به وب سایت اقتصاد قرن خوش آمدید
مالیات

مالیات بر جمع درآمد ناشی از منابع مختلف

ماده ۱۲۹ – حذف شد.

ماده ۱۳۰- بدهی های گذشته موضوع مواد (۳) تا (۱۶) و تبصره (۳) ماده (۵۹) ، ماده (۱۲۹) قانون مالیات های مستقیم مصوب ۳/۱۲/۱۳۶۶ و اصلاحیه های بعدی آن قابل مطالبه و وصول نخواهد بود .

تبصره – وزارت امور اقتصادی و دارایی می تواند بدهی مالیات هایی که سال تحصیلی درآمد مربوط یا تعلق آنها حسب مورد قبل از سال ۱۳۸۱باشد را تا سقف ده میلیون (۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال برای هر مودی در نقاطی که مقتضی بداند کلا یا جزئا مورد بخشودگی قرار دهد .

ماده ۱۳۱- نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی به استثنای مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه ای می باشد به شرح زیر است :

  1. تا میزان پانصد میلیون (۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ پانزده درصد (۱۵%)
  2. نسبت به مازاد پانصد میلیون (۵۰۰.۰۰۰.۰۰) ریال تا میزان یک میلیارد (۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ بیست درصد (۲۰%)
  3. نسبت به مازاد یک میلیارد (۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ بیست و پنج درصد (۲۵%)

تبصره- به ازای هر ده درصد (۱۰%) افزایش درامد ابرازی مشمول مالیات اشخاص موضوع این ماده نسبت به درآمد ابرازی مشمول مالیات سال گذشته آن ها ، یک واحد درصد و تخفیف تسویه بدهی مالیاتی سال قبل و تسلیم اظهارنامه مالیاتی مربوطه در مهلت اعلام شده از سوی سازمان امور مالیاتی است .

۵/۵ - (۱ امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «مالیات بر جمع درآمد ناشی از منابع مختلف»

  1. درود بر شما واقعا این وب سایت و مجموعه شما یکى از بهترین شرکتها و موسسات حسابدارى و حسابرسى هست که دیدم و منابع حسابدارى و حسابرسى کامل و مفیدى داره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *