسان مربوطه این وظیفه را بر عهده دارند و با بررسی آنها، به اعتبار دهی اسناد و مدارک مالی می پردازند تا در امور مالیاتی قابل استناد باشند.

دفتر خدمات مالی و حسابداری

هدف از حسابرسی صورت های مالی

اهداف بررسی حساب صورت های مالی را می توان به این صورت بیان نمود:

  • اعتبار دهی به صورت های مالی را باید مهمترین هدف بررسی حساب صورت های مالی دانست.
  • تطبیق صورت های مالی با آیین نامه، ضوابط و قوانینی که برای بررسی حساب وضع شده اند.
  • تشخیص و شناسایی اشتباهاتی که یا به شکل عمدی و یا سهوی در محاسبات صورت گرفته است.
  • پاسخگویی به سوالات مدیران ارشد، سهامداران شرکت، دولت و سایر نهادهای مرتبط

خدمات ارائه شده در رابطه با صورت های مالی توسط کارشناسان

تیم متشکل از کارشناسان خبره و کارآمد شرکت حسابرسی اقتصاد قرن با هدف خدمت رسانی به کسب و کارها، شرکت اقتصاد قرن اقدام به ارائه خدمات حسابرسی صورت های مالی (اعم از انواع ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت سود و زیان جامع و صورت وجوه نقد و سایر یادداشت های توضیحی) جهت دریافت تسهیلات و اعتبارات و ضمانت نامه بانکی نموده اند. این کارشناسان حسابرسی، با تسلط کامل بر معیارها و استاندارد های حسابرسی، مسئولیت تطبیق صورت های مالی را بر عهده می گیرند و با در نظر گرفتن زمانبندی خاص، رسیدگی به این امر را انجام می دهند.

هر نوع تقلب و یا اشتباهی که در صورت های مالی رخ داده باشد، توسط کارشناسان ما ، شناسایی و طی یک گزارش کامل به کارفرما ارائه می شود. کارشناسان حسابرسی، متناسب با وضعیت فعلی هر کسب و کار، مناسب ترین روش حسابرسی را بکار می گیرند. کلیه موازین اخلاقی هم چون صداقت، رازداری، پایداری به تعهد کاری، دقت لازم و قضاوت درست توسط کارشناسان رعایت می گردد. این کارشناسان با بهره گیری از تجارب خود، به کارفرمایان و صاحبان مشاغل اطمینان خاطر می دهند که بررسی حساب صورت های مالی آنها به درستی و در نهایت دقت انجام خواهد شد. مشاوره در زمینه های انجام حسابرسی، تهیه گزارشات مالی، آیین نامه ها و دستورالعمل های مالی را از این کارشناسان بخواهید. این کارشناسان همچنین خدماتی در رابطه با تنظیم ترازنامه، تنظیم لوایح و دفاعیه و تنظیم تراز آزمایشی انجام می دهند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *